Skocz do zawartości

pit Forex Club - Podatek 8 - na rok podatkowy 2022


Forex Club
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Forex Club - Podatek 8 - na rok podatkowy 2022


Forex Club – Podatek 8 - zupełnie nowa odsłona programu pomocnego w wyliczeniu należności i rozliczeniu podatku z polskim Urzędem Skarbowym od zysków/strat osiągniętych na rynku Forex za granicą.
Jest to wersja dedykowana na rok podatkowy 2021 i kolejne.

Możliwości programu:

  • przeliczanie transakcji z waluty obcej na PLN po odpowiednich kursach,
  • wyliczenie należności dla walut obcych oraz polskiego złotego,
  • obsługa platform MetaTrader 4/5, cTrader, JForex, Plus500, SaxoTrader,
  • obsługa transakcji giełdowych wg zasady fifo,
  • analiza wyliczeń w oparciu o dane sumaryczne i cząstkowe,
  • uwzględnienie wpłat i wypłat na rachunek,
  • uwzględnienie stawek swap, opłat giełdowych oraz zapłaconej prowizji.

Do programu dołączono szczegółową instrukcję obsługi wraz z opisem procedury aktywacyjnej oraz plik z kursami walutowymi NBP z roku 2021.

Dla osób, które posiadają otwarty rachunek u jednego z brokerów z którymi współpracujemy, program jest całkowicie darmowy.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, JaMal napisał:

U mnie program odpala książkowo, loguje się do pełnej wersji, zaczytuje wszystkie dane a na końcu zonk bo nie ma zielonego paska z opcją przelicz. Co tu począć ?

 

@JaMal po naszej stronie wygląda wszystko w porządku. Twoje konto zostało zweryfikowane poprawnie, a pełny dostęp został przyznany. Kolega @jekert może coś podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załączeniu do testów poprawiona wersja konfiguracji dla Plus500 (uwzględniono różne kodowanie pliku .csv oraz dodatkową kolumnę).

Plik należy umieścić w folderze: C:\Users\...\AppData\Roaming\Forex Club\Forex Club - Podatek 8\config

Plus500 (konfiguracja v.1.1).fxc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam problem z programem FOREX CLUB – PODATEK 8  po zalogowaniu się i po wstawieniu plików i uzupełnieniu pól wymaganych nie mogę zjechać niżej, nie ma możliwości. Załączam zrzut ekranu z zakładki Logi,błędy

Bez tytułu.png

Edytowane przez piter177
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KrzysztofK napisał:

Jak uzyskać dostęp do pełnej wersji? Mimo aktywacji konta otrzymuję komunikat "Błąd - brak uprawnień"

Cześć, dostęp do pełnej wersji jest całkowicie bezpłatny ale zaadresowany tylko dla naszych Klubowiczów, czyli osób posiadających aktywny rachunek realny u jednego z naszych brokerów partnerskich, otwarty przez ForexClub.pl. Widzę, że wpisałeś dane dot. brokera w swoim profilu - zaraz skontaktujemy się z Tobą w tej sprawie poprzez PW.

Informacyjnie - w związku z bardzo dużą liczbą zapytań od osób, które nie są Klubowiczami, a chcą otrzymać dostęp do programu, zdecydowaliśmy o wprowadzeniu odpłatnego dostępu - osoby zainteresowane prosimy o kontakt na podatek@forexclub.pl , kontakt@forexclub.pl lub poprzez wiadomości prywatne na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, BartekFX napisał:

Czy działa wam program ze raportami z MT5. Ja mam z IC Markets i same zera pokazuje. Napisałem na pomoc@ ale może ktoś coś wie i podpowie. Dodam, że z MT4 chodzi bez pudła, no może poza Naga gdzie nie odlicza prowizji, bo Naga wykazuje ją jako wypłata z konta.

Tak, MT5 również jest obsługiwane. W przypadku tej platformy ważne jest aby zachować oryginalną strukturę pliku. Szczegółowy opis jak wygenerować poprawnie raport znajdzie Pan w instrukcji.

9 godzin temu, Dzordz napisał:

Mam to samo z MT5, wgrywając raport wypluwa same zera.

Podejrzewam, iż podobny problem jak wyżej. Brak jakiejś kolumny lub raport w j.polskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Forex Club napisał:

Tak, MT5 również jest obsługiwane. W przypadku tej platformy ważne jest aby zachować oryginalną strukturę pliku. Szczegółowy opis jak wygenerować poprawnie raport znajdzie Pan w instrukcji.

Podejrzewam, iż podobny problem jak wyżej. Brak jakiejś kolumny lub raport w j.polskim.

Dziękuje za pomoc, problemem był raport w języku polskim. Musiałem przeoczyć podczas 'czytania' instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testował ktoś już program? Wygenerowałem raport dla krótszego okresu, wybrałem walute PLN i są rozbieżności według brokera a programu. Raport pokazuje:
Total Net Profit:-87.44 Gross Profit:94.20 Gross Loss:-181.64
Natomiast program:
Total Net Profit:-87,07 Gross Profit :93.60 Gross Loss:-180.67
Nie zgadza się też liczba transakcji zyskownych i stratnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Dzordz napisał:

Testował ktoś już program? Wygenerowałem raport dla krótszego okresu, wybrałem walute PLN i są rozbieżności według brokera a programu. Raport pokazuje:
Total Net Profit:-87.44 Gross Profit:94.20 Gross Loss:-181.64
Natomiast program:
Total Net Profit:-87,07 Gross Profit :93.60 Gross Loss:-180.67
Nie zgadza się też liczba transakcji zyskownych i stratnych.

Proszę o przesłanie tego raportu na podatek@forexclub.pl. Sprawdzimy w czym rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, nie rozumiem skąd ironia więc spieszę wyjaśnić i doprecyzować :) Program jest całkowicie bezpłatny dla wszystkich naszych Klubowiczów, podobnie jak dostęp do wszystkich pozostałych benefitów - tak było od samego początku istnienia Forex Club, czyli już od 14 lat. 

Dla pozostałych osób, tj. nie-Klubowiczów wcześniej aplikacja nigdy nie była oferowana ale otrzymujemy codziennie od Was masę próśb dlatego zdecydowaliśmy o wprowadzeniu możliwości nabycia pełnego dostępu na ten rok. Cena to 100 zł netto - sprzedaż na podstawie faktury VAT. Na ten moment nie wiemy czy będziemy kontynuować taką formę udostępniania aplikacji w przyszłości. Szczerze powiedziawszy wolelibyśmy, aby pozostała dla naszych Klubowiczów :)  Są jednak inne pomysły, które będziemy analizować - zobaczymy co przyniesie przyszłość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...