Skocz do zawartości

Jak liczyć obrót do prowizji


tfx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za pomoc :)

Niestety nie ma w tym wątku tej informacji :(

Gdzieś kiedyś przebiegło mi przed oczami, że do obrotu liczy się zarówno otwarcie jak i zamknięcie pozycji ... ale nigdzie nie mogę tego zweryfikować.

Wiem, że pewnie dla doświadczonych traderów to oczywiste, ale dla mnie to nienaturalne, dlatego dopytuję.

(nota bene, dla początkujących może byłoby dobrze umieścić taką informację pod tabelą prowizji za obrót na http://forexclub.pl/brokerzy/dukascopy-europe/polityka-prowizji/ )

No i jeszcze pytanie: Czy lewar wpływa na prowizję? (wszak przy wyższym broker musi "użyczyć" więcej kapitału)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ale czytałeś tę stronę podaną z linkiem oraz post, który Ci wskazałem? :)

 

Jest napisane i nawet pogrubione w drugim akapicie:

 

Wszystkie wielkości prowizji wyrażone są w USD za 1 lot (100 000) USD obrotu. Prowizja pobierana jest od każdej transakcji (otwarcie i zamknięcie). W przypadku posiadania konta w innej walucie, wartości te są przeliczane po obecnym rynkowym kursie na walutę depozytową konta.

 

Oraz w poście na końcu jest także zdanie:

 

Prowizję wyjściową 0,048 mnożymy przez 1.30 = 0,0624 USD, czyli lekko ponad 6 centów US. 6 centów dla 0.01 lota na EUR/USD to równowartość 0.6 pipsa. Tyle wynosi nasza prowizja za otwarcie transakcji. Jeśli kurs EUR/USD się nie zmieni, nasz bilans konta pozostanie poniżej 5 000 USD to za zamknięcie zapłacimy tyle samo, czyli łączny koszt prowizji wynosi 1.2 pipsa dla najwyższego progu.

 

Lewar wpływa na wielkość pozycji, a prowizja zależy od wielkości pozycji więc pośrednio wpływa. Tak samo ma to wpływ na zysk lub stratę z pozycji więc wszystko pozostaje w równowadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz ślicznie dziękuję...

 

Z tymże mi chodzi o troszeczkę co innego...

z tabeli "Prowizja ze względu na wygenerowany obrót" jest np.:

obrót prowizja

>= 5mln 3.3USD

>=10mln   3.0USD

 

Czy jak otworzę w miesiącu 60lotów USD/XXX (co daje obrót 6mln) i zamknę (z zyskiem 10% - co samo dałoby 6.6mln) w tym samym mies. to czy mój obrót będzie 6 czy 6.6 czy 12.6mln obrotu? A zatem na jaką prowizję wejdę 3.3USD czy 3.0USD?

(no i wiem, że od tego jeszcze 30% mniej w prezencie od klubu :) )

(* ewentualna nienaturalność wynika stąd, że w biznesie do obrotu liczy się wyłącznie sprzedaż, a nie sumę kosztów i sprzedaży)

 

Lewar. Weźmy na przykład, że kupuję 1lota USD/XXX

1. przy lewarze 1:100

  - mój margin 1k

  - zaangażowanie kapitału brokera 99.0k

  - prowizja pdst. 3.5USD

2. przy lewarze 1:200

  - mój margin 0.5k

  - zaangażowanie kapitału brokera 99.5k

  - a czy prowizja pdst. taka sama jak wyżej - 3.5USD?

 

Czy tak, czy coś pokręciłem?

Edytowane przez tfx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Czy jak otworzę w miesiącu 60lotów USD/XXX (co daje obrót 6mln) i zamknę (z zyskiem 10% - co samo dałoby 6.6mln) w tym samym mies. to czy mój obrót będzie 6 czy 6.6 czy 12.6mln obrotu? A zatem na jaką prowizję wejdę 3.3USD czy 3.0USD?

 

 

 

Żadna odpowiedź nie jest poprawna :). Przede wszystkim jeśli zamkniesz transakcję z zyskiem to nie będzie to transakcja opiewająca na 66 lotów tylko dalej na 60 lotów więc obrót za zamknięcie będzie wynosił 6 mln. Za otwarcie tyle samo więc łącznie obrót z tych transakcji wynosi 12 mln. Działa to analogicznie jak prowizje. Prowizja pobierana jest za otwarcie oraz za zamknięcie transakcji więc obrót również jest naliczany podwójnie.

 

Natomiast akurat w przykładzie z obrotem prowizja zmniejsza się DOPIERO po przekroczeniu danego progu obrotowego i obowiązuje do momentu przejścia do kolejnego, niższego progu lub do końca miesiąca po czym licznik obrotu jest zerowany.

 

Lewar:

Prowizja nie jest zależna od marginu, kapitału na rachunku czy innych tego typu rzeczy. Prowizja jest uzależniona od wartości transakcji. Jeśli to 1.0 lot to prowizja pobierana jest od 1.0 lota. Jeśli to 2.0 loty to działa to analogicznie. Nie ma znaczenia lewar i to ile środków zablokowałeś sobie na rachunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :)

 

Już wszystko rozumiem,

... a z tymi progami prowizji jest jak z progami podatkowymi tyle, że w skali miesiąca ... i robiąc co miesiąć owe 12mln muszę co miesiąc przejść po kolei przez progi 3,5 - 3,3 - 3,0.

 

Jeszcze raz podziękowania za cierpliwe tłumaczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...