Skocz do zawartości

Zostawiłem zlecenie, a rynek jest zamknięty - ważne pytanie


bloodbroker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Trochę nawaliłem i zostawiłem otwarte zlecenie bez S/L i T/P, a giełda została zamknięta na weekend.

Mam pytanie czy przez weekend kursy się zmieniają i jeżeli tak to czy w dużym stopniu?

Druga sprawa to czy przez to mogę wejść na debet? Jeżeli załóżmy skoczy sporo pipsów na niekorzyść czy konto może być na minusie?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Zostawienie pozycji na weekend wiąże się z ryzykiem i bez znaczenia czy masz ustawiony Stop Loss oraz Take Profit czy też nie. WYgląda to tak, że rynek pracuje cały tydzień (łącznie z weekendami) jednak w soboty i niedziele płynność i zmienność są przeważnie tak mizerne, że brokerzy nie umożliwiają handlu swoim klientom (dochodzi do wymiany walut tylko między dużymi instytucjami). Kurs może się zmienić przez weekend i wtedy w niedzielę wieczorem rynek otwiera się luką weekendową (inny kurs niż kurs zamknięcia w piątek). Jak duże mogą to być luki? Małe ćwiczenie dla Ciebie :). Uruchom platformę i posprawdzaj sam na różnych parach jak to się kształtowało. Wystarczy poznajdywać punkt końca handlu w piątek i zobaczyć co było chwilę później.

SL i TP nie mają znaczenia ponieważ nawet jeśli otworzyłeś pozycję BUY po cenie 1.0050, ustawiłeś Stop Loss na 1.0030, rynek zamknął się na 1.0040, a otworzył się w niedzielę wieczorem na poziomie 1.0010 to pozycja jest zamykana po pierwszej cenie rynkowej, czyli 1.0010 i tracisz więcej niż zaplanowałeś.

Już chyba żaden broker nie realizuje zleceń w luce po cenie ustalonej przez klienta (inaczej musiałby dopłacić różnice z własnej kieszeni).

Drugie pytanie. Czy możesz wejść na debet? Tak, istnieje taka możliwość jeśli luka będzie duża przy małym stanie rachunku i wysokim wolumenie otwartej pozycji. Co dalej? To już zależy od brokera. Jeden wyzeruje debet i nie będzie tematu, a drugi będzie wymagał od Ciebie dopłacenia różnicy.

Odpowiedź tkwi w regulaminie/umowie, którą zaakceptowałeś w momencie zakładania u niego rachunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ciekawy temat.

U niektórych brokerów znajdziesz jeszcze opcję "guaranteed Stop Loss" to znaczy ze niezaleznie co sie stanie, Twoj SL zadziala. Niestety wiaze sie to czesto z wiekszym spreadem lub prowizja, ale dla dlugich, wielotygodniowych transakcji na pewno sie oplaca i jest bezpieczniejsze.

Lepiej sie spi po weekendzie gdy wiesz, ze poniedzialek nie bedzie jednym z najgorszych dni w zyciu ..... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zastanawiałeś się jak to działa...? :) I czy aby na pewno działa to w luce weekenowej? Warto dokładnie poczytać o zapisach odnoszących się do tego "gwarantowanego" SL.

Gwarancja o której piszesz powoduje, że broker realizuje zlecenie po cenie, która nie wystąpiła na rynku, czyli drugą stroną transakcji jest broker (tylko i wyłącznie), a samo zlecenie nigdy nie zostało nigdzie nikomu przekazane. Widzisz konflikt interesów...? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...