Skocz do zawartości

PIT wykazanie strat


mr7k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj,

Według ustawy trzeba rozliczyć transakcje, niezależnie czy finalny wynik to plus czy minus. Oczywiście, logicznie można przyjąć, że skoro mamy stratę, to odsetek karnych z tego tytułu nie będzie (chociaż może być sama grzywna za niezłożenie PIT jak źle trafimy) ale oficjalnie obowiązek jest. Mało tego, urząd dowie się o Twoich transakcjach, wezwie Cię za 5 lat i będzie pytał "co to za przychód, dlaczego PIT nie złożony". Jakim cudem? I dlaczego zapyta o przychód, a nie o zysk/stratę? Tego dowiesz się z poniższego artykułu:

https://forexclub.pl/handlujesz-u-zagranicznego-brokera-i-nie-rozliczasz-podatku-to-blad/

W skrócie: składać, rozliczać - dla świętego spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, takie pytanie, jeśli broker to IC Markets Global na Seszelach to czy mógłby ktoś na chłopski rozum wytłumaczyć które pola trzeba wypełnić ?

Rozumiem że wybieram pole przychód i koszty  (pierwsze dwa pola) a nie te kolejne pola od zbycia walut wirtualnych i dodatkowo zaznaczam checkbox 'osiągnięte za granicą' i tam wybieram kraj SESZELE i dochód i podatek (0%) ? dzięki za odpowiedź - bo ostatnie dwa lata składałem jako 'inne przychody' czyli te pierwsze dwa pola wypełniałem i bez zaznaczania przychodu za granicą...

Edytowane przez Mateusz.Balawajder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mateusz.Balawajder napisał(a):

Cześć, takie pytanie, jeśli broker to IC Markets Global na Seszelach to czy mógłby ktoś na chłopski rozum wytłumaczyć które pola trzeba wypełnić ?

Rozumiem że wybieram pole przychód i koszty  (pierwsze dwa pola) a nie te kolejne pola od zbycia walut wirtualnych i dodatkowo zaznaczam checkbox 'osiągnięte za granicą' i tam wybieram kraj SESZELE i dochód i podatek (0%) ? dzięki za odpowiedź - bo ostatnie dwa lata składałem jako 'inne przychody' czyli te pierwsze dwa pola wypełniałem i bez zaznaczania przychodu za granicą...

Wypełniamy pola 22 i 23 (Inne przychody) w części C deklaracji PIT38. W PIT Z/G wybieramy kraj brokera oraz wpisujemy dochód i podatek zapłacony za granicą (o ile taki został uiszczony). W przypadku strat wpisujemy 0,00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...