Skocz do zawartości

Witam po powrocie:)


marvel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie po kilku miesiacach nieobecnosci:) Jestem tu nowicjuszem i kiedy 9 miesiecy temu zarejestrowalem sie na waszym portalu bardzo chcialem sprobowac swoich sil na koncie w realu . NIestety dostalem kontrakt i musialem zapomniec na jakis czas o forexie. teraz jednak wrocilem i chcialbymm sie zabawic na jakims micro koncie. ( miesiecy temu bawilem sie co nieco mt4 ina koncie demo i bylo ok ( bez zadnej wiedzy). Od kilku dni poglebilem troche wiedze dzieki wykladom pana Steva Nisona na yt jednak zastanawiam sie nad wyborem platformy pomiedzy fx pro i dukascopy. Mam zatem kilka pytan i prosilbym o jak najprostsze wytlumaczenie:

1. 9 miesiecy temu byl tylko ducascopy bank - teraz jest tez ducascopy europe - czym sie roznia??

2. O ile w teori ogarniam teorie swiec o tyle z wyliczeniem kosztow i tak dalej ( uzyciem kalkulatorow) nie mam zielonego pojecie:) - czy na poczatku w ogole jest sens zawracac sobie tym glowe??? mysle ze nie ze z praniem wyjdzie ale jesli jest inaczej to prosze o sprostowanie:)

3. Czy jezeli na ducascopy jest bezpieczniej??? bo rozumiem ze jezeli z nimi zarabiam to oni nie traca - w przeciwienstwie do fx pro.

4. czy jezeli otworze sobie przez was konto to bede mogl na tym portalu prowadzic sobie dziennik w celu wymiany informacji z innymi nowicjuszami lub profesorami z tej dziedziny?? :D

5.Jak wyglada sprawa z podatkami?? czy broker od razu pobiera sobie podatek i odprowadza go za nas czy trzeba sie zglaszac do taxmana samemu??lub moze nie zglasszac w ogole i jezeli sie tak uczyni to czy sa w stanie to wysledzic?? fx pro jest w sumie z londynu wiec jak nie mieszkam w anglii to nie widze sensu placic podatku^^ nie chodzi mi tu glownie o unikanie placenia ale same podchodzenie do okienka i ujadanie sie z jakimis urzedasami ( opcja gdzie broker odprowadza z gory podatek bylaby najlepsza)

Wiem ze pewnie na niektore pytania znalazlbym odpowiedzi po przeczytaniu wszystkich artykulow ale jezeli ktos z gory moze chlasnac odpowiedz to zaoszczedzi mi duzo czasu za co z gory dziekuje.

Teraz ide sciagac demo do ducascopy i przetestowac:)

Pozdrawiam serdecznie

Marvel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Na Forex nigdy nie jest za późno :). Poniżej odpowiedzi na Twoje pytania.

1. 9 miesiecy temu byl tylko ducascopy bank - teraz jest tez ducascopy europe - czym sie roznia??

Odpowiedź znajduje się na naszej stronie:

http://forexclub.pl/brokerzy/dukascopy-europe/

2. O ile w teori ogarniam teorie swiec o tyle z wyliczeniem kosztow i tak dalej ( uzyciem kalkulatorow) nie mam zielonego pojecie:) - czy na poczatku w ogole jest sens zawracac sobie tym glowe??? mysle ze nie ze z praniem wyjdzie ale jesli jest inaczej to prosze o sprostowanie:)

O jakich kosztach piszesz? O prowizjach w Dukascopy? Myślę, że to podstawa i trzeba umieć to wyliczać. Opiera się to o podstawowe mechanizmy rynku Forex. Możesz o tym poczytać tutaj:

http://forum.forexclub.pl/topic/242-jak-liczyc-prowizje-w-dukascopy-ecn/

3. Czy jezeli na ducascopy jest bezpieczniej??? bo rozumiem ze jezeli z nimi zarabiam to oni nie traca - w przeciwienstwie do fx pro.

Bardzo dziwne stwierdzenie ;). Od tego nie zależy bezpieczeństwo Twoich środków tylko komfort (?) lub może jakość handlu. Dodatkowo, FxPro ma też w swojej ofercie konta ECN. O różnicach między brokerami i wpływie na handel możesz poczytać tutaj:

http://forum.forexclub.pl/topic/211-broker-ecn-czy-mm/

4. czy jezeli otworze sobie przez was konto to bede mogl na tym portalu prowadzic sobie dziennik w celu wymiany informacji z innymi nowicjuszami lub profesorami z tej dziedziny??

Nie dość, że możesz to będzie to nawet wskazane :D. Będę zaglądał.

5.Jak wyglada sprawa z podatkami?? czy broker od razu pobiera sobie podatek i odprowadza go za nas czy trzeba sie zglaszac do taxmana samemu??lub moze nie zglasszac w ogole i jezeli sie tak uczyni to czy sa w stanie to wysledzic?? fx pro jest w sumie z londynu wiec jak nie mieszkam w anglii to nie widze sensu placic podatku^^ nie chodzi mi tu glownie o unikanie placenia ale same podchodzenie do okienka i ujadanie sie z jakimis urzedasami ( opcja gdzie broker odprowadza z gory podatek bylaby najlepsza)

Podatek zawsze trzeba zapłacić i tej wersji będę się trzymał :). Rozliczenie podatku zawsze następuje przez inwestora. Niezależnie czy gra u brokera polskiego czy zagranicznego. Różnica jest taka, że tylko polski broker wystawi Ci PIT-8C i wyśle informację do Twojego US o osiągniętym wyniku.

Rozliczasz się w kraju w którym masz rezydencję podatkową. Po więcej szczegółów zapraszam tutaj:

http://forexclub.pl/edukacja/podatki/

Dużo linków w moich odpowiedziach ale chyba bez sensu bym sam siebie przepisywał... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i dzieki za wszystkie linki

Otwarlem w nocy konto darmowe na dukascopy i myslac ze mozna uzywac mt4 zdziwilem sie ze nie bylo go w ofercie:/ potem zainstalowalem wersje web( jedna z czterech dostepnych) i po zainstalowaniu nie moglem odpalic zadnego wykresu:/ zaskoczeniem pozytywnym bylo dla mnie mozliwosc czatowania z serwisem live- zasugerowali mi zebym zainstalowal jforex i wszystko poszlo bez problemow:) bbardzo fajnie mi sie gralo - zwlaszcza skalpowalo bez obecnosci spreadu ale wlasnie teraz zauwazylem ze wchodzac w zakladke portfel i raport portfela i ze dukascopy pobralo mi okolo 39% zysku - chociaz wydaje mi sie ze licza to od obrotu bo kwota wzrasta rowniez z ujemnymi transakcjami - wnioskujac z tego jezeli mialbym cala sesje na minusie to np jezeli strace na rynku 100 euro to w rzeczywistosci strace 139 Euro:/ Pytania mam wiec 2:

1. czy dobrze to rozumiem??

2. czy kontynuowac moje pytania w tym watku czy zalozyc go gdzies indziej w formie dziennika i jezeli tak to gdzie:

Z gory dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwarlem w nocy konto darmowe na dukascopy i myslac ze mozna uzywac mt4 zdziwilem sie ze nie bylo go w ofercie:/

Mimo, że to kultowa platforma to jednak przestarzała i niedostosowana do modelu ECN w czystej postaci. Były próby wprowadzenia MT4 ale wyszło na to, że nie da się tego bezpośrednio pogodzić z ECN. Inne rozwiązania opisane są tutaj:

http://forexclub.pl/brokerzy/dukascopy-europe/dukascopy-a-metatrader-4/

bbardzo fajnie mi sie gralo - zwlaszcza skalpowalo bez obecnosci spreadu ale wlasnie teraz zauwazylem ze wchodzac w zakladke portfel i raport portfela i ze dukascopy pobralo mi okolo 39% zysku - chociaz wydaje mi sie ze licza to od obrotu bo kwota wzrasta rowniez z ujemnymi transakcjami - wnioskujac z tego jezeli mialbym cala sesje na minusie to np jezeli strace na rynku 100 euro to w rzeczywistosci strace 139 Euro:/ Pytania mam wiec 2:

1. czy dobrze to rozumiem??

Niestety obawiam się, że za dużo nie rozumiesz, przynajmniej jeśli chodzi o ECN... ;)

Na ECN jest spread jednak nie stanowi wynagrodzenia brokera. Jest też prowizja. Poczytaj:

http://forexclub.pl/download/43/

Polecam też DOKŁADNIE zapoznać się z instrukcją JForex, gdzie opisane jest jak czytać raporty:

http://forexclub.pl/download/34/

Najlepiej też przejrzeć informacje na temat samego brokera:

http://forexclub.pl/brokerzy/dukascopy-europe/

(zakładki z prawej strony)

2. czy kontynuowac moje pytania w tym watku czy zalozyc go gdzies indziej w formie dziennika i jezeli tak to gdzie:

Polecałbym w dzienniku skupić się na dokonywanych transakcjach, a nie problemach w rozumieniu zasad funkcjonowania rynku Forex czy też obsługi platformy. Możesz założyć go w tym dziale:

http://forum.forexclub.pl/forum/8-komentarze-i-analizy/

jeszcze jedno pytanko:) od dluzszego czasu staram sie zamknac ( jakies 5 minut) pozycje i caly czas wyskakuje mi N/A i nie moge ich zamknac:/ dlaczego sie tak dzieje??

Niewiele mi to mówi - następnym razem wrzuć screena ale najpierw gorąco zachęcam do zapoznania się z instrukcją obsługi ;).

wnioskuje z tego ze dukascopy nie nadaje sie do skalpowania:)

Bardzo źle wnioskujesz. Dukascopy to bardzo dobry broker do skalpowania ponieważ nie ma tu konfliktu interesów, zlecenia wchodzą ekstremalnie szybko, a wraz ze wzrostem obrotu prowizja jest obniżana. Problem polega na tym, że po ECN trzeba umieć się poruszać i uwzględniać koszty prowizji, a nie sam spread ;). Po prostu jak masz zysk +0.5 pips to musisz wiedzieć, że dodatkowo zapłacisz prowizję w wysokości X, co trzeba sobie 'dokalkulować'. No ale za to spready są bardzo korzystne więc nie widzę problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm dzieki za wyslanie mi linkow ale nie o to mi chodzilo:) pytania moje sa po prostu spostrzezeniami z dzisiejszej zabawy na jforex. Zakladajac ze zaloze sobie przez was konto i pojawi sie znowu problem z N/A rozumiem ze nic sie nie da z tym zrobic i uzyskam taka sama odpowiedz?

"Polecałbym w dzienniku skupić się na dokonywanych transakcjach, a nie problemach w rozumieniu zasad funkcjonowania rynku Forex czy też obsługi platformy. Możesz założyć go w tym dziale:"- rozumiem przez to ze jezeli mam problemy w rozumieniu zasad funkcjonowania rynku forex lub tez obslugi platformy to najlepiej mam sie nimi nie dzielic na tym forum??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakladajac ze zaloze sobie przez was konto i pojawi sie znowu problem z N/A rozumiem ze nic sie nie da z tym zrobic i uzyskam taka sama odpowiedz?

Chodzi o to, że nie wiem o co chodzi ;). A skoro nie wiem o co chodzi to trudno mi pomóc. Jeśli zrobisz screen to będę wiedział na czym dokładnie polegał problem, jak on wyglądał, a wtedy łatwiej będzie mi wyjaśnić dane zjawisko i ew. przedstawić rozwiązanie.

Czasem też dzwonią do mnie klienci i mówią "proszę sprawdzić platformę, bo mi nie działa i na pewno jest coś źle" i później okazuje się, że nie mają zainstalowanej Javy... Mam nadzieję, że mnie rozumiesz ;).

rozumiem przez to ze jezeli mam problemy w rozumieniu zasad funkcjonowania rynku forex lub tez obslugi platformy to najlepiej mam sie nimi nie dzielic na tym forum??

Absolutnie. Opacznie mnie zrozumiałeś. Miałem na myśli, że w Journalu proponowałbym się skupić na dokonywaniu transakcji natomiast problemy z platformą i forexem najlepiej zgłaszać w innych wątkach np. właśnie w tym by Journal nie stracił na przejrzystości ;). Jak mogę to zawsze w miarę możliwości pomogę i wyjaśnię o co chodzi.

Rzucam linkami ponieważ bardzo wiele rzeczy o które pytasz już się przewinęło na stronie lub forum i początkujący przeważnie pytają o to samo, a ciężko im przychodzi szukanie informacji. Bez sensu bym pisał to samo co kiedyś tylko w inny sposób. Chętnie wyjaśnię wątpliwości ale nikt za Ciebie wiedzy nie zdobędzie. Poczytać trzeba samemu... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytalem o tych wszystkich prowizjach itd i kompletnie nic z tego nie rozumiem:)) Po dzisiejszym dniu moj portfel wyglada nastepujaco:

Date Description Balance Change Conv.Price Balance change Balance 28.06.2012 Daily Change 1 157.04 EUR 1 157.03 EUR Deposit 1 000.00 EUR 1.0000 1 000.00 EUR Settlement for EUR/USD 506.17 USD 0.8036 406.74 EUR Settlement for GBP/USD -1.56 USD 0.8036 -1.25 EUR Volume commission -248.45 EUR 1.0000 -248.45 EUR

Wnioskuje z tego ze zarobilem 406,74 euro za czego prowizja -248.45 i strata na gbp/usd -1.25 daje moj zysk +157.03

Z tego co rozumiem to wysokosc tej prowizji jest spowodowana moja nieumiejetnoscia gry na tym rynku - stad pytanie na co mam zwracac uwage wchodzac i wychodzac z rynku??? Konto demo jest na 1000 usd wiec co mam przez co mnozyc zeby móc jak najmniej wydac na dukascopy??

I jeszcze jedno - na jakim rynku gracie nocami?? bo eur/usd chyba spi w nocy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh ale glupio sie wkleilo - w oknie wygladalo okey:) najwazniejsze dane wpisalem - poczatek sesji byl 1000 euro a koniec 1157.04 chodzi mi glownie jak ta prowizje policzyc bo na razie to wchodze w rynek - ubijam iles tam pipsow i wychodze i dopiero potem sie dowiaduje ze tyle i tyle mi dukascopy pobralo. No chyba ze to jest standardowa prowizja jaka placa wszyscy - to wtedy nie ma tematu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawałem Ci link wyżej do szczegółowych objasnień z przykładami jak należy liczyć prowizje. U nas na stronie są także tabele z progami prowizyjnymi i przykładami jak należy to liczyć - niestety jaza Ciebie tego nie przeczytam. Starałem sie to tam wyjaśnić najprościej jak sie da i chyba łatwiej juz nie mozna. Poczytaj na spokojnie.

Prowizji nie unikniemy u brokerow ECN, bo stanowi ona ich wynagrodzenie. Trzeba sobie ją uwzględnić przy zamykaniu transakcji.

W nocy nie gram na niczym, bo śpię :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu dzisiaj nad ranem problemy z zamknieciami zlecen:) wczoraj w nocy zreszta byly problemy z otwarciem np.: nadusilem na bid 3 razy a pojawila sie tylko jedna pozycje . czekalem z 1 h i caly czas jedna pozycja. wstaje na rano mam 3 pozycje i jak chce jakas zamknac pojawia mi sie w pozycji Z/S pojawia sie N/A. screen shota nie zrobie po sie to pojawia na ulamek sekundy :) Cos mi to smierdzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pojawia sie na ułamek sekundy, a potem jest ok to w czym problem? Myślałem. Ze to jakiś dotkliwy problem, który występuje cały czas. Sporadycznie tak sie zdarza, ze wartość transakcji jest jako NA, bo przez ta chwile następuje przeliczenie bilansu. Odnośnie wchodzących zleceń z opóźnieniem, a raczej późniejszego ich wyświetlania w arkuszu - na realu mi sie to nie zdarzyło, na demie kiedys tak. Przyczyna moze tkwić w starszej wersji javy lub błędzie platformy - prześle im maila z uwaga by to sprawdzili.

Demo Dukascopy służy do testów i wszystkie zmiany zanim zostaną wprowadzone na konto Live testowane są tam. To swego rodzaju poligon IT dlatego czasem cos tam moze nie działać jak trzeba. Wszystkie uwagi od klientów są zbierane, nastepnie bledy sie poprawia i wtedy zmiany trafiają na platformę realną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udalo mi sie zrobic screnna w koncu ale nie wiem jak go tutaj zrzucic:) moze podesli mi jakiegos linka jak to sie robi:) aha i dzieki za totalnie nieuzyteczna odpowiedz w poprzednim poscie:) Rozumiem ze wydaje sie tobie ze jestes guru i wiesz wszystko ale ja dopiero zaczynam i nie wiem nic i jak pisze ze nie kumam niczego w tamtych tabelach a tobie zajeloby pewnie 1 min zeby napisac to co mnie interesuje i moglbym ruszyc dalej to whats the problem??? chcialem sobie zalozyc konto i szukalem gdzies forum na ktorym znajde pomoc ale widze ze tutaj to nie miejsce dla mnie - raczej dla prosów tylko:) Widzialem ze na dukascopy na platformie web maja opcje live chatu wiec sprobuje sie dam wszystkiego dowiedziec. Cos mi sie tez wydaje ze takie podejscie odzwierciedlone jest w ruchu na tym forum ktore jest niemalze zerowe:/

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy oknie odpowiedzi "wiecej opcji" i "dodaj plik". Nic mi sie nie wydaje ale ciezko pomoc poczzatkujacemu, który nie chce zajrzeć do linków w których znajdują sie odpowiedzi na zadane pytania. Zawsze chętnie pomagam ale tez warto by osoba która chce pomocy jakoś sie w to zaangażowała. Jakiej oczekiwalbys odpowiedzi na "nic z tego nie rozumiem". Ale czego dokładnie? W czym tkwi problem? Naprawdę ciezko łatwiej wyjaśnić na czym polegają prowizje w ECN niz to jak zrobiłem to na forum w w/w poście.

Uwierz mi, ze staram sie Ci pomoc ale tez pomóż mi to zrobic i zapoznać sie dokładnie z informacjami, ktore są przedstawione na wspomnianych stronach. Równie dobrze mógłbym skopiowac te teksty i wyleic tu, bo co innego mozna napisać na ten sam temat skoro nie wiem czego dokładnie nie rozumiesz :).

W nocy na wszystkim bedzie umiarkowane zmienność, bo rynki azjatyckie, ktore w tym czasie są aktywne, nie generują za dużego obrotu i ruchu. Teoretycznie JPY czy AUD powinny cechowac sie wieksza zmiennoscia ale w praktyce rzadko tak jest, co widać na wykresach.

W Twoim toku rozumowania jeśli chodzi o udział prowizji brokera w wygeneowanym zysku polega na tym, ze:

Grasz u brokera ECN gdzie spread jest rynkowy i z reguły mniejszy niz gdzie indziej. Zamykasz transakcje z niewielkim zyskiem, który pokazuje platforma (gdzie nie jest uwzględniona prowizja). Porownujesz na koniec wynik i prowizje. Natomiast prowizje sobie trzeba samemu dokalkulowac do bilansu transakcji PRZED jej zamknięciem.

U brokera MM wydawałoby Ci sie, ze jest taniej, bo Zamykasz transakcje z identycznym zyskiem ale nie dochodzi Ci prowizja. I tu popełnia sie błąd. Błąd polega na tym, ze u MM jest większy spread, dochodzą rekwotowania i wolniejsza realizacja zleceń, co powoduje, ze wchodziła w rynek np. Po gorszej cenie niz u ECN.

Przepraszam za literowki ale iPad czasem wie lepiej co chce napisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzieki za odpowiedz i po przerobieniu tematu nadal nic nie kapuje tzn. twoj opis rozumiem ale ni jak mi sie to nie przeklada na rzeczywistosc :) ) pobawilem sie troche na platformie zeby ja ogarnac chociaz na podstawowym poziomie i chyba jest ok chociaz narazie wiecej czasu poswiecam na ogladanie filmikow na youtube ktorych sa tysiace:) W linku ktory wkleiles o liczeniu prowizji mnozysz microlota przez 48 chociaz mi na platformie wyskakuje mnoznik 35 ale mysle ze to pewnie jakas obnizka (zmiana prowizji) byla robiona ze strony dukascopy po napisaniu twojego posta. Kilka pytan mam odnosnie tego screena ktorego zalaczylem w pliku a mianowicie:

post-1071-0-91412800-1342131390_thumb.pn

1. czy przy mnozniku skoro mnoznik jest 35 to dlaczego prowizja jest 0.04 - moim zdaniem powinna byc 0.035

2. to konto otwarlem specjalnie zeby wykonac jedna transakcje i zobaczyc jak ta prowizje licza i nie rozumiem skad sie wziely te pozycje z 10.07.12

3. prowizje sie placi tylko jednorazowo za kazda pozycje??

to by bylo na tyle narazie -chcialbym konto otworzyc w nastepnym tygodniu wiec jakies info co i jak to na maila bym prosil a jak nie trzeba na maila to prosze o linka w tym poscie :)

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nastąpiła obniżka prowizji. Informowaliśmy o tym wszystkimi możliwymi kanałami ;).

1. czy przy mnozniku skoro mnoznik jest 35 to dlaczego prowizja jest 0.04 - moim zdaniem powinna byc 0.035

To oznacza, że nadal dokładnie nie zapoznałeś się z objaśnieniami ;). Tak jak napisałem w drugim wątku na forum:

35 USD to prowizja za 1 mln USD obrotu. Transakcję zawarłeś na EUR/USD, co oznacza, że tam 1 mln to nie USD a EUR. To wymaga przemnożenia prowizji przez aktualny kurs EUR/USD (1.22), co daje wynik 42,7. Zaokrąglone w dół dla tego wolumenu daje 0.04.

Takie przeliczenie funkcjonuje u każdego ECNa. To normalny mechanizm.

2. to konto otwarlem specjalnie zeby wykonac jedna transakcje i zobaczyc jak ta prowizje licza i nie rozumiem skad sie wziely te pozycje z 10.07.12

Akurat tym się nie przejmuj. W taki sposób następuje rozliczenie transakcji (pokazywane jest to jako otwarcie pozycji przeciwnej, zabieg księgowy).

3. prowizje sie placi tylko jednorazowo za kazda pozycje??

Płacisz prowizję od każdej transakcji, a zamknięcie pozycji to de facto otwarcie pozycji przeciwnej (jak wyżej, zabieg księgowy). Widzisz z resztą, że jest przy drugiej pozycji również taka sama prowizja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze nijak ma sieraport pozycji do raportu portfela ( tzn nijak dla mnie). Nie rozumiem ze skoro np na koniec dnia mam pewna kwote jako kapital (w lewym dolnym rogu ) tona nastepny dzien jest on pomniejszony w tym przypadku o ta druga pozycje - jezeli wykonalem jedna operacje : zakupilem i sprzedalem pewna walute to rozumiem ze za otwarcie place prowizje oraz za zamkniecie place tez prowizje bo ono jest faktycznie otwarciem nastepnej czy cos takiego:) nie ma to dla mnei znaczenia dopuki rozumiem ze place 2 x prowizje za kazde zlecenie i tyle. ale pozniej sie okazuje ze place jakies innekoszty i w tych kosztach jest kolejne 8 centow?? i te koszty ida na ,ksiegowego' :) ?? kompletnie tego nie kumam:) wrzuce jeszcze ten raport pozycji ktorego jakos nie potrafie zestawic z raportem portfela :)

aha jeszcze jedno pytanko - bo chcialem sobie zalozyc konto w euro a widze ze wiekszosc informacji w raportach jest w usd i jest przeliczane na euro - czy nie byloby latwiej otworzyc sobie po prostu konta w usd???

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsultowałem się w sprawie Twojego "problemu" z kolegą z Dukascopy. Polecono mi by mimo wszystko, w takich sprawach pisać bezpośrednio do niego (jeśli nie masz kontaktu do swojego Account Managera to podam Ci do niego), który będzie miał wgląd w system i Twoje transakcje, dzięki czemu będzie miał możliwość udzielenia szczegółowych wyjaśnień.

aha jeszcze jedno pytanko - bo chcialem sobie zalozyc konto w euro a widze ze wiekszosc informacji w raportach jest w usd i jest przeliczane na euro - czy nie byloby latwiej otworzyc sobie po prostu konta w usd???

Przeliczenie następuje zawsze po średnim kursie forexowym i wynika z pary walutowej na której grasz. Skoro jest to robione automatycznie to na czym polega trudność?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dzieki raposo za pomoc i wyrozumienie dla żółtodzioba-w koncu założylem sobie konto na dukaskopy - troche trwało ale juz jest od dwóch dni wiec jestem zadowolony mimo ze od 2 dni trace kase:) załoze moze nowy topic w Komentarzachi Analizach jak sugerowałes wczesniej. dzieki raz jeszcze i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...