Skocz do zawartości
  • IC Markets

pit Forex Club - Podatek 9 - na rok podatkowy 2023 9.0.0


5 zrzutów ekranu

Informacje o pliku

Forex Club – Podatek 9 - zaktualizowana wersja aplikacji pomocnej w wyliczeniu należności i rozliczeniu podatku z polskim Urzędem Skarbowym od zysków/strat osiągniętych na rynku Forex za granicą.
Jest to wersja dedykowana na rok podatkowy 2023 i kolejne.

Możliwości programu:

  • przeliczanie transakcji z waluty obcej na PLN po odpowiednich kursach,
  • wyliczenie należności dla walut obcych oraz polskiego złotego,
  • obsługa platform MetaTrader 4/5, cTrader, JForex, Plus500 i innych,
  • możliwość przeliczenia raportów z rachunków archiwalnych (po konwersji danych),
  • obsługa kont centowych,
  • analiza wyliczeń w oparciu o dane sumaryczne i cząstkowe,
  • uwzględnienie wpłat i wypłat na rachunek,
  • uwzględnienie stawek swap, opłat giełdowych oraz zapłaconej prowizji.

Do programu dołączono szczegółową instrukcję obsługi wraz z opisem procedury aktywacyjnej oraz plik z kursami walutowymi NBP z roku 2023.

Najnowsza wersja aplikacji oznaczona jest jako 9.0.0.

Dla osób, które posiadają otwarty rachunek u jednego z brokerów z którymi współpracujemy, program jest całkowicie darmowy.

 Udostępnij


Opinie użytkowników

Rekomendowane komentarze



Cześć,

chciałem zapytać czy oprócz suchego finalnego rozliczenia dostane plik, w którym mógłbym sprawdzić poprawność wyliczeń i również w przypadku urzędu skarbowego mieć podkładkę to wykazania poprawności wyliczeń.

z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Mauzer102 napisał(a):

Cześć,

chciałem zapytać czy oprócz suchego finalnego rozliczenia dostane plik, w którym mógłbym sprawdzić poprawność wyliczeń i również w przypadku urzędu skarbowego mieć podkładkę to wykazania poprawności wyliczeń.

z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

Cześć,

Nie za bardzo rozumiem jak miałoby to działać? :) Program oblicza transakcje z wskazanego przez użytkownika statementu. Aby zweryfikować ich poprawność, trzeba by użyć jakiegoś odrębnego programu, który robi to samo ale znowu - jeśli powstałyby rozbieżności, to skąd wiadomo który program dokonał poprawnych obliczeń? Jedyną opcją jest tu weryfikacja manualna, a w sytuacji, gdy pozycji jest bardzo dużo, kontrola jakiegoś wycinka statementu.

Co roku testujemy aplikację na wielu różnych historiach transakcji przed jej udostępnieniem userom i dokładamy wszelkich starań, aby wszystko działało poprawnie (obliczenia weryfikujemy właśnie wspomnianą metodą).

W kwestii kontroli z US. Taka podkładka i tak nic by nie dała. W Polsce prawo jest tak skonstruowane, że poprawność rozliczenia podatku leży tylko i wyłącznie po stronie podatnika. To oznacza, że nawet jeśli dom maklerski przygotuje Pit-8c na podstawie którego zostanie rozliczony podatek i okaże się on błędny, to konsekwencje poniesie tylko ten podatnik. Najgorszą opcją jest niezłożenie PIT-u w ogóle, nawet jeśli zanotowaliśmy stratę.

Na pocieszenie jednak powiem, że miałem już kiedyś wezwanie z US w sprawie transakcji od zagranicznego brokera i US nie pytał mnie jak obliczyłem podatek. Interesowała go tylko podstawa tego rozliczenia - przesłałem wyciąg z konta z wszystkimi transakcjami w PDF drogą mailową i na tym sprawa została zakończona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj komentarz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...