Skocz do zawartości

pit Forex Club - Podatek 9 - na rok podatkowy 2023


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Forex Club - Podatek 9 - na rok podatkowy 2023


Forex Club – Podatek 9 - zaktualizowana wersja aplikacji pomocnej w wyliczeniu należności i rozliczeniu podatku z polskim Urzędem Skarbowym od zysków/strat osiągniętych na rynku Forex za granicą.
Jest to wersja dedykowana na rok podatkowy 2023 i kolejne.

Możliwości programu:

  • przeliczanie transakcji z waluty obcej na PLN po odpowiednich kursach,
  • wyliczenie należności dla walut obcych oraz polskiego złotego,
  • obsługa platform MetaTrader 4/5, cTrader, JForex, Plus500 i innych,
  • możliwość przeliczenia raportów z rachunków archiwalnych (po konwersji danych),
  • obsługa kont centowych,
  • analiza wyliczeń w oparciu o dane sumaryczne i cząstkowe,
  • uwzględnienie wpłat i wypłat na rachunek,
  • uwzględnienie stawek swap, opłat giełdowych oraz zapłaconej prowizji.

Do programu dołączono szczegółową instrukcję obsługi wraz z opisem procedury aktywacyjnej oraz plik z kursami walutowymi NBP z roku 2023.

Najnowsza wersja aplikacji oznaczona jest jako 9.0.0.

Dla osób, które posiadają otwarty rachunek u jednego z brokerów z którymi współpracujemy, program jest całkowicie darmowy.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DRODZY UŻYTKOWNICY - JAK OTRZYMAĆ PEŁNY DOSTĘP DO PROGRAMU

Aby nie wydłużać tego tematu podobnymi wpisami, poniżej opiszemy jak działa procedura otrzymania pełnego dostępu do aplikacji z wyjaśnieniem szczegółów:

  1. Jeśli posiadasz konto realne otwarte u jednego z brokerów partnerskich Forex Club, to należy wprowadzić dane dot. konta w profilu na forum (lewy górny róg po wejściu do zakładki z Twoim profilem). W przypadku IC Markets potrzebny jest CLIENT ID, a w przypadku XTB tzw. kod marketingowy, w przypadku Dukascopy numer UIN. Dla pozostałych brokerów wystarczy numer konta. Te dane widoczne są tylko dla moderatora forum.
  2. Następnie należy poczekać na weryfikację, co zajmuje do 24h (z reguły dużo krócej). W przypadku pozytywnej weryfikacji, otrzymasz powiadomienie na forum o przyznaniu statusu Premium, co jest jednoznaczne z możliwością użytkowania programu (wystarczy zalogować się w aplikacji tymi samymi danymi, co na forum). Jeśli weryfikacja będzie negatywna lub nie będzie możliwa, otrzymasz wiadomość prywatną z informacją o tym.
  3. WAŻNE - Musi to być konto realne, które jest aktywne, czyli takie na którym odbywa się handel. Założenie konta realnego tylko po to, aby otrzymać dostęp do aplikacji, nie jest przez nas akceptowane. Tylko dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić Wam coroczne aktualizacje i dostęp do aplikacji całkowicie za darmo.
  4. Jeśli posiadasz konto u jednego z brokerów partnerskich ale nie zostało otwarte przez Forex Club, to skontaktuj się z nami lub poczekaj na wiadomości. W niektórych przypadkach istnieje możliwość dołączenia go do naszej grupy. Przypominamy - konto musi być aktywne.
  5. W przypadku, gdy Twojego brokera nie ma na liście wyboru, to znaczy, że nie jest partnerem Forex Club. Jedyną opcją otrzymania dostępu do aplikacji w takim wariancie jest zakup licencji poprzez sklep dostępny na forum tutaj: https://forum.forexclub.pl/store/
    Przy zakupie kodu aktywacyjnego logowanie do programu nie jest konieczne (wystarczy sam kod).

Zgłoszeń jest dużo, dlatego prosimy o cierpliwość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam mam pytanko dotyczącego pliku excel mt5 do samodzielnego wypełnienia czy format daty który należy zastosować aby obliczenia były poprawne to rrrr.mm.dd czy rrrr.dd.mm? Oraz jak opisać operację wpłaty i wypłaty aby ją wykryło?

Edytowane przez Bermax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie dotyczące rozliczenia transakcji w ramach brokera ICM. Mam tam kilka kont live. W trakcie trwania roku kalendarzowego 2023 kilkakrotnie przenosiłem (transferowałem wewnątrz mojego konta) środki pomiędzy rachunkami MT4. Zasilenie z zewnątrz (z banku) odbyło się tylko dwa razy. Środki te nigdy nie były wypłacane do banku z powrotem. Raport natomiast pokazuje mi 20 wpłat i 15 wypłat. Wydaje mi się, że w takim przypadku wygenerowany raport z konta MT4 jest nieprzydatny. Proszę o podpowiedź, jak to traktować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bravko napisał(a):

Witam. Mam pytanie dotyczące rozliczenia transakcji w ramach brokera ICM. Mam tam kilka kont live. W trakcie trwania roku kalendarzowego 2023 kilkakrotnie przenosiłem (transferowałem wewnątrz mojego konta) środki pomiędzy rachunkami MT4. Zasilenie z zewnątrz (z banku) odbyło się tylko dwa razy. Środki te nigdy nie były wypłacane do banku z powrotem. Raport natomiast pokazuje mi 20 wpłat i 15 wypłat. Wydaje mi się, że w takim przypadku wygenerowany raport z konta MT4 jest nieprzydatny. Proszę o podpowiedź, jak to traktować?

Witaj,

Dzieje się tak ponieważ program rozpoznaje te transfery między kontami, a nie ma skąd wiedzieć, które były dokonane z banku, a które nie. Natomiast moim zdaniem nie ma to żadnego znaczenia, bo bilans transakcji (zysk / strata) nie ulega zmianie. Osobiście nie uwzględniałem nigdy wpłat/wypłat w rozliczeniu podatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zaper18 napisał(a):

Mam pytanie bo raporty z Plus500 są generowane tylko do pliku PDF jak mam potem to wykorzystać w programie jak on tylko obsługuje CSV i HTML?

Proszę sprawdzić ponownie na platformie. Mamy informację, że Plus500 przywróciło możliwość generowania raportu w .csv (zgłaszaliśmy im kilka dni temu, że pliki CSV są kluczowe do rozliczenia podatku przez polskich traderów).

Edit: sprawdziłem na swoim koncie Plus500 i aktualnie mogę wygenerować raport w formacie .csv.

W przypadku braku takiej możliwości najlepiej skontaktować się bezpośrednio z obsługą brokera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz podać więcej szczegółów? Pojawia się jakiś komunikat błędu?

Najczęstszym powodem problemów z uruchomieniem jest brak określonych plików .dll w systemie. Koniecznym może być ponowne ich zarejestrowanie lub zainstalowanie pakietu redystrybucyjnego Microsoft Visual C++.

Pakiet można pobrać stąd: https://support.microsoft.com/topic/the-latest-supported-visual-c-downloads-2647da03-1eea-4433-9aff-95f26a218cc0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Piotr Paweł FX napisał(a):

Dzień dobry

Pobrałem i zainstalowałem program do rozliczenia PIT, pomimo posiadania konta ICM to wyskakuje mi błąd logowania i brak uprawnień. Loguje się zgodnie z instrukcją za pomocą loginu i hassła z forum. Proszę o pomoc

Dzień dobry,

To prawdopodobnie skutek tego, że nie widzimy Twojego konta w naszej grupie. Skontaktujemy się z Tobą zaraz poprzez wiadomość prywatną - proszę zajrzyj tam zaraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku brokera Plus500 raporty z rocznym podsumowaniem w formacie PDF, które dostarcza Plus500 drogą mailową, nie są obsługiwane.

Należy samodzielnie wygenerować raport zamkniętych pozycji o wybranym zakresie dat (np. właśnie danym roku) według informacji zawartych w instrukcji dołączonej do aplikacji podatkowej. Pliki te są w formacie .csv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...