Skocz do zawartości

irytujące samo tworzące sie pozycje - dlaczego?


verona
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nigdzie nie mogę znaleźć informcji dlaczego w forexie automatycznie tworzą mi się pozycje odwrotne do obecnych. Używam obecnie dema Dukascopy. Zrobiłem nową pozycje, jak się okazało trochę nietrafną bo zaraz byłem na minusie, ale to nic złego bo wykres raz skakał w góre raz w dół, więc tylko czekałem aż skoczy w odpowiednią strone i wtedy bym zamknął pozycje z zyskiem.

No ale nie... Już po raz któryś przy minusowych pozycjach stworzyła mi się przeciwna. O ile nic nie pomieszałem, to ta moja własna skoczyła jednak na plus i mógłbym dzięki temu zamknąć z zyskiem, ale nie bo mam drugą na dużym minusie... Gdyby ona się nie otworzyła sama to było by OK- więc tu pytanie - dlaczego się stworzyła? Program myśli za mnie?

Co najbardziej irytujące to to że pozycji tych nie mogę zamykać. Na tą sekundę mam LONG PLN ok 15zł i SHORT PLN ok -85zł. Gdy tworzy mi się sama pozycja i prubuję ją usunąć to nie mogę bo pisze N/A i tyle.

Proszę o wytłumaczenie o co w tym chodzi, po co to i czemu wydaje mi się że to mi tylko przeszkadza a nie pomaga.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

podłączę się do tematu bo też mam uwagi na temat irytujących zachowań Dukas. Sytuacja, która się przydarzyła koledze występuje kiedy jest mało środków na koncie i system w celu zabezpieczenia (sic) otwiera pozycje przeciwstawne. Pozycji nie możesz zamknąć, ba masz mało środków żeby pokryć straty. I tak dalej. Sytuacja bez wyjścia. Ale to nie wszystko. Oto dziś całkiem ładnie sobie poczynałem małymi kwotami gdy nagle o godz 20.00 system zablokował mi dźwignię. Automatycznie wolne środki zrobiło sie 0 dźwignia (wyłączona) 110% i po robocie. Pozycji nie można zamknąć ani nic zrobić jedynie bezsilnie patrzeć jak ulatują w kosmos moje $$$. Takie zmiany zasad w godzinach otwarcia rynku choćby 1000 razy opisane w regulaminie to największy minus Dukasa. Może nawet zdyskwalifikuje w moich oczach tego brokera. Bo co się stanie z moim kontem do poniedziałku? Jeżeli stracę te pieniądze, to będzie to definitywne pożegnanie z Dukasem.  Zostały jeszcze 3 godziny handlu  a według Dukasa forexowy weekend rozpoczyna się w piątek o 20tej.

Być może jest jakieś wyjście lub wyjaśnienie sytuacji- będę wdzięczny za odpowiedź.

A tak przy okazji-   na stronach klubu opisane są profity za otwarcie konta z linku klubu. Jednak mimo takiego postępowania i zgłoszenia na forum nie spotkały mnie żadne przyjemności z tym związane :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Wiktol,

 

Zacznę od opisanego "problemu" w Dukascopy. De facto, problemami one nie są ponieważ:

- wszystko jest opisane w regulaminach i nie możesz mówić, że wspomnienie tego 1000 razy nie załatwia sprawy ponieważ jeśli zakładasz rachunek u brokera to AKCEPTUJESZ postanowienia jego regulaminu. Jeśli Ci te postanowienia nie odpowiadają to konta nie zakładasz. To tak jakbyś poszedł do sklepu z elektroniką, zapoznał się z opisem telewizora bez 3D, po czym stwierdził, że jest zły, bo nie ma 3D i to wina producenta. Zakładanie konta w Dukascopy nie jest obowiązkowe, a sam broker postawił na takie rozwiązania, a nie inne z pewnych względów. Dotyczy to zarówno otwierania pozycji zabezpieczających, jak i zmniejszania dźwigni.

- otwieranie pozycji przeciwstawnych to mechanizm zabezpieczający klienta i nie jest to sytuacja patowa ponieważ jest z niej wyjście ale trzeba o samym mechaniźmie poczytać. Jest to opisane w: 1) regulaminie brokera, 2) wątku do którego wyżej dałem link, 3) instrukcji obsługi JForex, naszej polskiej oraz autorskiej Dukascopy. 

Takie mechanizmy, które przeciwdziałają powstania debetu na rachunku to standard u brokerów FX i każdy je ma. U innego brokera po prostu zostalibyśmy bez żadnej pozycji i środków.

- zmniejszanie dźwigni przed końcem handlu przed weekendem to również rozwiązanie w którym Dukascopy nie jest odosobnione. I nie chodzi tu o całkowite zmniejszenie dźwigni ale o zmniejszenie ją o ok. 2/3 (jak miałeś lewar 1:300 to zmniejsza się na 1:100, przy 1:100 zmienia się na 1:30). Jeśli na skutek tego zadziałał w/w mechanizm zabezpieczający to znaczy, że posiadałeś duże wykorzystanie lewaru na rachunku względem depozytu. Ma to za zadanie zmniejszyć niebezpieczeństwo powstania debetu przy wystąpieniu dużej luki weekendowej.

To również jest opisane w regulaminie, naszej instrukcji obsługi JForex, w wątku do którego wyżej wskazałem link oraz naszej oraz na stronie Dukascopy przy specyfikacji instrumentów walutowych. Mało tego, jeśli mamy włączoną platformę przez ostatnie godziny to bodajże wyskakuje jeszcze powiadomienie, że niedługo lewar zostanie zmniejszony.

 

Nie są to rzeczy, które są zatajane przez brokera ale też nie można o wszystkim napisać na czerwono na stronie głównej, bo inaczej cała by była tak zamazana, a i tak znalazłby się ktoś dla kogo coś byłoby niejasne lub "ukryte".Wszystko identycznie działa na rachunku demonstracyjnym, który służy do zapoznania się z platformą oraz ofertą. 

 

Należy czytać umowy, które się podpisuje i nie piszę tego na złość tylko taka jest zasada ogólna. Nieważne czy dotyczy to kupna auta, pożyczki kredytowej czy też rachunku brokerskiego, a w razie wątpliwości służymy pomocą, tak samo jak support Dukascopy. Tak to wygląda u tego brokera i jeśli dla kogoś te rozwiązania dyskwalifikują jedną z najlepszych ofert na rynku i innowacyjną platformę to niestety nie ma na to rady. Jednak prosiłbym o rozsądne podejście do sprawy i posądzanie kogoś o "umyślne" spowodowanie czy też przyczynienie się do strat na koncie klienta ponieważ wszystkie informacje o mechanizmach są jawne.

 

Odnośnie korzyści jakie wynikają z przynależności do grupy klientów Forex Club.

Jeśli Twój rachunek jest w naszej grupie to na pewno dostałeś zwrot rabatu 30% wg warunków jakie opisane są na naszej stronie. Jeśli stało się inaczej to bardzo proszę o kontakt, a to sprawdzimy i na pewno taki zwrot nastąpi (zdarzył się kiedyś przypadek błędu po stronie Dukascopy ale wszystko szybko załatwiliśmy). Na ogół dzieje się to automatycznie i bezproblemowo. Pozostałe korzyści wspomniane na stronie także są dostępne dla naszych klientów. Wystarczy się z nami skontaktować oraz powiedzieć czego się potrzebuje, a oczywiście taką pomoc udzielimy - tutaj już po prostu nie da się działać automatycznie i bezkontaktowo ze względów technicznych ;).

 

Pozdrawiam,

P.M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...