Skocz do zawartości
  • IC Markets

pit Forex Club - Podatek 9 - na rok podatkowy 2023 9.0.0


5 zrzutów ekranu

Informacje o pliku

Forex Club – Podatek 9 - zaktualizowana wersja aplikacji pomocnej w wyliczeniu należności i rozliczeniu podatku z polskim Urzędem Skarbowym od zysków/strat osiągniętych na rynku Forex za granicą.
Jest to wersja dedykowana na rok podatkowy 2023 i kolejne.

Możliwości programu:

  • przeliczanie transakcji z waluty obcej na PLN po odpowiednich kursach,
  • wyliczenie należności dla walut obcych oraz polskiego złotego,
  • obsługa platform MetaTrader 4/5, cTrader, JForex, Plus500 i innych,
  • możliwość przeliczenia raportów z rachunków archiwalnych (po konwersji danych),
  • obsługa kont centowych,
  • analiza wyliczeń w oparciu o dane sumaryczne i cząstkowe,
  • uwzględnienie wpłat i wypłat na rachunek,
  • uwzględnienie stawek swap, opłat giełdowych oraz zapłaconej prowizji.

Do programu dołączono szczegółową instrukcję obsługi wraz z opisem procedury aktywacyjnej oraz plik z kursami walutowymi NBP z roku 2023.

Najnowsza wersja aplikacji oznaczona jest jako 9.0.0.

Dla osób, które posiadają otwarty rachunek u jednego z brokerów z którymi współpracujemy, program jest całkowicie darmowy.

 Udostępnij


Opinie użytkowników

Rekomendowane komentarze



Witam

No mojej Windzie 8.1 niestety nie działa ten program bo mam za starego windowsa. Ale działa Podatek 7.1 da się go jakoś zaktualizować, czy mogę tak po prostu wrzucić plik i obliczyć podatek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program bez problemu działa również na Windows 8.1. Być może brakuje w systemie bibliotek. Nie przewidujemy aktualizacji programu 7.1. Jeśli raport jest z MT4, MT5 lub cTrader (wersji stacjonarnych platform), to powinien się przeliczyć na 7.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem członkiem Forex Club jak również ma konto real u brokera FxPro i chcialbym  rozliczyć się z fiskusem za rok 2023, jeszcze nigdy nie rozliczałem takich transakcji. Pobrałem program Podatek 9 Ale jeszcze nie otwarłem go gdyż nie chciałbym czegoś popsuć, nie mogę znaleśc instrukcji, nie wiem czy to ma coś wspólnego z pełną wersją do ktorej powinienem mieć jakiś kod którego też nigdzie na swoim koncie nie widzę. chodzi mie przedewszystkim o instrukcje o zgraniu wszstkich transakcji z ctradera. Nie mogę się też doczytać czy ten program automatycznie jest wpinany w platforemę czy to trzeba ręcznie uzupelniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Zdzisław,

Instrukcja obsługi jest dołączona do aplikacji i zobaczysz ją w folderze Najpierw się z nią zapoznaj, bo na wszystkie swoje pytania znajdziesz właśnie w niej odpowiedź. Jej lektura jest konieczna, aby rozliczyć transakcje, szczególnie z cTradera, który jest platformą dość specyficzną pod tym względem.

Jeśli chodzi o pełny dostęp do aplikacji, to zostanie on przydzielony po pozytywnej weryfikacji przynależności Twojego konta do grupy Forex Club. Uzupełniłeś w profilu samą nazwę brokera, brakuje jeszcze numeru konta.

Pozdrawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniłem nr konta. wprawdzie pisze tam w profilu, wipsz "kod" ale chyba chodzi o nr. konta tak jak napisałeś powyżej. 

Pozdrawiam

Edytowane przez Zdzislaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Zdzislaw napisał(a):

Uzupełniłem nr konta. wprawdzie pisze tam w profilu, wipsz "kod" ale chyba chodzi o nr. konta tak jak napisałeś powyżej. 

Pozdrawiam

Status Premium został włączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem po raz pierwszy skorzystać z programu w celu rozliczenia transakcji za ubiegły rok od zagranicznego brokera. Posiadam w zasadzie dwa konta zarejestrowane u brokerów partnerskich IC Markets oraz Tickmill. W jaki sposób mogę aktywować program?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BronsonFX napisał(a):

Witam, chciałem po raz pierwszy skorzystać z programu w celu rozliczenia transakcji za ubiegły rok od zagranicznego brokera. Posiadam w zasadzie dwa konta zarejestrowane u brokerów partnerskich IC Markets oraz Tickmill. W jaki sposób mogę aktywować program?

Witaj,

tak, jest taka możliwość. Szczegóły podeślę Ci zaraz poprzez wiadomość prywatną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows Defender i Norton blokują i usuwają ten program jako niebezpieczny. Wiem że można to obejść ale trochę się boję. O co może chodzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniamy, że program jest bezpieczny. Norton Antyvirus ma tendencję do fałszywych alarmów, a związane jest to z ich systemem reputacji dla aplikacji.

Tutaj artykuł na temat problemów z antywirusami od Symantec: https://pogotowie-komputerowe.org.pl/jak-ominac-system-symantecs-ws-reputation-1

Symantec to jedyna firma, która stosuje taką metodę klasyfikacji zagrożeń, stąd też ogromna liczba alertów w ich produktach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mateusz.Balawajder napisał(a):

CZeść, czy jest może wersja na Mac? Pozdrawiam

Cześć. Wersja 9 jest przeznaczona tylko na Windows ale już intensywnie pracujemy nad wersją 10, która ukaże się w przyszłym roku i na 99,9% będzie dostępna także na Mac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, flouxik1 napisał(a):

Uzupełniłem numer konta

Cześć,

Przekazałem Ci odpowiedź na PW. Sprawdź proszę.

Tymczasem dla innych czytających ten wątek. Prosimy o cierpliwość przy oczekiwaniu na weryfikację - może to zająć do 24h, choć dokładamy starań, aby odbywało się to zdecydowanie szybciej.

Dlatego też gorąco apelujemy, aby nie czekać z rozliczeniem podatku do ostatniej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, FMal napisał(a):

Uzupełniłam numer konta

Odpisaliśmy w tej sprawie w wiadomości prywatnej.

Przypominamy, iż weryfikacja może zająć do 24h (często dużo krócej), dlatego prosimy o cierpliwość :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pobrałam program podatek ale nie mogę się zalogować. W poprzednich latach podawałam login i hasło z portalu i program działał a teraz podaję te same dane i nie mogę się zalogować. Proszę o sprawdzenie. Dziękuję bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Hela Hebel napisał(a):

Witam pobrałam program podatek ale nie mogę się zalogować. W poprzednich latach podawałam login i hasło z portalu i program działał a teraz podaję te same dane i nie mogę się zalogować. Proszę o sprawdzenie. Dziękuję bardzo.

Widzimy, że cały czas posiadasz aktywny pakiet Premium więc z naszej strony wszystko wygląda poprawnie.

Upewnij się, że wpisujesz poprawnie login i hasło, ewentualnie spróbuj zmienić hasło. Jeśli to nie pomoże, napisz proszę na podatek@forexclub.pl - coś wymyślimy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat nie używam Windowsa ale to wygląda tak jakby cTrader chciał zapisać gdzieś plik ale nie miał dostępu do tej części dysku (uprawnienia administratora?). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Kuchnia1906 napisał(a):

witam  bardzo prosze o werifikacje konta i przyznanie dostempu premium 

Witaj, skontaktujemy się z Tobą w tej sprawie poprzez wiadomość prywatną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj komentarz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...