Skocz do zawartości

Macro Capital Group ltd


Antoni
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Antoni napisał(a):

Niestety nie mam dobrych wieści. Na 99% padłeś ofiarą oszustwa. Świadczy o tym kilka rzeczy:

  • strona praktycznie nie ma odwiedzin -> jakieś są ale ruch pochodzi z Hiszpanii, Francji i Filipin. Trochę dziwne jak na amerykańskiego brokera
  • podane jest, że firma jest zarejestrowana i nadzorowana przez amerykańskiego regulatora NFA. Tyle, że strona NFA mówi, że nie są pod ich nadzorem: https://www.nfa.futures.org/BasicNet/basic-profile.aspx?nfaid=%2B1TVkL1Dkuc%3D
  • podany adres siedziby albo jest niepoprawny albo prowadzi do osiedla domów jednorodzinnych
  • link do platformy tradingowej na iPhone prowadzi do jakiegoś narzędzia Ha-Tool, które platformą nie jest. Służy do jakiegoś obliczania średnich harmonicznych... ;)

I pewnie można by znaleźć jeszcze kilka niespójności. Ale w skrócie: to czerwone flagi, które sugerują, że to scam. Jeśli nie wierzysz lub chcesz mieć pewność, to zawsze można zrobić prosty eksperyment. Spróbuj zlecić wypłatę środków - jak przejdzie bez gadania, to super - może się mylę. Ale jak zacznie się zwlekanie, wymyślanie jakichś konieczności "dopłat do podatku", "prowizji z góry" czy innych bzdur, to wtedy 99% można zamienić na 100%.

Nie tracąc czasu, tu masz artykuł jak można spróbować odzyskać wpłacone tam środki:

https://forexclub.pl/jak-odzyskac-srodki-od-nieuczciwego-brokera-forex/

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje. Jakiekolwiek by nie były. Niestety broker odmówil mi wypłaty z rachunku, bo ostani przelew na zasilenia depozytu wrócił do mnie z powrotem. Zrobiłem błąd w określeniu beneficjenta. Srodki na rachunku przekraczają wielokrotnie wysokość środków, które nie dotarły na ostatnie zasilenie depozytu. Mimo to broker odmówił wypłaty. Jestem zaniepokojony i obawiam się dokonać ponownej wpłaty Jak sądzicie co zrobić ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem, bo jest tu lekkie pomieszanie wpłaty z wypłatami. Ale generalnie broker nie ma prawa odmówić wypłaty z Twojego konta, jak i nie może wymagać jakichkolwiek wpłat. Skoro masz konto u brokera i się pomyliłeś, to ponownie zlecasz wypłatę z poprawnymi danymi, a broker ją realizuje. 

Absolutnie bym tam nic nie wpłacał, jednak wątpię, abyś doczekał się jakiejkolwiek wypłaty środków od nich. Przeczytaj wskazany we wcześniejszym poście artykuł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, raposo napisał(a):

Nie za bardzo rozumiem, bo jest tu lekkie pomieszanie wpłaty z wypłatami. Ale generalnie broker nie ma prawa odmówić wypłaty z Twojego konta, jak i nie może wymagać jakichkolwiek wpłat. Skoro masz konto u brokera i się pomyliłeś, to ponownie zlecasz wypłatę z poprawnymi danymi, a broker ją realizuje. 

Absolutnie bym tam nic nie wpłacał, jednak wątpię, abyś doczekał się jakiejkolwiek wypłaty środków od nich. Przeczytaj wskazany we wcześniejszym poście artykuł. 

Spróbuję lepiej wyjaśnić:: dokonywałem kilku wpłat na mój rachunek w Macro Capital Group. Ja określałem kwotę jaką chcę wpłacić a broker w uzgodnieniu z departamentem finansowym podawał mi dane do przelewu jak nazwę banku, nr rachunku (każdorazowo inny, co mnie dziwi) oraz nazwę beneficjenta (też ulegała zmianom). w ostatnim przelewie błędnie wpisałem nazwę beneficjenta (kopiowałem z poprzedniego przelewu) i po kilku tygodniach kwota wróciła na mój rachunek w banku w Polsce. W międzyczasie złożyłem do brokera wniosek o wypłatę części środków. Wskazałem, żę pozostała część na rachunku w Macro Capital Group Ltd (wielokrotnie wyższa niż kwota feralnego przelewu) może stanowić zabezpieczenie kwoty tego przelewu, tego który wrócił. Może też tą kwotę rozliczyć ze stanem rachunku.,Broker odmówił mi jednak wypłaty środków, co mnie zaskoczyło i dało do myślenia. Broker oczekuje najpierw ponownej wpłaty a później zezwoli dopiero na wypłatę środków z rachunku Macro Capital Group. Teraz boję się ponownie dokonać przelewu, bo obawiam się o rzetelność brokera i Macro Capital Group. Stąd moja prośba o radę, jak odzyskać środki nie narażając się zbyt bardzo.

Czy istnieje taka możliwość, by zaangażować solidnego, wiarygodnego brokera i przetransferować środki z Macro Capital Group na nowy rachunek u nowego brokera, nawet z potrąceniem części środków ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wszystko jasne.

To oszustwo. Jak wpłacisz, to i tak już nic nie wypłacisz. Wiarygodne, legalnie działające firmy nie zmieniają danych do przelewów, nie wymagają zabezpieczenia do wypłaty, ani nigdy nie proszą o wpłatę, aby móc wypłacić. Koniec, kropka.

Trzeba przyjąć do siebie tę brutalną prawdę. Jedyne co sensownego możemy Ci poradzić, to zastosowanie się do instrukcji w artykule, który wcześniej Ci podałem. Tym sposobem możesz próbować odzyskać wkład. O "zyskach" zapomnij, bo one w rzeczywistości nigdy nie miały miejsca. Nic od nich nie dostaniesz, bo oszust nie po to oszukuje ludzi, żeby potem z dobrej woli im cokolwiek oddawać.

Jedyne szczęście w nieszczęściu, że pomyliłeś się przy tym drugim przelewie, dzięki czemu środki wróciły, a nie przepadły. Na marne pocieszenie powiem tylko, że nie jesteś pierwszy i zapewne nie ostatni. Takich oszustw jest cała masa. Trzeba być czujnym.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...