Skocz do zawartości

pit Forex Club - Podatek 8 - na rok podatkowy 2022


Forex Club
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, raposo napisał:

Witaj, nie rozumiem skąd ironia więc spieszę wyjaśnić i doprecyzować :) Program jest całkowicie bezpłatny dla wszystkich naszych Klubowiczów, podobnie jak dostęp do wszystkich pozostałych benefitów - tak było od samego początku istnienia Forex Club, czyli już od 14 lat. 

Dla pozostałych osób, tj. nie-Klubowiczów wcześniej aplikacja nigdy nie była oferowana ale otrzymujemy codziennie od Was masę próśb dlatego zdecydowaliśmy o wprowadzeniu możliwości nabycia pełnego dostępu na ten rok. Cena to 100 zł netto - sprzedaż na podstawie faktury VAT. Na ten moment nie wiemy czy będziemy kontynuować taką formę udostępniania aplikacji w przyszłości. Szczerze powiedziawszy wolelibyśmy, aby pozostała dla naszych Klubowiczów :)  Są jednak inne pomysły, które będziemy analizować - zobaczymy co przyniesie przyszłość. 

Cieszę się, że wychwycona... Sęk w tym, że nie każdy ma konto z Waszego polecenia. Szukałem po prostu możliwości rozliczania mając konto u zagranicznego brokera. Ucieszyłem się (naiwny idiota), że komuś się chciało, że są altruiści... Heh... NIE MA DARMOWYCH OBIADÓW! Kiedy ja to zapamiętam wreszcie?..

 

Edyta...

 

Jeśli mogę podpiąć obecne konto u ICków, to byłoby coś. 

Edytowane przez adthinzad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, adthinzad napisał:

Cieszę się, że wychwycona... Sęk w tym, że nie każdy ma konto z Waszego polecenia. Szukałem po prostu możliwości rozliczania mając konto u zagranicznego brokera. Ucieszyłem się (naiwny idiota), że komuś się chciało, że są altruiści... Heh... NIE MA DARMOWYCH OBIADÓW! Kiedy ja to zapamiętam wreszcie?..

Dlatego jeszcze raz podkreślę - członkostwo w Forex Club jest całkowicie bezpłatne i nie wiąże się z żadnymi negatywnymi konsekwencjami dla naszych Klubowiczów - na tym można tylko zyskać. Nie tylko dostęp do aplikacji podatkowej ale też np. do obniżonej prowizji u wybranych brokerów. Warunki są niezmienne od wielu lat. To w zasadzie pierwszy rok, kiedy zdecydowaliśmy się wprowadzić opcje dodatkowe - i to za namową wielu nie-Klubowiczów.

Aplikacja, mimo, że z pozoru wydaje się prosta, praktycznie co roku kosztuje nas bardzo dużo pracy (nie ma roku, aby nie wymagała aktualizacji i żmudnych testów) i nie tylko ;). A niestety i dla nas wszystkich - programiści to ludzie, którzy wyjątkowo mocno cenią swój czas...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, adthinzad napisał:

Dopisałem coś ale nie zdążyłem przed ostatnią odpowiedzią... Jeśli można podpiąć obecne konto (mam u ICków i TMS) to było by juz coś. Nowych kont mi nie trzeba, i tak zmierzają ku otchłani...

Każdy broker ma w tym względzie swoją własną, wewnętrzną politykę. TMS nie zgadza się na taki krok, a w przypadku IC Markets... 2 tygodnie temu postanowiono to zmienić - wcześniej wystarczyło wysłać 1 krótki e-mail, a obecnie nie zgadzają się na taki ruch (być może tymczasowo - o tym na razie nie informują). Jeśli zmienią zdanie to oczywiście o tym poinformujemy, ale co będzie nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reagując na niemały chaos dot. możliwości korzystania z pełnej wersji Programu Podatek, zaktualizowaliśmy artykuł:

https://forexclub.pl/rozlicz-swoje-transakcje-aplikacja-forex-club-podatek-8-juz-dostepna/

W tabeli znajdziecie najistotniejsze informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podatki.gov.pl - logujesz się np. poprzez profil zaufany i potem rozliczasz PIT38. Nic skomplikowanego - spróbuj ;) 

IC Markets EU - Cypr

IC Markets Global - Seszele

Sposobów jest wiele - najprostszy? Zaloguj się do panelu klienta i zobacz jaką masz dźwignie na koncie. Jak 1;30 to Cypr ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź. Błądzę po internecie i wszędzie trafiam na PIT ZG ( którego nie ma na stronie podatki.gov). Czyli jednak Szeszele (dzwignia 500). Jeśli dobrze rozumiem to wykazuje tylko inne przychody, w tym uzyskane za granicą oraz odpłatne zbycie walut wirtualnych art. 30B ust. 1A ustawy  z programu Forex Club Podatek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dzordz napisał:

Dziękuje za odpowiedź. Błądzę po internecie i wszędzie trafiam na PIT ZG ( którego nie ma na stronie podatki.gov). Czyli jednak Szeszele (dzwignia 500). Jeśli dobrze rozumiem to wykazuje tylko inne przychody, w tym uzyskane za granicą oraz odpłatne zbycie walut wirtualnych art. 30B ust. 1A ustawy  z programu Forex Club Podatek ?

Wieść niesie, że są tacy, którym udało się wywołać PIT Z/G na podatki.gov.pl ;) W tym wypadku polecam skorzystanie z aplikacji z pełnym formularzem (np. eDeklaracje) i wypełnienie PIT38, gdzie wskazujemy dodatkowe załączniki. Forex/CFD w części C (Inne przychody), a waluty wirtualne w części E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie dzięki za genialny program!

Super działa dla generowanych statementów w formacie .htm z MT4

Napotkałem jednak pewien problem - IC Markets po 3 miesiącach nieaktywności na rachunku przenosi konto do archiwum.

Otrzymałem od nich statement z tego konta mailowo... ale nie w formacie htm

Mogą to wysłać w xlsx lub MHTML ale formatowanie wygląda inaczej niż to generowane w MT4

Czy są jakieś triki żeby zmienić plik i jakoś to zapisać żeby zadziałało? Ktoś może miał taki problem żebym nie odkrywał koła na nowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ktobinski napisał:

Mogą to wysłać w xlsx lub MHTML ale formatowanie wygląda inaczej niż to generowane w MT4

Czy są jakieś triki żeby zmienić plik i jakoś to zapisać żeby zadziałało? Ktoś może miał taki problem żebym nie odkrywał koła na nowo?

Jedynie ręczne przygotowanie pliku na bazie generowanego z MT4. Pliki archiwalne różnią znacząco u każdego brokera, więc przygotowanie jednej spójnej konfiguracji nie jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, piotr.dudkowski napisał:

Jak mogę aktywować program Podatek 8. Próby logowania poprzez adres mailowy kończą się niepowodzeniem.

Wszystkie potrzebne informacje tutaj: https://forexclub.pl/rozlicz-swoje-transakcje-aplikacja-forex-club-podatek-8-juz-dostepna/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mamy dobrą wiadomość :) 

IC Markets ponownie uruchomiło możliwość przypisania istniejących rachunków do grup partnerów. Przez ostatnie 4-5 tygodni nie było to możliwe, ale jak widać, brokerzy zmienni są... ;) 

Co to oznacza?

Jeśli posiadasz otwarty rachunek w IC Markets ale nie poprzez Forex Club, to możesz go w bardzo prosty sposób dopisać. Tym samym korzyści są przede wszystkim dwie - na stałe obniżona prowizja o -21% (dla kont RAW) oraz dożywotni dostęp do wszystkich benefitów Forex Club, w tym do Programu Podatek 8 (i każdej kolejnej wersji jaka się pojawi w przyszłości).

Wszystko jest całkowicie bezpłatne i nie wiąże się z żadnymi negatywnymi konsekwencjami.

Cała procedura zamyka się w wysłaniu jednego krótkiego maila. Jeśli ktoś jest tym zainteresowany, prosimy o informację.

Pozdrawiamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dobiegamy końca roku i powoli spływają do nas zapytania podatkowe. Okienko na złożenie PIT'u otwiera się 15 lutego 2023 i wtedy też powinna być już dostępna zaktualizowana wersja programu na rok podatkowy 2022.

Dla bardzo niecierpliwych załączam plik z kursami NBP za rok 2022.

NBP_2022.csv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W dziale download opublikowano zaktualizowaną wersję (8.5.0) programu, dedykowaną na rok podatkowy 2022.

Plik instalacyjny wraz z instrukcją obsługi do pobrania tutaj.

Pytacie też o pliki z kursami NBP z lat ubiegłych. W załączeniu pliki 2018-2022.

NBP_2018-2022.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...