Skocz do zawartości

Praca na pełen etat na rynu walutowym?


Rivo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam poważny dylemat i mam nadzieję, że pomożecie w podjęciu decyzji. Ostatnio pojawiła się atrakcyjna oferta pracy jako trader na rynku Forex w firmie TeleTrade. Oczywiście przed zatrudnieniem pracodawca musi sprawdzić kwalifikacje kandydatów, więc przeprowadzany jest egzamin - kandydaci przez tydzień podczas pracy na platformie MT4 muszą spełnić określone wymagania, które dodaje jako załącznik na zdjęciu. Prawdziwy problem tkwi w tym, że aby podejść do egzaminu kandydat musi przebyć szkolenie, które trwa 3 tygodnie i kosztuje 600 zł. W razie zdania egzaminu kwota jest zwracana, w przeciwnym wypadku nie. Jest to więc swojego rodzaju kaucja. O ile cena a kurs nie jest duża, to wyłączenie z pracy dochodowej na 3 tygodnie już tak. Chciałbym zapytać więc Was, osoby będące w temacie - czy dla kogoś, kto dopiero zaczyna swoją przygodę z Forexem spełnienie wymagań widocznych na zdjęciu jest możliwe? Jestem absolwentem Politechniki Wrocławskiej i uważam się za osobę dosyć bystrą, a teraz szukam swojej pierwszej prawdziwej pracy (wcześniej nie miałem styczności z finansami, pracowałem w różnych miejscach, w których mogłem liczyć na pewne zatrudnienie i pieniądze niezbędne do życia). Należy zaznaczyć również, że na wstępnej rozmowie kwalifikacyjnej pracodawca nie namawiał mnie na przystąpienie do kursu, dosyć szczerze mówił, że egzamin zdaje mniej niż 10% ludzi i jest on bardzo trudny, więc nie czuje się "naciągany" na siłę. Wasza opinia w tej sprawie bardzo by mi pomogła, rzućcie okiem na załączone zdjęcie i napiszcie, czy Waszym zdaniem osoba, która przez trzy tygodnie mocno przykłada się do nauki rynku Forex jest w stanie zdać taki egzamin.

post-1000262-0-87481000-1385641968_thumb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

O ile warunki samej współpracy wydają się fair to później już ponoć nie jest tak kolorowo. W sieci można znaleźć wypowiedzi osób, które pracowały w TT i niestety nie widziałem żadnej pozytywnej opinii (niewykluczone, że gdzieś takie są). 

 

Z każdego szkolenia można coś wyciągnąć, tylko nie każdy chce płacić w ciemno 600 PLN. Jeśli zdaje 10%, a Ty jesteś początkujący to na razie polecałbym jednak samemu trochę pograć by zwiększyć swoje szanse, a potem może wybrać się na ich egzamin. Tyle tylko pytanie brzmi - co po tym egzaminie? Rozumiem, że będziesz handlować na ich koncie ale na pewno wprowadzą szereg ograniczeń, nie tylko kapitałowych. Zainteresuj się tym PRZED zapłatą. Z tego co się orientuję to gra się na ich platforme i ichniejszych warunkach, które są lekko rzecz ujmując fatalne... Potężne spready, limity odległości dla SL/TP itd. itp. - to brokerskie średniowiecze. To też będzie potem rzutować na Twoje wyniki.

 

Co do egzaminu... Warunki są naprawdę trudne do spełnienia  wg mnie sensowne punkty to 2.2, 2.6 i 2.9, bo odnoszą się do kontroli ryzyka. Natomiast reszty nie spełnia prawdopodobnie nawet większość zarabiających traderów :). Skuteczność na poziomie 70% trudno osiągnąć, tymbardziej, że TP ma być powyżej 50 pips, czyli odpada scalping i po części też daytrading. 

 

Załóż demo i spróbuj grać w ten sposób. Mało tego, spróbuj to zrobić na ich platformie z ich kosztami transakcyjnymi. Ja się nie dziwię, że zdaje tylko 10%, chociaż wg mnie to i tak zawyżona liczba :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź i naświetlenie mi tematu. Tak, będę grać na ich platformie i ich warunkach, jak powiedział mi na wstępnej rozmowie rekrutujący mnie facet - robisz tak naprawdę tylko te transakcje, które oni wybierają, masz bardzo mały wkład własny. Co do warunków umowy, to oczywiście się z nimi zapoznałem - tysiąc euro podstawy (po odjęciu podatku mniej więcej 3k zł na rękę) + 30% prowizji od profitu. Plusem jest to, że po szkoleniu mam czas na podejście do egzaminu - mogę grać na wirtualnych pieniądzach przez jakiś czas i jak będę się czuł na siłach, to podchodzę do egzaminu. Jeżeli zdam egzamin, to na bank podpisują ze mną umowę na 3-miesięczny okres próbny, w trakcie którego gram pod nadzorem doświadczonego tradera, który mnie wspomaga. Po trzech miesiącach praca jest zdalna - nie jest potrzebne, abym przebywał w ich siedzibie. W Internecie faktycznie znalazłem bardzo dużo negatywnych opinii, ale chyba bardziej od osób, które nie pracowały dla TeleTrade, tylko grały na ich platformie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz, są tego plusy i minusy. Do zalet na pewno można zaliczyć płacę i to, że teoretycznie edukuje Cię ktoś za darmo. Nie oceniam jakości szkolenia, bo na nim nie byłem więc cholera wie co tam do głowy wpajają ;). NIestety wg mnie zdecydowanym minusem są warunki handlu i to, że wprowadzają dziwne ograniczenia co do pozycji, no ale ich podwórko, ich zasady ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...