Skocz do zawartości

Niespodzianki na forexie...


Loeb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jestem nowym urzytkownikiem tego forum i debiutantem na rynku forex ( oczywiście demo).

Korzystam w platformy MT4, rachunek demo mam w bossafx, już trochę poczytałem o podstawach tego runku kapitałowego i szczerze mówiąc nic mnie jeszcze w życiu tak nie zaciekawiło :) jest to jak czarna dziura, która wciąga z każdą chwilą coraz bardziej :) Od kilku dni męcze konto demonstracyjne.

Mam pytanie odnośnie terminala w którym otwieramy i zamykamy pozycje, a mianowicie o kolumne PODATKI i PROWIZJE: te pola są cał czas na 0.00, czy prowizja to nie jest inaczej opłata w postaci spreadu ? w każdym razie czemu nigdy nie wyświetla żadnej wartości powyżej zera nawet gdy przejdę w zakładkę "historia rachunku". Czy to dlatego, że posiadam konto demo i jak założę real to będą jakieś niespodzianki ? Jeżeli chodzi o podatki to nie powinno być na każdej transakcji 19% ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie co ze spreadem ? Czy jest on naliczany od razu przy otwarciu pozycji i uwzględniony w zysk/strata nawet na koncie demo ? I czy to już wszystko czy jeszcze broker lub bank zaskoczą mnie jakimis dodatkowymi kosztami o których zazwyczaj jest cicho ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamyka się po innym kursie niż ustalony SL/TP. Wynika to z niemożności realizacji zlecenia po wskazanym kursie na skutek niskiej płynności lub niewystąpienia danej ceny na rynku (luka, dynamiczny ruch ceny). Głównie to zjawisko można zaobserwować przy danych makroekonomicznych. Przy normalnej grze raczej tego nie odczujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam ,że wysokość spredu to bardzo naciągane pojęcie uznawania go  za koszt , wysoki spred to znaczy wysoka cena i zmieniam sklep gdzie ceny są niższe ,

Podobnie jak dane , średni spred (statystyka) ja jem bułkę ,kolega mielonego statystycznie zajadaliśmy się hamburgerem :D . Może wydać się to śmieszne ,ale jak widzę spred powyżej 1 pipsa zwyczajnie nie otwieram pozycji . Dla mnie koszty gry na forexie to prowizja , swap (aczkolwiek przy niektórych parach jest plus) , internet ,kawa ,podatek ,prąd . :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Branie pod uwagę średniego spreadu ma sens ale w długim terminie, czyli jeśli nie zawieramy jednej transakcji raz na rok (gramy okazjonalnie) tylko często handlujemy.

 

Jeśli Ty jesz bułkę, a kolega mielonego to oczywiście statystycznie jecie hamburgera. Ale jeśli co drugi dzień Ty jesz bułkę na zmianę z mielonym i na odwrót robi kolega to statystycznie każdy je hamburgera, prawda? :) w żołądku się wszystko zmieli i odczujecie to samo :). Jeśli zawieramy wiele transakcji to na pewno nasz łączny koszt całkowity będzie mniejszy u brokera, gdzie statystycznie spread wynosił 0.5 pips, a nie 2.0 pips. Wysoce małoprawdopodobne jest aby stało się inaczej. Musiałbyś mieć wyjątkowego pecha przy tych 100 czy 200 transakcjach żeby zawrzeć je przy dużo wyższym niż średni spread.

 

Kiedyś jak nie było tak dużo brokerów ECN to koszt stanowił tylko spread. Spread, który również był zmienny. W takiej sytuacji uznałbyś, że jedyny koszt transakcyjny to swap? Raczej nie :)

 

Forex to rynek zdecentralizowany stąd spready zawsze będą się różnić jednak u ECNów im większą płynność skupiają tym mniejszy spread powinien być. Więc mają tylko pośredni wpływ na jego kształtowanie aczkolwiek jakiś mają. Stąd w kalkulacji kosztów trzeba zwrócić uwagę na te trzy czynniki: średni spread, prowizję i swap. Najlepiej jeszcze średni poślizg cenowy ale to jest najtrudniejsze do zbadania i może być pozbawione reguł (w zależności od rodzaju handlu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...