Skocz do zawartości

Broker ECN czy MM


forexfan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. czytając wiele o brokerach spotkać można przeważnie zachwyty nad brokerami ECN. Ale ja nie rozumiem jednego. Przecież u tego typu brokera płacimy zarówno za otwarcie pozycji jak i za ruch przeciwny a więc jej zamknięcie i dodatkowo jeśli wystąpi spread. U brokera typu MM mamy np ustalony z góry jakąś prowizję np. 2 pips i jest to cały koszt naszej operacji. Więc mógłby ktoś w prosty sposób wyjaśnić o co tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raposo przejrzałem tą prezentację i opierając się na niej i innych materiałach jeśli dobrze rozumuje to chodzi o to, że w modelu MM druga strona transakcji jest broker a co za tym idzie moja inwestycja nie jest wpuszczana na "rynek". Ale skoro by tak było to może się przecież wiązać z obrotami a jeśli te byłyby nie wystarczające to jaka ja mam pewność, że broker zamknie mi pozycje od razu jak tego będę chciał? A jeszcze inna sprawa to chyba to, że jeśli u tego typu brokera zarabia regularnie to to traci on a nie "rynek" a chyba nikt nie lubi tracić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po części tak jest. I właśnie o tym mówię - podejście do klienta, założona koncepcja realizacji zleceń klienta i inne.

Krąży błędna opinia, że Market Maker to samo zło. Sporo jest firm, które faktycznie na zbyt dużo sobie pozwalają i bliżej im do kasyna niż do brokera. Ale nie wszyscy tak mają. Po kolei ale krótko :).

W modelu MM składasz zlecenie i drugą stroną transakcji jest broker - zgadza się.

Krok drugi. Broker może:

a) zabezpieczyć tę transakcję na rynku międzybankowym (dzięki temu jest wolny od ryzyka ale jednocześnie mniej zarabia, bo dochodzą mu koszty)

B) skojarzyć zlecenie klienta z innym klientem w obrębie swojej wewnętrznej płynności - raczej możliwe tylko u dużych brokerów, którzy mają sporo klientów ale jednocześnie najbezpieczniejsze i najmniej konfliktowe rozwiązanie, a przy okazji bardziej dochodowe niż a).

c) być stroną transakcji i nic więcej nie zrobić - klient traci, broker zarabia i na odwrót. A bywa często, że jak klient zarabia to broker utrudnia mu to w różny sposób.

Brokerzy MM (szczególnie mali i średni) często gęsto nie lubią skalpowania lub nawet go zabraniają. Czemu? Ponieważ krótkie transakcje ciężej (ciężej nie znaczy, że to zawsze niewykonalne!) zabezpieczyć lub skojarzyć z innym swoim klientem, co skutkuje, że mimo iż stosują opcję a) lub B) to de facto wychodzi c). Jednak to jednocześnie nie oznacza, że stosują złe praktyki ale zaciskają zęby i biorą to "na klatę" lub właśnie zakazują skalpować.

Tak więc, brokerzy MM nie są tacy straszni jak ich malują. Ale trzeba wiedzieć którego wybrać ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Platformą dominującą u MM jest MT4 więc wymóg języka tu zawsze jest spełniany. Hmm... By byli konkurencyjni do FxPro i nie słyszałbym by były z nimi jakieś poważniejsze problemy? Szczerze to nie przychodzi mi żaden do głowy. Ci warci uwagi przekształcili się w STP (np. MIG), a tego modelu nie lubię i nie polecam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ja uważam, że na początek zalecany jest MM, chociażby z powodu prostszej obsługi MT4 oraz języka (chyba,że początkujący jest poliglotą :rolleyes: ).Sam obecnie jestem przed wyborem broka ( z tym, że micro :blush: )i po chwilowych zastanowieniach raczej zdecyduję się na Bossę (zajęli I miejsce w rankingu), mają dobrze rozbudowaną pomoc na stronie, oraz są bardzo kontaktowi (telefon,fx_nawigator). Przez parę miesięcy ćwiczyłem u nich na demo i nawet zaskoczyło mnie,że nie będąc ich klientem (real)pomagają jakbym nim był :rolleyes: . Następnym etapem zapewne będzie ECN z tym, że w moim przypadku wybór niestety będzie ograniczony językiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, przewagą MT4 jest fakt, iż stała się bardzo popularna. To jednak nie oznacza, że jest to najprostsza platforma w obsłudze. Choćby cTrader FxPro, działający na kontach ECN jest wg mnie prostszy :). Dodatkowo, jest sporo brokerów MM, którzy nie mają MT4 więc nie można tego tak uogólniać.

Wybór platformy jest kwestią bardzo indywidualną. Każdy ma swoje własne potrzeby i preferencje. Trzeba testować, sprawdzać, analizować, porównywać... :)

Dobry MM jest na początek OK z tego względu, że oferuje uproszczone warunki rynkowe choć czasem detale skutecznie "odrzucają" klientów od niego.

Bossę ceniłem do pewnego momentu ale kiedy wyszło, że jeden z przedstawicieli robił antyreklamę FxPro pod innym nickiem to niestety... Jak gimnazjum :). Gdy pojawiły się niedawno niewygodne pytania z konkursem, gdzie ewidentnie coś było nie tak, przedstawiciele najpierw wykopali sobie dół, a potem stwierdzili, że jak pytanie jest im nie na rękę to je przemilczą.

Może nie ma to wpływu na ofertę jaką mają ale duuuży niesmak pozostał i już zaufania do nich nie mam żadnego.

Co do wyboru ECN i języka - to już nie te czasy - zawsze można sobie poradzić lub skorzystać z czyjejś pomocy np. naszej :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyboru ECN i języka - to już nie te czasy - zawsze można sobie poradzić lub skorzystać z czyjejś pomocy np. naszej .

Masz rację, jak się na szkołę rzucało kamieniami, teraz trzeba odpokutować.Chociaż podobno J.Ross jest cienki w matmie

a takie sukcesy :rolleyes: . Co oznacza, że można skorzystać z Waszej pomocy, na pewno nie językowej? :blush: .

Jeszcze jedno, śmieszne było by od razu założenie, ze ktoś chciałby korzystać z micro u dostawcy ECN. Zapewne masz rację dot. platform, ja znam tylko jedną MT4 a i tak jak wprowadzili visual orders ( czy jakoś tak - aut. handlu) to mnie to przerosło ( webinar,-na demo nie można było tego przećwiczyć). Na chwilę obecną czytam nawigatora i translator wystarcza. Na pewno trzeba wyjść z założenia, że w tradingu na początku będzie wiele zapytań, potknięć a może i czasami zasadnych uwag do dostawcy platformy- hehehhe, i tutaj niestety człowiek kaleki ( czyt. nie anglojęzyczny-przynajmniej) jest przegrany :( .

Edytowane przez Fx-Fx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym językiem zdecydowanie przesadzasz :). Choćby u nas na stronie jest w języku polskim chyba wszystko jeśli chodzi o Dukascopy ECN - instrukcja platformy, opis rejestracji, wszystkie dokumenty, a jeśli ktoś ma problem z porozumieniem z brokerem to możemy pomóc :). To już nie te czasy, że język jest barierą :).

Właśnie tak myślałem. Zdecydowałeś się na MT4, bo tylko je poznałeś, a wybór padł na tę platformę, bo wszędzie gdzieś się przewija :D.

Faktycznie, brokerzy ECN z reguły dają możliwość handlu od 0.1 lota ale Dukascopy jest tu wyjątkiem i mamy 0.01 tradycyjnego lota. Tak czy inaczej, na początek również zalecam brokera z MM by poznać jak to funkcjonuje, nabrać choć odrobnę doświadczenia.

Na razie odpuść sobie niestandardowe wskaźniki/automaty. Poznaj dobrze jak działa platforma, a potem możesz stopniowo usprawniać swój handel. Jeśli czegoś nie wiesz to zawsze możesz pytać na forum, a ja lub jekert jak mamy możliwość to zawsze chętnie pomożemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak myślałem. Zdecydowałeś się na MT4, bo tylko je poznałeś, a wybór padł na tę platformę, bo wszędzie gdzieś się przewija :D.

Na razie odpuść sobie niestandardowe wskaźniki/automaty. Poznaj dobrze jak działa platforma, a potem możesz stopniowo usprawniać swój handel. Jeśli czegoś nie wiesz to zawsze możesz pytać na forum, a ja lub jekert jak mamy możliwość to zawsze chętnie pomożemy.

Masz 100% racji, bo nie ukrywam, że przeważały opinie na różnych forach typu - "nie rzucaj się z motyką na słońce- ECN" i mnie to niestety negatywnie motywuje :unsure: .... . Nie tylko odpuściłem wskaźniki (czytasz w myślach, czy jak?), nawet nie czytam o automatach ale ograniczyłem się od tygodnia tylko do edka i podglądam go na 3-ch interwałach w osobnych oknach (wyrzuciłem wszystkie inne pary z wykresów) i wczoraj zarobiłem 1-szy raz taką kasę, że aż boli......nomem omen ...ponad 30 pln ( ok. wiem...., nie dość, że micro to jeszcze demo.. ). Mam w życiu taką zasadę, że młody kierowca powinien zaczynać od syrenki... i wtedy każdą inną furę doceni....taki mój bzik <_< .

Nie wiedziałem o tym, że Dukascopy ma micro,- na nawigatorze ktoś wyśmiał takie pytanie ( dot. wszystkich ECN).

Nie wiem, czy wypada zapytać :blush: , ale spróbuję, - jaka jest Wasza rola w Ducascopy? - jeżeli powoduje to jakiś dyskomfort cofam pytanie. Zapewne doczytam na stronie, ale to trochę potrwa :rolleyes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forex to ciężka praca, nad swoją wiedzą i psychiką. Rzut na głęboką wodę rzadko okazuje się owocny i niestety trzeba przejść powolną, wyboistą drogę, krok po kroczku ;). Życzę szczerze powodzenia.

Odnośnie Twojego pytania.

Żadnego dyskomfortu nie ma. Współpracujemy z Dukascopy od ok. 2 lat (nie jesteśmy częścią ich firmy). Jak widać, jeśli ktoś ma jakiś problem lub pytania to może je kierować do nas, a my zawsze chętnie pomożemy. Mało tego, oferujemy naszym klientom wiele korzyści, które wymieniamy na naszej stronie tutaj:

http://forexclub.pl/artykuly/rabaty/rabaty/

http://forexclub.pl/artykuly/forex-club/co-zyskujesz/

Nie wiążą się z tym żadne negatywne konsekwencje dla inwestora. Można na tym tylko zyskać więc w skrócie - opłaca się z nami być ;).

Nawiązanie współpracy akurat z nimi nie było przypadkowe - sam mam tam rachunek od bardzo dawna więc jest to sprawdzony i godny polecenia broker. Z resztą nigdy nie podejmujemy współpracy z kimś kogo wcześniej nie "przetestowaliśmy" :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forex to ciężka praca, nad swoją wiedzą i psychiką. Rzut na głęboką wodę rzadko okazuje się owocny i niestety trzeba przejść powolną, wyboistą drogę, krok po kroczku . Życzę szczerze powodzenia.

Dziękuję, na pewno się przyda.

Dzisiaj poczytałem trochę więcej o Was ze strony i nie tylko :) i na pewno macie ciekawą ofertę. Myślę sobie tak, że

zasadnym było by poćwiczyć w realu na micro gdziekolwiek ( czyt. nauczyć się podstaw )a po zrzuceniu pierwszego pierza skorzystać z Waszej uprzejmości. Wiem, że się powtarzam ale jakoś ten brak angielskiego mnie niestety dyskomfortuje. Tak na szybko... w Ducas można płacić kartą, wszedłem w umowę i d^^^a blada, translator oczywiście przetłumaczył na zasadzie ... Kali być, Kali lubić... ale to nie jest to. A to tylko początek. Poznanie nowej platformy, dane, informacje itd.... no cóż, gdybym mógł cofnąć czas choćby o 1,2 dekady zapewne byłoby łatwiej <_< . Jeszcze raz dziękuję za oferowaną pomoc nie tylko tutaj, - tego nie wiesz :rolleyes: ale często odpowiadasz na moje lamerskie pytania w nawi.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja tam zgadzam się z Adminem że w przypadku ECN FxPro platforma jest świetna (szczególnie przesuwanie SL czy TP na wykresie) boli tylko to, że nie istnieje w wersji Mobilnej na Tablet i brak mi tu Alarmów cenowych (ale podobno ma być to poprawione). Co do MT4 to i tak mam obok otwarty na drugim monitorze (chociażby dla ów alarmów) do analiz... kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Z jednej strony MM jest tańsze i prostsze (w moim odczuciu niewiele prostsze) a z drugiej strony sama świadomość tego że broker może Cię łatwo za przeproszeniem wydy..ć skłania do ECN.

Co do polskiego ECN który "niby" działa to Alior Trader. Rozważałem go ponieważ mam konta w Aliorze (łatwo założyć, jest pit itd.). Ale jest drogi i ciągłe problemy techniczne (rozłącza, problemy z historią). Wystarczy poczytać trochę temat o Alior Traderze na nawigatorze.

Co do bariery językowej to w Dukascopy jeszcze nie spotkałem. Chłopaki z FC umieścili na stronie tłumaczenie dokumentów aplikacyjnych. Account manager ma na imię Przemysław i j. polski zna ;) Zobaczymy jak pójdzie z pozyskaniem PINu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...