Skocz do zawartości

Podejrzane platformy kryptowalutowe ( wetrans2u.com oraz instantpayinc.com )


Paweł Kwiatkowski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Uprzejmie proszę o pomoc w rozwiązaniu pewnej kwestii. Na dwóch platformach finansowych mam całkiem spore środki. Część z nich otrzymałem już za założenie konta ( na platformie instantpayinc.com ), a część przelał mi znajomy w ramach wewnątrzplatformowego przelewu ( na wetrans2u.com ). Środki są dość duże, ale oczywiście "nieaktywowane", tudzież "zablokowane". Obie platformy wymagają ode mnie wpłaty z zewnętrznego portfela środków "prawdziwych", by aktywować te "nieaktywne". Wymagają około 10% z zewnątrz, by uruchomić 100% tego, co mam na ich kontach. Naturalnie nie jestem ekstremalnie naiwny (choć trochę tak!) i wietrzę w tym całym interesie typową próbę wyłudzenia prawdziwego jednego Bitcoina, by niby uzyskać kontrolę nad tymi dziesięcioma rzekomo "zablokowanymi", "nieaktywowanymi" Bitcoinami. Podejrzewam, iż po wpłacie "prawdziwych" aktywów, kontakt z supportem urwałby się bezpowrotnie. Nic tam nie wpłaciłem i uważam sprawę za raczej przegraną, ale jeśli ktokolwiek mógłby ustosunkować się jakoś do tematu, zbadać te platformy, opowiedzieć o swoich podobnych doświadczeniach, czy też ewentualnie pomóc mi naprawdę "aktywować" te "zablokowane" środki, byłbym wdzięczny.

Platformy: wetrans2u.com oraz instantpayinc.com

instantpayinc.png

wetrans2u.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na platformach zarejestrowałem się z polecenia znajomego. Niestety ów znajomy nie jest wybitnie wiarygodną jednostką, a zarejestrowałem się tam, ponieważ obiecał, że prześle mi potem jakieś środki. Faktycznie to zrobił, ale zarówno on, jak i ja nie możemy ruszyć pieniędzy (pomimo, że widnieją na koncie), dopóki nie wpłacimy jakiegoś depozytu "aktywującego". Nawet pisałem do supportu tych platform z pytaniem, co konkretnie mam zrobić, by aktywować moje zablokowane środki. Obie odpisały, że muszę wlać depozyt z zewnętrznego portfela w wysokości 10% zgromadzonych środków, żeby rzekomo następnie móc bez ograniczeń dysponować środkami obecnie zablokowanymi. Kiedy zasugerowałem jednemu z supportów, iż wszystko wygląda mi na oszustwo i próbę wyłudzenia "prawdziwych" bitcoinów, za obietnicę odblokowania 10-krotnie większej ilości "nieaktywowanych" bitcoinów i poprosiłem o przesłanie mi niepodważalnych dowodów uczciwości ich firmy, kontakt z supportem się urwał i odpowiedzi nie uzyskałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kontynuując pytanie - skąd znajomy się o nich dowiedział?

Uwaga, będę strzelał - ktoś do niego zadzwonił i zaproponował "współpracę". Jeśli tak, na 99% to oszustwo, a 1% zostawiam tylko dlatego, że nawet jeśli to nie oszustwo, to i tak raczej działają nielegalnie ;) 

Wszelkie "pokusy", które mają zachęcić klienta do wpłaty depozytu (np. możliwość otrzymania bonusu, wypłaty zysków, zwiększenia zysków itd.) to typowy trick scammerów, aby wyciągnąć ten "ostatni grosz" na do widzenia.

Polecam lekturę:

https://forexclub.pl/7-najpopularniejszych-metod-oszustw-forex-i-crypto-scam-alert/

Nie bądźmy naiwni - na rynku nie ma darmowych obiadków, a już napewno nie od nieznajomych podmiotów, o których świat nie słyszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy to taki wizjoner-fantasta, kombinujący już od lat z handlem walutami, z biznesami, które momentalnie się wysypują. Toteż dlatego wyżej napisałem, że nie jest wiarygodną jednostką. Chłop obiecuje mi, że któregoś dnia znajdzie niezawodny sposób, by przekonwertować te zablokowane środki na wolne bez konieczności wpłacania jakichkolwiek depozytów. Zarzeka się, że ma znajomości w jakichś zagranicznych bankach i te banki już wstępnie zaznajomiły się z tematem wspomnianych platform finansowych, i stwierdziły, iż może coś z tego będzie. Generalnie bardzo w to wątpię i dlatego założyłem tutaj ten wątek, by ustalić, czy ktokolwiek spotkał się z tymi lub podobnymi platformami i będzie w stanie wydać jednoznaczny wyrok a propos szans na jakiekolwiek uwolnienie tych środków. Bo to wygląda przepięknie: na jednym koncie mam 25 bitcoinów, a na drugim 45. Jedną dziesiątą z pojedynczego konta brałbym w ciemno ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witajcie wszyscy,

Jesteśmy częścią społeczności Forex Fraud Assistance Europe i chcemy tutaj dzielić się wiedzą, uczyć się i wnosić pozytywny wkład. Naszym celem jest dostarczanie wglądów i wsparcia w kwestii oszustw brokerów Forex, problemu, który dotyka wielu z nas.

 

Co oferujemy:

Wnikliwe dyskusje na temat oszustw Forex.

Wsparcie dla osób, które zostały dotknięte.

Edukacyjne treści, pomagające unikać przyszłych oszustw.

 

Dlaczego jesteśmy tutaj:

Aby zbudować sieć świadomych traderów.

Aby dzielić się doświadczeniami i uczyć się od siebie nawzajem.

Aby przyczynić się do szerszej rozmowy o bezpiecznych praktykach na Forex.

 

Szanujemy tę Społeczność:

Nie jesteśmy tutaj, aby spamować czy promować.

Cenimy wytyczne i etos tej grupy.

Naszym celem jest dodawanie wartości i wspieranie wzajemnej nauki.

Jeśli to rezonuje z Tobą, z miłością zapraszamy Cię do naszej grupy. Wierzymy w szacunkowy, pouczający i współpracujący dialog na korzyść wszystkich w tej przestrzeni.

 

Dziękujemy, że pozwoliliście nam się podzielić. Cieszymy się na bycie częścią tej społeczności i nie możemy się doczekać znaczących wymian!

 

Z najlepszymi życzeniami

Sebastian Weber

Forex Fraud Assistance Europe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...