Skocz do zawartości

[EURUSD] Wiadomości ekonomiczne dla USA


Onomato
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Już trochę siedzę na FOREX ale wciąż nie rozumiem jednego. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak to jest z danymi dla USA dla EUR/USD?Ważne dane np z gospodarki USA. Przykładowo są gorsze od poprzednich i od oczekiwanych. Słyszy się ze dolar się osłabia, EURUSD idzie w gorę po słabych danych z USA ponieważ dolar osłabia się do głównych walut, w tym do EUR. Jednak często widzę też komentarze typu

Dane z USA są lepsze od oczekiwań, lepsze od poprzednich, dzieki temu EURUSD rośnie.

Ja rozumiem że jak waluta USD po dobrych danych ma sie umocnić to kurs EURUSD spada a nie rośnie, wiec jak to jest z takimi komentarzami?

Bardzo prosze o jakieś sensowne wytłumaczenie, bo jak dla mnie to jest dziwne.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, wyjaśnień może być kilka ale żebyś za dużo się nad tym nie zastanawiał napiszę to najbardziej prawdopodobne.

Każdy komentator zawsze znajdzie swoją interpretację tego co wydarzyło się na rynku. Niektórzy nie są zbyt rozgarnięci i czasem komentują to tak jak im się po prostu podoba. Mogą wytłumaczyć fakt wzrostu EUR/USD po danych lepszych od oczekiwań w USA np. tym, że skoro teraz w USA jest lepiej to potem to przełoży się na Europę i na dobry sentyment na rynkach finansowych więc mamy wzrost na eurodolarze. No tak, tylko co jeśli dane będą gorsze? Wtedy USD znów zacznie tracić? :)

Czyli gramy tylko longi?

Powiem tak... Nie czytaj tego co piszą i jeśli nie grasz pod dane makro i nie posługujesz się fundamentami to nie zaprzątaj sobie tym głowy. Rynek potrafi różnie reagować i interpretować pewne wydarzenia. Nie zawsze jest logiczny (psychologia tłumu) więc nie musisz dopatrywać się sensu w tych zjawiskach.

Czasem bywa też tak, że mimo, iż dane są lepsze oczekiwań to różnica nie jest na tyle istotna aby rynek zareagował pozytywnie i są bliskie konsensusu więc reakcja jest przeciwna lub tylko chwilowa. Czasem też pozornie istotne dane są nieistotne w danej chwili i np. są ignorowane, a z zupełnie innego powodu rynek wykonuje dany ruch.

Pomieszanie z poplątaniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie :) Ja ogólnie skupiam się na AT i wspieram się najważniejszymi danymi makro. Po prostu zauważyłem że takie dziwne komentarze często się zdarzaja, które w sumie nie wyjaśniają niczego. Takie gadanie po to by coś napisać nie wiem zdobyć uznanie. Oczywiście fakt po fakcie :) Ale myślałem że jest w tym jakiś głębszy sens :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca komentatora giełdowego/analityka jest pracą niewdzięczną... :)

Nawet jak nic się nie dzieje to nie możesz przecież napisać tak wprost. Stąd często powstają tego typu głupoty. Ja do nich nic nie mam natomiast wolę tego nie czytać, a tymbardziej się tym nie sugerować :).

Jeśli posługujesz się AT to wg mnie najlepszym rozwiązaniem jest patrzeć na kalendarz makro tylko po to by wiedzieć kiedy możesz spodziewać się zwiększonej dynamiki. Natomiast nawet jeśli śledzisz wyniki to przeważnie reakcja na wykresie będzie na tyle szybka (o ile będzie), że nie zdążysz zareagować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...