Skocz do zawartości

Dziennik Zółtodzioba


marvel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie Wszystkich Forumowiczów

Jestem absolutnym nowicjuszem na tym rynku wiec prosze z góry o wyrozumiałość jeżeli bede wysuwał głupawe prognozy:) Gram w Realu od dwóch dni i narazie z kiepskim skutkiem:) Generalnie staralem sie troche poskalpowac ale nic z tego niewyszło:) Na poczatku bylo ok ale jak nabralem troche pewnosci to zwiekszylem ilosc zakupionej waluty i jak na zlosc rynek sie odwrocil i musialem wyjsc ze strata:) Dodam ze gram na mini koncie. Staram sie grac w ciagu dnia na interwale 5 min ale mam tez kilka pozycji otwartych na dłuższy przedział czasowy. Mam pytanie techniczne - czylepiej pozamykac przed weekendem wszytskie pozycje czy po ustawieniu s/l mozna ze spokojem zostawic wszystko przez weekend?? Konto mam na dukaskopy i zalezy mi głownie na 3 parach walutowych AUD/CAD, USD/CAD, AUD/USD. Ponizej screeny z moim planem realizacji:

AUD/CAD- na tej parze bede sie staral wyjsc zpozycji dlugiej przy poziomie lini oporu czyli okolo 1.05688 i wtedy wejsc w pozycje krótką

AUD/USD- tutajmam pozycje krótką jest to jednak pozycja długotrwała zebym cos zarobil w czasie wakacji na ktore lece za tydzien i na 3 tyg nie bede widzial komputera;) stad tez te pytanie wczesniejsze o weekendowe przetrzymanie.

USD-CAD podobnie jak z AUD-USD

post-1071-0-05952300-1343983969_thumb.pn

No i wreszcie EUR/USD - rynek tak wycichł po wczorajszych ekscesach ze narazie chyba sie do niego lepiej nie zblizac:) To narazie tyle jezeli chodzi o moje pozycje. Dajcie znać jeżeli zgadzacie sie z takim planem lub jezeli macie inna opinie to prosze smialo pisac:) Jeżeli jest ktos nowy tak jak ja to smialo pisac tez:) Czy uważacie ze slusznie sa wyznaczone linie oporu i podparcia oraz linie trendu czy tez nie. Jezeli macie inne interesujace i obiecujace pary walutowe to chetnie posłucham(poczytam) :). Z góry dziekuje za wszelkie komentarze i opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie techniczne - czylepiej pozamykac przed weekendem wszytskie pozycje czy po ustawieniu s/l mozna ze spokojem zostawic wszystko przez weekend??

To zależy czy jesteś gotów podjąć pewne ryzyko. Ryzyko polega na tym, że jeśli wystąpi luka weekendowa (na otwarciu w niedzielę) i SL będzie w tejże luce to zostanie on zrealizowany po pierwszej możliwej cenie, a nie po wskazanej. Ja godzę się na takie rozwiązanie tylko przy grze w minimum średnim terminie.

No i wreszcie EUR/USD - rynek tak wycichł po wczorajszych ekscesach ze narazie chyba sie do niego lepiej nie zblizac:)

To normalne w pierwszy piątek miesiąća - wszyscy czekają na 14:30 i do tego czasu zmienność jest bardzo przeciętna.

Polecam sprecyzować sobie plan postępowania i spisać na kartce:

- wejścia

- wyjścia

- zarządzanie kapitałem

- zachowanie w nadzwyczajnych przypadkach (np. seria strat, dynamiczny wzrost zmienności, podczas publikacji danych makro).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyskakuje mi info: Błąd Wysyłanie zakończone niepowodzeniem

Dzieje sie tak w obydwu opcjach wklejenia:/ co do ryzyka to mysle ze moge je podjac biorac pod uwage ze kanaly oporu i suportu mam wyrysowane w interwalach 4 h wiec zaryzykuje bo nie sadze zeby przy tych trendach udezyly w s/l. A propo wypisania sobie zalozen i punktow wyjscia i wejscia etc. to na demie udawalo mi sie czasem po 20-50 % dziennie urobic a w realu po 2 dniach stwierdzam ze jak 2% dziennie ukrece to bedzie sukces graniczacy z cudem:) Przez 2 dni bylem totalnie psychicznie roztrzesiony :) dzisiaj juz troche chlodniej na to patrze - mam nadzieje ze z czasem bedzie coraz lepiej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedne z najistotniejszych danych makro - dane z amerykańskiego rynku pracy:

http://www.forexfactory.com/

W ostatnim roku reakcja na te dane trochę się stonowała jednak z 2-3 lata temu ruch w ciągu paru minut w okolicach 100-150 pips na EURUSD był czymś typowym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z podanego linku rozumiem ze o 14.30 czasu polskiego pojawi sie ten wspóczynnik pmi z usa - wówczas nalezy sie sugerowac jednym z tych wskazników (actual forecast)?? jezeli tak to jaka liczba wskazuje na to zeby isc long a jaka zeby isc short?? czy lepiej zaczekac chwile i poprostu 'wskoczyc do pociagu' jak rynek ruszy:)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw sobie dobrze strefę czasową. 14:30:

Non-Farm Employment Change

Unemployment Rate

Klikając na kopertę przy danych wyświetlą Ci się wszystkie detale odnośnie newsów. To nie jest takie proste jak 'czarne i białe'. Trzeba trochę poczytać, poanalizować, obserwować i pogłówkować co się może stać jeśli dane będą takie, a nie inne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wnioskuje z tego ze jezeli dla non-farm employment change stosunek poziomu actualnego do przewidywanego bedzie wieksze od 1 a dla unemployment rate mniejszy od 1 wówczas mozna sie spodziewac spadku na wykresie pary eur/usd (oczywiscie im wieksza roznica tym wiekszy ruch). czy slusznie rozumuje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak powinno być. Praktyka czasem jest inna ;). Masz prognozy i wyniki przynajmniej z kilku miesięcy wstecz. Nałóż sobie to na wykres i zobacz jak zachowywała się cena. Wydaje się być to mozolną pracą ale cóż, tak wygląda świat badań i analiz... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dam Ci rade, ktora znaja wszyscy doswiadczeni traiderzy ...

1. zacznij od konta demo i jesli potrafisz tutaj zarabiac to mozesz przenies sie na rynek rzeczywisty

2. masz system inwestycyjny?

3. co do trzymania - to s. inwestycyjny powie Ci gdzie masz TP i SL, wiec trzymanie polega albo na realizacji SL albo TP

4. zdarzalo sie ze rynek po weekendzie startowal z 300pipsowa roznica w stosunku do piatkowego zamkniecia

5. z Twojego opisu wynika, ze nie masz pojecia i musi sie jeszcze wiele uczyc, wiec szansa ze stracisz wszytko to 98%, te pozostale 2% to Ci ktorzy zarabiaja na forexie

6. skupilbym sie na poczatku na euro/usd, gbp/usd, - wiekszosc tutaj traiduje, inne pary zostaw sobie na pozniej

pozdr

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za rady piosek, na demie gralem ale zalozylem sobie mini konto poto zeby psychike przystosowac wiec nawet jak strace parestow to nic sienie stanie:) - po to to konto jest:) szczerze mowiac eur/usd jest super plynnym rynkiem dajacym niezle pewnie zarobic jakkolwiek ja narazie po piatku na niego nie wchodze - na innych parach walutowych o ktorych pisalem wczesniej prawie z zegarmistrzowska dokladnoscia mozna zarobic. systemu inwestycyjnego zadnego nie mam. w piatek mnie zalatwila chciwosc bo kupilem za duzo waluty jak na moj portfel:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

systemu inwestycyjnego zadnego nie mam. w piatek mnie zalatwila chciwosc bo kupilem za duzo waluty jak na moj portfel:)

To duży błąd. Wtedy inwestowanie wygląda jak chodzenie w ciemności po jaskini z dziurami. Może uda Ci się przejść (zarobić) ale z dużym prawdopodobieństwem wpadniesz w dziurę (wyczyścisz konto jak dziura będzie duża ;) ).

Częscią systemu jest też zarządzanie kapitałem, co jak widzisz teraz, uchroniłoby Cię od nadmierną stratą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuszna prawda:)

w tej chwili obserwuje pare walutową AUD/USD na ktorej udalo mi sie zarobic 40 pipsow:) moze to niewiele ale zawsze cos - zakladajac ze jest to bezpieczne tradowanie:) na interwale czasowym 4 godzinnym wubieglym tyg wyrysowalem sobie trend i linie oporu i suportu chociaz teraz wydaje mi sie ze kurs wszedl w oscylacje pomiedzy nowymi liniami wyznaczonymi na interwale czasowym 15 minutowym- zalaczam pliki i prosze o komentarz:) - niestety nadal upload plikow mam niemozliwy:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem czemu nie możesz ładować plików - u mnie to działa normalnie. W takim razie wrzucaj swoje screeny na jakiś serwer np. http://imageshack.us/

Screen z błędem możesz mi też puścić na maila - pawel.mosionek@forexclub.pl

Co do wyników... Kolejna porcja złotych rad :).

Nie bądź chciwy ale też nie kieruj się nadzieją (a nóż zaraz zawróci, a może zarobię 2x tyle itd. itp.). Liczy się efekt w długim terminie. Lepiej osiągać mniejsze zyski ale stabilniejsze zarówno w przyroście jak i czasie, czyli każdy tydzień kończyć na plus z niskim obsunięciem kapitału.

Rynki na których grasz to już Twoja indywidualna sprawa. Jeśli dobrze czujesz się na AUDUSD to korzystaj z tego. Obserwacja kilku instrumentów (ale też nie za wielu) pomoże w dywersyfikacji ryzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...