Skocz do zawartości

Poslizgi cen


Wilk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Na początek polecam lekturę tego artykułu:

https://forexclub.pl/z-czego-wynikaja-poslizgi-cenowe/

Wszystko zależy na czym te poślizgi, jak duże są, jak często występują, na jakiej platformie i w jakich okolicznościach. Fakt ich występowania jest ogólnie rzecz biorąc normalny ale diabeł tkwi w szczegółach. 

Martwiący jest w tym przypadku jedynie fakt, że ma to miejsce na demo - zazwyczaj demo chodzi "jak w zegarku" :D 

Przeczytaj artykuł, daj więcej szczegółów i wtedy może rozwiążemy wspólnie tę zagadkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych poslizgow w obrebie swiecy, ktore sa opisane w artykule juz zdazylem sie przyzwyczaic sa tak do 15f , ale te ktore otwieraja po za obrebem swiecy  stanowia dla mnie zagadke,bo sa to poslizgi od 20f do 90f,a najlepsze w tym wszystkim ze przez kolejne dni cena tam nie dochodzi.Zaczolem niecale 2 miesiace temu praktyke i mialem to z 5 razy .i zastanawiam sie czy tak sie dzieje na karzedej. Interwal 15m ,platforma IG ,dolar/zlotowka,Miałem zrzuty porobione ale usunolem,szkoda.Jeszcze jeden myk zauwarzylem na tej parze,ze gdy np. robie kup to wiadomo cena krazy góra, dol ,i i gdy jest na minusie a po czasie wskakuje na plus z korzyscia dlamnie i utrzymuje sie przez 30min na tym statusie to platforma w dalszym ciagu pokazuje minus ,raz z ciekawosci zamknolem pozycje aby sorawdzic jaki bedzie wynik koncowy,byl minusowy choc bylo na plusie jak juz pisalem powyrzej przez ostatnie 30min.Sziwne rzeczy dzieja sie.Jezeli piszesz,ze demo powinno chodzi jak brzytwa,a sa takie sytuacjw,to mnie przeraza co bedzie gdy wejde live.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteś na etapie nauki, to załóż sobie do porównania konto demo u innego brokera:

https://forexclub.pl/brokerzy/

Posprawdzaj inne platformy, zobacz jak tam to chodzi.

Tyle, że handel na złotówce zawsze zwiększa ryzyko ew. poślizgów, w szczególności w handlu poza godzinami 8-17, kiedy płynność drastycznie spada na tych parach. Ale nie powinno być dramatu.

Odnośnie pokazującej się straty, mimo, że pozycja teoretycznie wyszła już na 0, to powodem może być jakaś prowizja, którą nalicza broker albo punkty swap jeśli pozycja była przetrzymywana przez kilka dni - to tylko moje przypuszczenia, bo nie widziałem tych transakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

testowalem, korzystałem - finalnie nie używam i nie potrzebuję. Ale to też wcale nie znaczy, że Tobie się nie przyda. Musisz sprawdzić sam. 

czy ufać? Ograniczone zaufanie zawsze wskazane - to jednak tylko (albo aż?) kod, który przetwarza informacje. Bardziej traktowałbym jako wskazówkę / wsparcie niż wykładnię / fundament handlu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.chcialem zalozyc demo na tickmill,ale bardzo mnie zaskoczyło przy demo tak szczegółowe informacje ,wiec w polowie sie zatrzymalem ,bo troche zdezorientowalem sie czy to czasem nie live.Moje pytanie,czy tak szczegolowe dane na tej platformie ootrzebuje przy zakladaniu demo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @Wilk

Nie musisz podawać wszystkich informacji - wystarczy, że podasz te podstawowe i skorzystasz z tego formularza. Jednak jeśli nie będziesz używać konta, to po 7 dniach je usuną i nie możesz nim jakkolwiek zarządzać itd.

Jednak traderzy najczęściej zakładają swój profil (to wymaga podania wspomnianych danych), a następnie otwierają rachunki demo z poziomu strefy klienta - wygodniejsze i demo nie znika jak o nim zapomnisz :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Żaden zagraniczny broker nie wystawia PIT-8C swoim klientom. Robią to tylko polskie domy maklerskie, ponieważ wymusza to na nich ustawa... ;) 

Jednak absolutnie nie traktowałbym tego jako jakiś kluczowy czynnik / problem przy wyborze brokera. Rozliczamy się tylko raz w roku, co zajmuje dosłownie kilka, kilkanaście minut. Do tego dajemy naszym Klubowiczom bezpłatny i dożywotni dostęp do aplikacji podatkowej, która wykonuje wszystkie obliczenia w kilka minut.

Więcej o aplikacji tutaj:

https://forexclub.pl/rozlicz-swoje-transakcje-z-aplikacja-forex-club-podatek-8/

Handluję u zagranicznych brokerów od ponad 15 lat i nigdy nie miałem z tytułu rozliczenia żadnych problemów. To często bardziej strach przed nieznanym niż jakiś kłopot :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chodzi Ci o to, aby miał 2 linie zamiast tego, co masz w standardzie na MetaTraderze? :)

Dla MT4: https://www.mql5.com/en/market/product/101086?source=External

Jest sporo wersji więc szukaj w razie co pod frazami:

  • macd 2 lines
  • classic / traditional macd 
  • + indicator mt4/5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...