Skocz do zawartości

Czy na rynku Forex zdarzają kryzysy, takie jak na giełdzie?


Max
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy na rynku Forex zdarzają się kryzysy, takie jak na giełdzie - krach, spadki wartości akcji, załamanie rynku? Kiedy można spodziewać się takiego załamania?

Pewnie, że się zdarzają. Ruchy na wykresach forexowych właśnie z tego się tworzą. Zasadniczą różnicą jest jednak to, że na rynku Forex możesz zarabiać zarówno na wzrostach, jak i na spadkach.

Kiedy można spodziewać się załamania? To jest nieistotne, załamanie nam niegroźne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kryzys na giełdzie polegał zaczął się od tego, iż akcjonariusze zaczęli wypłacać zainwestowane środki, spółki, które posiadały pieniądze, którymi operowały raptownie zaczęli je tracić. Spowodowało to coraz mniej pieniędzy krążących na rynku. Automatycznie zwiększenie się kryzysu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodziło o poważne kryzysy, bo każdy przecież wie, że na Forex są ciągłe wzrosty i spadki i na nich się zarabia. Każdy się pewnie zastanawia, czy jest możliwe, żeby wszystkie, czy większość walut miała poważne spadki jednocześnie. Brzmi to jak science fiction, tak samo nierealne jak to, że niektóre państwa zbankrutowały, co jest faktem. Forex musi się równoważyć, a gdyby zabrakło tej równowagi, nie wiadomo, co by było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Myślę, że to jest nie realne żeby wszystkie waluty na raz zaczęły tracić. Jak napisał Dolar rynek MUSI się równoważyć. Na ostatnim kryzysie też wiele osób się dorobiło nie małych majątków, a jeszcze większa liczba bardzo wiele straciła wiele o ile nie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przypuszczam, że chodzi mu o to, że mając różnice między jedną a druga walutą powiedzmy pln/eur gdzie cena jednego jest na kupnie 3.9526 a na sprzedaży 3.9626(Zaczerpnięte dane na dzień 2010-09-17 godz: 21:57) czyli jak na forex to sporo. W momencie równania się cen można zarobić. Oczywiste jest, że jak osiągną taką samą cenę to nic się nie zarobi. Ale też się nic nie straci:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Myślę, że ostatni kryzys światowy był bardzo głośny. A jeśli chodzi o minimalne zyski na kursach to należy uważać, jeśli broker bierze opłaty od każdej inwestycji, niezależnie, czy zyska się czy nie. Słyszałem, że tacy są. Może wtedy nie opłacać się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Myślę, że ostatni kryzys światowy był bardzo głośny. A jeśli chodzi o minimalne zyski na kursach to należy uważać, jeśli broker bierze opłaty od każdej inwestycji, niezależnie, czy zyska się czy nie. Słyszałem, że tacy są. Może wtedy nie opłacać się.

Dla mnie nie ma znaczenia co sie dzieje w gospodarkach ogólnie codziennie na stałym poziomie idę do przodu małym procentem 2-5% ale do przodu

czy jest kryzys czy nie i to jest w FX piękne.pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Kryzys to zdecydowanie najpiękniejsza rzecz jaka może się przydarzyć na rynku fx. Mocny trend, lekkie korekty - coś pięknego. Trzeba mieć tylko doświadczenie, żeby tą sytuacje na rynku przełożyć na wzrost wartości portfela.

O, taki mały szkopuł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kiedyś czytałam ciekawy artykuł jednego z inwestorów, że właśnie czekał już od dawna na kryzys, bo dla niego to była życiowa szansa. Ale to trzeba wiedzieć jak. Zółtodziób niby nie ważne, a jednak jak jest kryzys, to nawet na forexie zwykli gracze mogli go odczuć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...