Skocz do zawartości

No a jesli.... bez SL


3one
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem totalnie poczatkujacym w kwestii forex. Oczywiscie juz jakies podstawy zalapalem, rowniez od tyg walcze z demo na MT4. Generalnie na demo zarabiam. Ustawilem na 5000$, nie kupuje pozycji wiekszych niz 0.2lota, Wszystko ladnie sie kreci, ja sobie zarabiam wirtualne dolary (juz mam okolo +200$) i sie zastanawiam:1: Jesli generalnie mam Equity 5250$ (zaczynalem z 5000$). I grajac przy dzwigni 1:100 ile realnie zostaje z tych 250$ zarobku (jak to obliczyc?).2: Slyszalem o zabezpieczeniu 1% 2% zakupu pozycji na grze poza demo. I nie wiem o co chodzi specjalnie. Slyszalem takze ze po stracie tych 1%-2% brooker moze zamknac zlecenie automatycznie bez mojej zgody... 

I tu moje pytanie: Zadko uzywam Stop Lose (nie wchodzi to w zalozenie mojej testowej strategii) w demo. Zakladam, ze predzej czy pozniej dana para wroci na zadana wartosc (odnoszac sie do tygodniowych wachan na rynku).I tu moja obawa:Zrobie zlecenie kupna danej pary, po czym powiedzmy spadnie ona o jakies 120pips w dol i sie utrzymuje na takim poziomie (trace kolo 150$). Powiedzmy ze jest to male zlecenie 0.10 przy dzwigni (1:100).Czy brooker moze zamknac zlecenie jesli mam na koncie 2000$ ze wzgledu na za duzy spadek?Czy ten limit 1-2% jestem w stanie zmodyfikowac tak zeby wynosil on powiedzmy 50%?Z gory przepraszam za dziwny sposob rozumowania :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Ad.1) Zarobiłeś tyle ile masz na koncie, czyli 250 USD. Wszystkie opłaty są odjęte przed zamknięciem pozycji, czyli ostatecznym przychodem jest właśnie ta wartość.

 

Ad.2) Tu coś pomieszałeś. Chodzi o kontrolę ryzyka. 

Polecam zapoznać się z tymi artykułami:

http://forexclub.pl/edukacja/od-podstaw/jak-zarzadzac-kapitalem/

http://forexclub.pl/edukacja/od-podstaw/jak-liczyc-depozyt-zabezpieczajacy/

http://forexclub.pl/edukacja/od-podstaw/czy-mozna-stracic-wszystko/

 

 

Zakladam, ze predzej czy pozniej dana para wroci na zadana wartosc (odnoszac sie do tygodniowych wachan na rynku).

I tu moja obawa:

Twoja obawa powinna być zupełnie inna, a wynika to z błędnego założenia. Skoro zakładasz, że kurs wróci zawsze do danego poziomu (akurat perspektywa czasowa nie jest tu ważna) to niestety w długim terminie na pewno zbankrutujesz. Wynika to z faktu, że nie stosujesz SL, a rynek nigdy nic nie musi. Przez jakiś czas będzie to działać, a potem możesz się zdziwić. Kiedyś USD był wart więcej niż 4 zł. W pewnym tygodniu nagle to się skończyło i od długiego czasu (20 lat?) nie widzieliśmy takiego kursu. 

Jakiś czas będziesz zarabiał, aż nagle jedna transakcja wyczyści Twoje konto. 

 

Jeszcze jeden post do przeczytania:

http://forum.forexclub.pl/topic/556-dlaczego-warto-ustawiac-stop-loss/

Nie ma limitu 1-2% u brokerów. Działa to przy innej skrajności. Masz na koncie 2000 USD, tracisz 1900 USD - mniej więcej gdzieś w tym momencie broker zamknie Twoje pozycje aby uniknąć powstania debetu. Poziom przy którym zadziała mechanizm zabezpieczający jest indywidualnie ustalany przez każdego brokera i nie można tego zmienić.

 

Polecam także przejrzeć cały dział edukacyjny z artykułami "Od podstaw":

http://forexclub.pl/edukacja/od-podstaw/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykładach zawsze lepiej wszystko się tłumaczy ale żeby była jasność teoria też musi być przedstawiona :). Dla treningu najlepiej na własnych oczach też zobaczyć jak to działa doprowadzając do bankructwa swojego rachunku - polecam skorzystać z dema :D.

 

Może jeszcze dodam, że te mechanizmy nie zawsze działają z chirurgiczną precyzją. Czasem mała zmiana ceny przy dużym wolumenie transakcji sprawia, że zanim Stop-Out zapracuje to bilans już zszedł poniżej tego, którego się spodziewaliśmy. Wartości procentowe to tylko moment aktywacji MC i SO natomiast realizacja zamknięcia pozycji może zadziałać z delikatnym opóźnieniem, szczególnie przy dynamicznym rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No juz generalnie rozumiem podstawy :) albo mi sie tak wydaje :blush:Patrzac na przyklad z mojego pierwszego tyg walki z forex:Kupilem: 0.2lota USDCHF w cenie 0.93486 i aktualnie jest na niskim poziomie 0.92071. Powoduje to strate na moim rachunku -229.09$.Patrzac jednak na historie akurat tej pary mozna dostrzec, ze conajmniej od pazdziernika zeszlego roku waha sie w przedziale: 0.9000-0.9600 Aktualnie przynosi mi duza strate jednak w ciagu 2-4tyg moze wrocic na rzadany poziom przynoszac mi zysk.Poczatkowo operuje na demo z 5000$ i moj margin wynosi nieco powyzej 2000$ wiec nadal mam odpowiednio duzo srodkow na zabezpieczenie.Majac ten fakt na wzgledzie powinienem zostawic pozycje otwarta?Jak odnosi sie forex do dlugoterminowych tranzakcji? Jest to "modne"?P.S. Moglby ktos wspomoc jakas www z ladnie przedstawionymi wykresami zachowan poszczegolnych par w skali roku?Dzieki wszystkim za pomoc w pierwszych krokach :wub:

Edytowane przez 3one
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze spory zapas i sam powinieneś szacować prwadopodobieństwo sukcesu oraz kontrolować ryzyko:

http://forexclub.pl/edukacja/od-podstaw/jak-zarzadzac-kapitalem/

 

Długoterminowe transakcje raczej nie są modne ale to nie oznacza, że są złe. Nie są modne, bo z reguły ludzie nie są cierpliwi i myślą, że jak będą zawierać więcej transakcji w krótkim horyzoncie czasowym to więcej zarobią. Niestety to nie od tego zależy. Wszystko rozchodzi się o dobre zarządzanie kapitałem i skuteczny system (czyli po prostu trafne decyzje ;) ).

 

Ostatniej prośby nie rozumiem :). Wykresy par walutowych masz przedstawione na platformie. Wystarczy uważnie się im poprzyglądać. Jeśli chodzi o analizy to na większości stron o FX jakieś są. Nasze wrzucamy do działu z Komentarzami i analizami na forum lub na stronie głównej (środkowa kolumna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...