Skocz do zawartości

Pytanie o Brokera z kontem PLN, najlepiej z obsługą TradingView


miki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, wszystkim. 

Po roku działania na koncie demo i dojścia do osiągania regularnych "zysków" przyszedł czas na prawdziwe konto. Przyzwyczaiłem się do obsługi transakcji przez TradingView (konto Pepperstone demo). Próbowałem platformy MT5 (przez xm.com), platformy XTB, FXCM, Capital.com. I najbardziej mi pasuje obsługa zleceń przez TradingView. 

Pytanie: Czy któryś z polskich brokerów (lub oddziałem w polsce - kwestie pit-8) obsługuje TradingView? Nie mogę żadnego znaleźć, więc pewnie nie, ale może coś przeoczyłem? Jeśli nie ma, to ewentualnie czy możecie polecić brokera dostępnego przez trandingview z kontem w złotówkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna Tickmill umożliwia handel przez Trading View ale dotyczy to tylko instrumentów Futures - https://forexclub.pl/tickmill/

Trading View nadal jest mało popularne wśród brokerów Forex/CFD więc pytanie czy jest sens "skazywać się" na daną ofertę tylko dlatego, że ma tę platformę w ofercie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, miki napisał(a):

Pytanie: Czy któryś z polskich brokerów (lub oddziałem w polsce - kwestie pit-8) obsługuje TradingView? Nie mogę żadnego znaleźć, więc pewnie nie, ale może coś przeoczyłem? Jeśli nie ma, to ewentualnie czy możecie polecić brokera dostępnego przez trandingview z kontem w złotówkach?

Cześć,

Dodam tylko, że polskich brokerów nie zostało zbyt wielu (ledwo 5), a Trading View to nadal niszowa platforma w skali świata (niestety), dlatego raczej marne szanse, aby kiedyś sytuacja uległa zmianie.

Ogólnie będzie ciężko i raczej znajdziesz tylko ograniczone oferty, głównie na rynku Futures, który jednak jest droższy, wymaga większego kapitału i trochę bardziej skomplikowany...

Odnośnie PIT-8c. Rozliczenie transakcji z pomocą naszej aplikacji (Forex Club Podatek - https://forexclub.pl/rozlicz-swoje-transakcje-z-aplikacja-forex-club-podatek-8/ ) to naprawdę łatwizna więc nie przejmowałbym się tym zbytnio :) Appka jest bezpłatna dla naszych Klubowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Cześć, ostatnio testowałem podłączenie konta w FP Markets z Trading View. Tutaj artykuł jak to wygląda:

https://forexclub.pl/jak-polaczyc-konto-fp-markets-z-platforma-trading-view-poradnik/
 

Na razie testowałem jak to działa tylko na demo, real w niedalekiej przyszłości. Ale wstępne obserwacje są takie, że działa to dość sprawnie ale nie jakoś super ekspresowo (zawieranie transakcji). Ale to prawdopodobnie efekt tego, że polecenia wysyłane na TV, przekazywane są do serwera brokera, a następnie muszą wrócić do TV. Dłuższa droga = więcej czasu. Ale nie ma dramatu :)  sprobuj sobie na demie, zobaczysz o co chodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...