Skocz do zawartości

Kilka pytań z różnych tematów.


BiednyMilioner
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Na forexie jestem od jakiegoś czasu, nie zacząłem jeszcze z tego regularnie zarabiać i żyć. Nadal jestem jednak trochę przewrażliwiony na wielu punktach i mam kilka pytań.


Ic markets. Korzystam z oddziału na Seszelach i jak już tu doczytałem jest to jak najbardziej dla mnie możliwe, mimo że jestem rezydentem EU.
1. Pytanie mam natomiast co do samego oddziału. Czy ktoś "przeflipował" tam małego kwoty i wypłacił sobie to bez problemu? Opinie w internecie bywają różne, od blokowania wypłat po jakieś usuwanie zyskownych pozycji przez rzekomy swapy itp. O to drugie raczej sie nie martwie iż nigdy pozycji przez noc nie trzymam, ani weekend.
2. Formy wypłat. Zauważyłem że nie mają tam opcji paypala ani żadnych bardziej rozwiniętych opcji oprócz przelewów bankwych. To też pytanie jak wy korzystający sobie z tym radzicie skoro podobno nie maja lokalnego banku dla nas? Co jest najkorzystniejsze?

Opodatkowanie.
1. Sam forex i jego rozliczenie jest dla mnie całkiem oczywiste mimo że dosyć mozolna to praca. Zastanawiam się natomiast co z zyskami z np giełd kryptowalutowych? Handlowałem na Bybicie poprzez dźwignie ale za pomocą środków USDT, oraz na binance miałem handel spot. Z binance pieniadze z niedużym zyskiem zrealizowałem po przewalutowaniu na eur bodajże, natomiast BYBIYT poszło w strate. Czy rozliczam ByBita tak jak forexa po zamkniętych pozycjach z przewalutowaniem? A Binance po prostu z tej konkretnej już sprzedaży? I czy to wszystko wpisuje w PIT 38 danego roku?
2. Zastanawiam się co w sytuacji gdy udało się nam zarobić powieddzmy z 1000$ sukcesywnie aż 20000$. Powtsał zarobek rzędu 19000$, ale broker nie wypłacił nam tych pieniędzy i generalnie już ich nie odzyskamy. Jak podchodzi do tego skarbówka? Statment wszystko na 19 tys dolarów, ale to wierzytelności, która nigdy nie zostanie nam zwrócona.
3. Co jeśli nie jestem w stanie wydobyc statementów z lat poprzednich a skarbówka w końcu dokopie się do tych informacji? Nie ukrywam że np. na binanbce albo jestem tłukiem albo już takie statmentu na ten moment nie wydobędę.

Na ten moment to chyba wszystko co przychodzi mi do głowy.


 

Edytowane przez BiednyMilioner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Wiem, że moje odpowiedzi mogą być potraktowane jako mało obiektywne w niektórych tematach jednak wierzę, że jednak zaufasz naszemu doświadczeniu ;)

18 godzin temu, BiednyMilioner napisał(a):

1. Pytanie mam natomiast co do samego oddziału. Czy ktoś "przeflipował" tam małego kwoty i wypłacił sobie to bez problemu? Opinie w internecie bywają różne, od blokowania wypłat po jakieś usuwanie zyskownych pozycji przez rzekomy swapy itp. O to drugie raczej sie nie martwie iż nigdy pozycji przez noc nie trzymam, ani weekend.

Mam konto w IC Markets od 2010 roku - przez cały ten okres nigdy nie miałem problemu z wypłatami ani handlem. Wypłacałem zarówno małe kwoty, jak i dziesiątki tysięcy USD w pojedynczej transakcji. Zazwyczaj "problemy z wypłatą" to kwestia braku zrozumienia przez klienta np. procedury wypłaty środków na kartę, źle wprowadzone dane do przelewu albo nieporozumienie na linii bank - bank pośredniczący (bank, który obsługuje przelew zagraniczny między np. Australią a Polską - i tu faktycznie miałem taki przypadek parę lat temu). Usuwanie zyskownych pozycji też najczęściej wiąże się z tym, że trader po prostu kantował i łamał regulamin np. osiągając zysk na bad ticku, robiąc przeciwstawne zlecenia na 2 kontach czekając na luki cenowe i nie chcąc uregulować debetu na drugim koncie, korzystał z tzw. porównywarek (latency arbitrage) itd. - w takich opiniach najczęściej niezadowolony klient pisze tylko pół-prawdy i to, co jest dla niego wygodne, aby albo wyładować swoją frustrację albo wymusić na brokerze określony efekt.

I to, co opisuję nie dotyczy tylko IC Markets. To ma miejsce wszędzie. IC Markets jest jednak potężną firmą (chyba nr 2 wśród detalicznych brokerów na świecie pod względem obrotów) więc statystycznie, wraz z dużą liczbą klientów tego typu przypadki mogą zdarzać się częściej niż gdzie indziej.

 Oczywiście, to nie broker idealny. Zdarzają się awarie czy nieporozumienia z obsługą ale absolutnie nie ma dramatu.

18 godzin temu, BiednyMilioner napisał(a):

2. Formy wypłat. Zauważyłem że nie mają tam opcji paypala ani żadnych bardziej rozwiniętych opcji oprócz przelewów bankwych. To też pytanie jak wy korzystający sobie z tym radzicie skoro podobno nie maja lokalnego banku dla nas? Co jest najkorzystniejsze?

ICM ma dostępny Skrill, PayPal, Neteller i parę innych, bardziej popularnych w Azji. Ale to wg mnie bez większego znaczenia, bo to opcje może i wygodne ale stosunkowo drogie.

Najlepszą opcją jest wpłata kartą walutową -> natychmiastowo i bez żadnych kosztów. Wypłata depozytu w tej samej wysokości także bezpłatnie, czas oczekiwania do 5 dni (zależy od banku).

Wypłata zysków przelewem bankowym (brak prowizji) na rachunek walutowy. Wypłacałem 2 tygodnie temu - 2 dni i środki na koncie (Kantor Alior Bank).

Nie ma lepszego rozwiązania.

18 godzin temu, BiednyMilioner napisał(a):

1. Sam forex i jego rozliczenie jest dla mnie całkiem oczywiste mimo że dosyć mozolna to praca. Zastanawiam się natomiast co z zyskami z np giełd kryptowalutowych?

Tu akurat nie czuję się wystarczająco mocny, aby Ci pomóc i wziąć za to odpowiedzialność...

18 godzin temu, BiednyMilioner napisał(a):

2. Zastanawiam się co w sytuacji gdy udało się nam zarobić powieddzmy z 1000$ sukcesywnie aż 20000$. Powtsał zarobek rzędu 19000$, ale broker nie wypłacił nam tych pieniędzy i generalnie już ich nie odzyskamy. Jak podchodzi do tego skarbówka? Statment wszystko na 19 tys dolarów, ale to wierzytelności, która nigdy nie zostanie nam zwrócona.

Zależy co się wydarzyło, dlaczego nie wypłacił tych pieniędzy. Jeśli broker po prostu splajtował i nie zdążyłeś z wypłatą, to i tak podatek od zysku teoretycznie musisz zapłacić.

Jeśli trafiłeś po prostu na oszusta, który nie wypłaca środków swoim klientom, to de facto wszystkie zawarte transakcje i osiągnięty zysk nie miały miejsca (miały charakter tylko wirtualny) więc od tego podatku nie ma.

18 godzin temu, BiednyMilioner napisał(a):

3. Co jeśli nie jestem w stanie wydobyc statementów z lat poprzednich a skarbówka w końcu dokopie się do tych informacji? Nie ukrywam że np. na binanbce albo jestem tłukiem albo już takie statmentu na ten moment nie wydobędę.

Podatnik ma obowiązek rozliczyć transakcje i ew. zapłacić podatek. Jeśli nie, to podlega konsekwencjom wynikającym z przepisów. Więcej o tym piszemy tutaj:

https://forexclub.pl/handlujesz-u-zagranicznego-brokera-i-nie-rozliczasz-podatku-to-blad/

 

Muszę przyznać, że dość negatywne wibracje płyną z tych pytań :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiesz co mam za sobą półtorej roku ciężkich przygód z forexem kontami ufundowanymi i jestem generalnie trochę sfrustrowany dlatego pytania tak też po części brzmią.

Dobrze, rozumiem że rachunek walutowy w walucie adekwatnej do kona u brokera? I opcja wypłaty local bank transfer przy wypłacie? Widziałem że mają opcje uzupełnienia w ic markets rachunku do wypłat gdzieś w regulaminie opisanym podczas wypłaty napotkałem link, więc może od razu to zrobię i poczekam na zatwierdzenie.

Jeszcze pytanie odnoście Ic markets. Dla klientów z Seszeli powstało teraz ICTrading należace do ICMarkets tak? Nie jest to jakiś no name podszywający się? :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, BiednyMilioner napisał(a):

Tak wiesz co mam za sobą półtorej roku ciężkich przygód z forexem kontami ufundowanymi i jestem generalnie trochę sfrustrowany dlatego pytania tak też po części brzmią.

Konta "ufundowane" mają swoje wady i zalety. Często jednak same firmy proptradingowe nie do końca działają w dobrej wierze - trzeba uważać. Te instytucje są nieregulowane więc panuje tam trochę "wolna amerykanka".

18 godzin temu, BiednyMilioner napisał(a):

rozumiem że rachunek walutowy w walucie adekwatnej do kona u brokera?

Tak, dzięki temu unikniesz kosztów przewalutowania po kursie banku (zazwyczaj 10-15 gr spreadu na EURPLN / USDPLN). Po wypłacie możesz przewalutować sobie środki w dowolnym miejscu i czasie.

18 godzin temu, BiednyMilioner napisał(a):

I opcja wypłaty local bank transfer przy wypłacie?

Bank Transfer - International / SWIFT. Musisz wcześniej wybrać "Add Bank" i wprowadzić dane. Dane banku pośredniczącego są opcjonalne ale czasem przydaje się je wprowadzić - tak było w przypadku Alior Banku i od razu podaję co powinno się tam wpisać:

  • Intermediary Bank Name: JPMorgan Chase Bank
  • Intermediary Bank Swift Code: CHASUS33XXX

Niestety nie wiem jaki będzie optymalny bank dla innych instytucji.

18 godzin temu, BiednyMilioner napisał(a):

Dla klientów z Seszeli powstało teraz ICTrading należace do ICMarkets tak?

To jest cały czas ta sama spółka, co IC Markets Global, gdzie zmianie uległa tylko nazwa na IC Trading. Oferta, numer licencji, adres rejestracji, właściciel (IC Markets) itd. pozostali bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...