Skocz do zawartości

założenie konta w Dukascopy i pytanie przedszkolaka


Wiktol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Mam na imię Tosiek i jestem nowy na Forum oraz e Klubie jak i na rynku Forex. Korzystając z możliwości zadawania dziwnych pytań oraz doświadczenia bywalców oto w ogromnym skrócie co chciałbym wiedzieć na początek :

1/ Chciałbym założyć konto w Dukascopy z polecenia Klubu oraz mieć trwałe DEMO. Jak to zrobić?

2/ czy pieniądze można przekazywać tylko przelewami ( jak długo to trwa) czy można też kartą?

3/ cze SEPA działa aktualnie na stałe?

4/ zakładając konto w Dukascopy Euro trzeba jeszcze założyć konto w Dukascopy Bank?

wątpliwości techniczne:

1/ po zapoznaniu się z teorią Forex i kilkoma kontami demo spróbowałem sił w realu bardzo ostrożnie. To co mnie uderzyło i spędza mi sen z powiek to gwałrowne odwrócenie kursu w momencie otwarcia pozycji. Czy otwarcie 0,1 lota może tak wpłynąć na rynek, że cena zawraca o kilkadziesiąt pipsów? Mam upatrzone wejście, wszystkie wskaźniki ok, wydaje się pewne wejście (krótkoterminowe) i kicha, bo cena sobie zawraca. Jak mi już wywali SL spokojnie idzie sobie dalej - koszmar. W moim przypadku to zasadnicza różnica między demo a realem. W żadnym demo tego nie było.

2/ Niektóre pary w godzinach nocnych dostają pląsawicy spreadów. Nawet nie zdążę przeczytać ceny. Czy to normalne zjawisko, czy może broker "pomaga" w handlu?

Dziękuję. Pozdrawiam serdecznie wszystkich autorów i czytelników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tosiek, zarówno na Forexie jak i na naszym forum :). Poniżej odpowiedzi na Twoje pytania w identycznej kolejności:

Ad.1) Aby założyć rachunek w Dukascopy, który będzie w naszej grupie klientów, co jest jednoznaczne z otrzymaniem wszystkich korzyści jakie oferujemy, wystarczy kierować się opisem zamieszczonym na naszej stronie tutaj:

dla Dukascopy Europe - http://forexclub.pl/brokerzy/dukascopy-europe/rachunek-real/

dla Dukascopy Bank - http://forexclub.pl/brokerzy/dukascopy-bank/rachunek-real/

Jak już rachunek realny będzie założony i aktywowany (będzie dokonana wpłata) to daj nam znać, a wtedy zorganizujemy Ci bezterminowe konto demonstracyjne (tylko wtedy jest możliwość otrzymania takiego rachunku).

Ad.2) Środki można transferować za pomocą przelewu i karty. Szczegóły tutaj:

http://forexclub.pl/brokerzy/dukascopy-europe/wplaty-i-wyplaty-srodkow/

Ad.3) Tak, SEPA działa i można za pomocą tych przelewów transferować środki do Dukascopy.

Ad.4) Nie, możesz wybrać lub mieć konto w obu. To dwaj osobni brokerzy, mimo, iż oferta jest niemalże identyczna, a właścicielem Dukascopy Europe jest Dukascopy Bank (główną różnicą jest min. depozyt i inny kraj regulacyjny).

Sprawy techniczne.

Ad.1) nie ma na to szans aby takie zlecenie wpłynęło na rynek, nawet małopłynny. Upatrywałbym przyczyn w systemie i wyznaczaniu momentu wejścia. Czasem się tak zdarza, że po otwarciu pozycji od razu notujemy powiększający minus. Może to wynikać z faktu, że na realu za wszelką cenę chcesz wejść lepiej i działa prawo Murphiego (czyli jak coś może nie wyjść to nie wyjdzie ;) ) lub nie jesteś zbyt cierpliwy i wchodzisz zbyt wcześnie czy też bez potwierdzenia. Ciężko stwierdzić jednak nie upatrywałbym tego w technicznych aspektach i różnicach między demem a realem.

Ad.2) To normalne zjawisko ponieważ w godzinach nocnych spada obrót (rynkowa płynność), co ma odzwierciedlenie w rozbujanych spreadach i większej podatności na nagłe zmiany w skutek pojawienia się większego zlecenia na rynku.

Również pozdrawiamy i jeśli jeszcze coś będzie niejasne to śmiało pisz ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tosiek, zarówno na Forexie jak i na naszym forum :). Poniżej odpowiedzi na Twoje pytania w identycznej kolejności:

Ad.1) Aby założyć rachunek w Dukascopy, który będzie w naszej grupie klientów, co jest jednoznaczne z otrzymaniem wszystkich korzyści jakie oferujemy, wystarczy kierować się opisem zamieszczonym na naszej stronie tutaj:

dla Dukascopy Europe - http://forexclub.pl/.../rachunek-real/

dla Dukascopy Bank - http://forexclub.pl/.../rachunek-real/

Jak już rachunek realny będzie założony i aktywowany (będzie dokonana wpłata) to daj nam znać, a wtedy zorganizujemy Ci bezterminowe konto demonstracyjne (tylko wtedy jest możliwość otrzymania takiego rachunku).

Ad.2) Środki można transferować za pomocą przelewu i karty. Szczegóły tutaj:

http://forexclub.pl/...yplaty-srodkow/

Ad.3) Tak, SEPA działa i można za pomocą tych przelewów transferować środki do Dukascopy.

Ad.4) Nie, możesz wybrać lub mieć konto w obu. To dwaj osobni brokerzy, mimo, iż oferta jest niemalże identyczna, a właścicielem Dukascopy Europe jest Dukascopy Bank (główną różnicą jest min. depozyt i inny kraj regulacyjny).

Sprawy techniczne.

Ad.1) nie ma na to szans aby takie zlecenie wpłynęło na rynek, nawet małopłynny. Upatrywałbym przyczyn w systemie i wyznaczaniu momentu wejścia. Czasem się tak zdarza, że po otwarciu pozycji od razu notujemy powiększający minus. Może to wynikać z faktu, że na realu za wszelką cenę chcesz wejść lepiej i działa prawo Murphiego (czyli jak coś może nie wyjść to nie wyjdzie ;) ) lub nie jesteś zbyt cierpliwy i wchodzisz zbyt wcześnie czy też bez potwierdzenia. Ciężko stwierdzić jednak nie upatrywałbym tego w technicznych aspektach i różnicach między demem a realem.

Ad.2) To normalne zjawisko ponieważ w godzinach nocnych spada obrót (rynkowa płynność), co ma odzwierciedlenie w rozbujanych spreadach i większej podatności na nagłe zmiany w skutek pojawienia się większego zlecenia na rynku.

Również pozdrawiamy i jeśli jeszcze coś będzie niejasne to śmiało pisz ;).

Dzięki za wyjaśnienie. Próbuje się zarejestrować ale masakra te formularze. Zajmą mi całą noc :) . ( foto przykładowe na Waszej stronie nie wyświetla się u mnie) Powiedz mi proszę, na koniec mam zeskanować aż 23 strony i wysyłać mailem? I czy można zarejestrować tylko jeden rachunek bankowy, czy można mieć więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O którym foto mówisz?

Jest Tutorial w PDF z naszymi objaśnieniami jak należy wypełnić formularz:

http://forexclub.pl/...copy_Europe.pdf

Nawet jeśli nie znasz dobrze angielskiego to rejestracja powinna zając do 15 minut - pod warunkiem, że zapoznałeś się z naszymi informacjami :). Na koniec trzeba zeskanować tylko strony gdzie jest składany podpis oraz swoje dokumenty (jeśli mówimy o rachunku typu Instant) - zapoznaj się dokładnie z opisem procedury rejestracyjnej na naszej stronie. To pozwoli uniknąć błędów.

Jeśli chodzi o rachunek bankowy to jednocześnie może być zdefiniowany tylko jeden. Jeśli w przyszłości będziesz chciał użyć innego, wystarczy wypełnić jeszcze raz ten dokument i wysłać jego skan do Dukascopy. Konto bankowe musi należeć do tej samej osoby, co rachunek w Dukascopy.

Przypominam, że aby liczyć na wszystkie korzyści wynikające z przynależności do Forex Clubu (m.in. 30% rabat prowizji) trzeba przejść do formularza poprzez naszą stronę. W razie wątpliwości pytaj ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O którym foto mówisz?

Jest Tutorial w PDF z naszymi objaśnieniami jak należy wypełnić formularz:

http://forexclub.pl/...copy_Europe.pdf

Nawet jeśli nie znasz dobrze angielskiego to rejestracja powinna zając do 15 minut - pod warunkiem, że zapoznałeś się z naszymi informacjami :). Na koniec trzeba zeskanować tylko strony gdzie jest składany podpis oraz swoje dokumenty (jeśli mówimy o rachunku typu Instant) - zapoznaj się dokładnie z opisem procedury rejestracyjnej na naszej stronie. To pozwoli uniknąć błędów.

Jeśli chodzi o rachunek bankowy to jednocześnie może być zdefiniowany tylko jeden. Jeśli w przyszłości będziesz chciał użyć innego, wystarczy wypełnić jeszcze raz ten dokument i wysłać jego skan do Dukascopy. Konto bankowe musi należeć do tej samej osoby, co rachunek w Dukascopy.

Przypominam, że aby liczyć na wszystkie korzyści wynikające z przynależności do Forex Clubu (m.in. 30% rabat prowizji) trzeba przejść do formularza poprzez naszą stronę. W razie wątpliwości pytaj ;).

OK. Dzięki. Na stronę brokera wszedłem naciskając przycisk pod opisem rejestracji na stronie klubowej, więc mam nadzieje, że zostałem zarejestrowany z Waszego polecenia. Pozdrawiam.

Na dziś kończę. Dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witaj Tosiek, zarówno na Forexie jak i na naszym forum :). Poniżej odpowiedzi na Twoje pytania w identycznej kolejności:

Ad.1) Aby założyć rachunek w Dukascopy, który będzie w naszej grupie klientów, co jest jednoznaczne z otrzymaniem wszystkich korzyści jakie oferujemy, wystarczy kierować się opisem zamieszczonym na naszej stronie tutaj:

dla Dukascopy Europe - http://forexclub.pl/brokerzy/dukascopy-europe/rachunek-real/

dla Dukascopy Bank - http://forexclub.pl/brokerzy/dukascopy-bank/rachunek-real/

Jak już rachunek realny będzie założony i aktywowany (będzie dokonana wpłata) to daj nam znać, a wtedy zorganizujemy Ci bezterminowe konto demonstracyjne (tylko wtedy jest możliwość otrzymania takiego rachunku).

Ad.2) Środki można transferować za pomocą przelewu i karty. Szczegóły tutaj:

http://forexclub.pl/brokerzy/dukascopy-europe/wplaty-i-wyplaty-srodkow/

Ad.3) Tak, SEPA działa i można za pomocą tych przelewów transferować środki do Dukascopy.

Ad.4) Nie, możesz wybrać lub mieć konto w obu. To dwaj osobni brokerzy, mimo, iż oferta jest niemalże identyczna, a właścicielem Dukascopy Europe jest Dukascopy Bank (główną różnicą jest min. depozyt i inny kraj regulacyjny).

Sprawy techniczne.

Ad.1) nie ma na to szans aby takie zlecenie wpłynęło na rynek, nawet małopłynny. Upatrywałbym przyczyn w systemie i wyznaczaniu momentu wejścia. Czasem się tak zdarza, że po otwarciu pozycji od razu notujemy powiększający minus. Może to wynikać z faktu, że na realu za wszelką cenę chcesz wejść lepiej i działa prawo Murphiego (czyli jak coś może nie wyjść to nie wyjdzie ;) ) lub nie jesteś zbyt cierpliwy i wchodzisz zbyt wcześnie czy też bez potwierdzenia. Ciężko stwierdzić jednak nie upatrywałbym tego w technicznych aspektach i różnicach między demem a realem.

Ad.2) To normalne zjawisko ponieważ w godzinach nocnych spada obrót (rynkowa płynność), co ma odzwierciedlenie w rozbujanych spreadach i większej podatności na nagłe zmiany w skutek pojawienia się większego zlecenia na rynku.

Również pozdrawiamy i jeśli jeszcze coś będzie niejasne to śmiało pisz ;).

 

Witam ponownie. Mam już założone i aktywne konto. Czy mogę prosić o prezenty?  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...