Monster

Egzamin na maklera

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do nauki pod ten egzamin, czy jest wśród nas makler, który przeszedł tę trudną drogę? Chętnie podzielę się uwagami

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mój znajomy podchodził już 3 razy i zawsze trochę punktów brakowało...;/ chyba faktycznie jest trudno

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

egzaminy na wykonywanie fachowego zawodu, zawsze są trudne. Jednak ich poziom znacznie się różni. Jednak egzamin na maklera giełdowego jest wyjątkowo trudny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a może ktoś z Was się przymierza do zostania maklerem? Jest to dobrze płatny zawód, lecz bardzo stresujący. Nikt nie lubi obracać cudzym majątkiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to w pewnym sensie to samo, jeśli źle doradzisz to twój klient straci swój majątek - to stresujące i wywierające presję na człowieku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tylko czy makler doradza? makler kupuje i sprzedaje w imieniu klienta, doradza - doradca

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na stronie knf-u jest dokładne info. Wiem, że odbywają się kilka razy w roku. Zestaw wielu pytań testowych, które trzeba robić intuicyjnie. Pierwsze podejście kosztuje 500 zł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślałem, że makler to stanowisko jak każde inne w banku. A tu trzeba mieć specjalny egzamin.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy banki zatrudniające pracowników nie wysyłają i nie płacą za taki egzamin? Ktoś musi go robić z własnych środków? Wydaje mi się, że powinny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też tak sądzę. Przy czym jeśli chodzi o inne egzaminy z KNF, to na przykład na licencję agenta ubezpieczeniowego, czy przedstawiciela funduszu to są prowizoryczne. Każdy zdaje. Czysta formalność.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Makler to może i interesujący zawód, ale wiadomo decydując czyimiś pieniędzmi dużo ryzykujemy, włącznie ze swoją karierą! Licencję agenta ubezpieczeniowego, czy przedstawiciela funduszu jest łatwiej uzyskać, ponieważ oni głównie wyciągają pieniądze od ludzi a nie je inwestuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla tego makler zarabia dużo więcej pieniędzy. Zarobki są proporcjonalne do ryzyka, jakie się ponosi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zwróćcie tylko uwagę, jakimi kwotami dziennie obraca makler a jakimi ubezpieczyciel. Kwoty są nie porównywalne do siebie i tak samo z zarobkami i odpowiedzialnością.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Makler to może i interesujący zawód, ale wiadomo decydując czyimiś pieniędzmi dużo ryzykujemy, włącznie ze swoją karierą! Licencję agenta ubezpieczeniowego, czy przedstawiciela funduszu jest łatwiej uzyskać, ponieważ oni głównie wyciągają pieniądze od ludzi a nie je inwestuję.

Akurat w Polsce zarządzać czyimiś środkami może jedynie osoba posiadająca licencję doradcy inwestycyjnego, nie maklerską. Za granicą może być inaczej, tego już nie wiem. Niemniej jednak zanim podejdzie się do DI warto zdać maklera - część materiału się powiela. Swoją drogą dawno temu miałem ambicje by zdać ową licencję ale ogrom ustaw mnie skutecznie zniechęcił. Oprócz tego matematyka finansowa ale to dałoby się znieść ;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A po co maklerowi znać ustawy? Wydawało mi się że musi jedynie być dobrym analitykiem, i znać zasadę działania rynku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też kiedyś myślałam o tym egzaminie, ale również ustawy mnie zniechęciły - a są na pewno, bo egzamin składa się z dwóch częsci: matematycznej i właśnie prawnej. A do tego trzeba mieć głowę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

właśnie te ryzyko jest bardzo nie dobre dla takiego maklera. Jednak są pewnie nie tacy co obrót mają dobry a zysk większy o dobre kilkaset razy. Mówię tak ogólnie, z tego co wiem trzeba być bardzo cierpliwym do tego zawodu. Nie można pozwolić sobie na chwilę słabości. Słabo to może się kręcić biznes.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi