Skocz do zawartości

TOROBANK - Opinie - Oszustwo - Uważaj! Jak odzyskać pieniądze?


Margaret
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, raposo napisał(a):

Cześć,

pierwszy raz słyszę o takim tworze. Google podrzuca tylko Facebooka, gdzie podmiot zarejestrowany w Hamburgu ma mniej niż 20 fanów, a domena .biz jest nieaktywna. 

Musisz podpowiedzieć coś więcej - skąd o nich wiesz, jakiś link itd. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oszustwo. Takie praktyki jak „inwestowanie” środków klientów przez „analityka” i to jeszcze przez anydesk jest nielegalne. 

Niestety, nie mam tu dobrych wieści i zapewne nie uda Ci się wypłacić środków, które już tam wpłaciłaś. Napewno nie „po dobroci”. 

Podają na swojej stronie, że są zarejestrowani w Szwajcarii. Jednak tamtejsze prawo wymaga od brokerów posiadania licencji bankowej. Toro Banc nie posiada jakichkolwiek licencji i nie figuruje w rejestrach. 

tu znajdziesz aktualny spis szwajcarskich instytucji bankowych:

https://www.finma.ch/en/~/media/finma/dokumente/bewilligungstraeger/pdf/beh.pdf?la=de

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby mieli „fanów”. Prędzej „osoby pokrzywdzone”. 

Rozumiem, że możesz mieć wątpliwości do tego, co piszę, dlatego polecam wykonać prosty eksperyment.

Zleć wypłatę całości swoich środków. Jeśli się powiedzie, to znaczy, że jakimś cudem byłem w błędzie i pozostanie mi przeprosić. Będziesz mogła wtedy spokojnie wpłacić środki ponownie i kontynuować inwestycje. 

Ale jeśli pojawią się problemy, zwlekania w wypłacie, wymówki, namawianie na pozostawienie środków, tłumaczenie, że trzeba zapłacić jakiś podatek lub inne opłaty, to znaczy, że miałem rację. 

Przykro mi jednak szanse na pierwszy scenariusz są bliskie zeru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

28. 04. 2023 otworzyłem w tym ToroBanku tzw. konto maklerskie i dałem się namówić na przelew 250 euro. Dzień później zorientowałem się z kim mam ,,przyjemność" i poprosiłem zwrot wpłaty na co otrzymałem odpowiedź, że zobowiązani są do weryfikacji czy nie piorę pieniędzy lub nie finansuję terroryzmu w związku z tym proszą o przysłanie fotografii dowodu osobistego bądź paszportu lub prawa jazdy, a także jakieś faktury lub rachunku gdzie widnieje moje nazwisko imię i adres.  Rzekomo jak to zrobię to zwrócą.                   Poradzicie co robić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!

Zaczęliśmy otrzymywać sygnały od osób poszkodowanych przez TOROBANK. Schemat jest "standardowy", czyli po kontakcie otrzymanym od konsultanta, dokonywana jest wpłata, potem pojawiają się zyski, a jak przychodzi do momentu wypłaty, to oszuści informują o wcześniejszej konieczności zapłaty podatku, co jest oczywiście już znanym sposobem na wyłudzenie jeszcze większej ilości pieniędzy od złowionych ofiar.

NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK WPŁATA PODATKU, ABY MÓC WYPŁACIĆ ZYSK

Jeśli padliście ofiarami oszustwa, to koniecznie zapoznajcie się z tym artykułem:

https://forexclub.pl/jak-odzyskac-srodki-od-nieuczciwego-brokera-forex/

Jest szansa, aby jeszcze odzyskać wpłacone pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • raposo zmienił(a) tytuł na TOROBANK - Opinie - Oszustwo - Uważaj! Jak odzyskać pieniądze?
W dniu 7.05.2023 o 16:22, Krzysztov napisał(a):

Witam, 

28. 04. 2023 otworzyłem w tym ToroBanku tzw. konto maklerskie i dałem się namówić na przelew 250 euro. Dzień później zorientowałem się z kim mam ,,przyjemność" i poprosiłem zwrot wpłaty na co otrzymałem odpowiedź, że zobowiązani są do weryfikacji czy nie piorę pieniędzy lub nie finansuję terroryzmu w związku z tym proszą o przysłanie fotografii dowodu osobistego bądź paszportu lub prawa jazdy, a także jakieś faktury lub rachunku gdzie widnieje moje nazwisko imię i adres.  Rzekomo jak to zrobię to zwrócą.                   Poradzicie co robić 

Niestety, nie zwrócą.

Takie dokumenty są faktycznie wymagane przez regulowane instytucje jednak PRZED przyjęciem jakichkolwiek pieniędzy i klient ma je obowiązek przedstawić już na etapie otwierania konta. Skoro ta firma niczego takiego od Ciebie nie chciała, to teraz tylko gra na czas albo chce wyłudzić Twoje dane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Margaret napisał(a):

Dzien dobry,

Gdy ja zapisywalam sie do Torobancu to przy wplacie pierwszego depozytu 250 eur odrazu wymagali ode mnie przedstawienia jakiegos dokumentu tozsamosci tak jak u kazdego "normalnego" brokera.

W takim razie ma Twoje pełne dane osobowe. Nie chcę straszyć ale znane są mi przypadki, że tego typu oszuści wykorzystują dokumenty tożsamości, próbując później zaciągać kredyty i pożyczki. Warto zgłosić to na policję oraz zarejestrować się w BIK żebyś dostała informację kiedy taka próba zostanie podjęta:

https://www.bik.pl/wyciek-danych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 7.05.2023 o 16:22, Krzysztov napisał(a):

Witam, 

28. 04. 2023 otworzyłem w tym ToroBanku tzw. konto maklerskie i dałem się namówić na przelew 250 euro. Dzień później zorientowałem się z kim mam ,,przyjemność" i poprosiłem zwrot wpłaty na co otrzymałem odpowiedź, że zobowiązani są do weryfikacji czy nie piorę pieniędzy lub nie finansuję terroryzmu w związku z tym proszą o przysłanie fotografii dowodu osobistego bądź paszportu lub prawa jazdy, a także jakieś faktury lub rachunku gdzie widnieje moje nazwisko imię i adres.  Rzekomo jak to zrobię to zwrócą.                   Poradzicie co robić 

Mam identyczną sytuację od 15.05.2023 i czekam na zwrot 250€

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

okradli mnie, uważajcie na nich! torobanc to nie są brokerzy, nie mają licencji, ani nic podobnego!! oszuści i złodzieje, ukradli mi ponad 30 tysi, i zniknęli z internetu, nie mogę wejść na stronę, nie mogę zalogować się ani nic zrobić, numery telefonów nieaktywne, nie odpowiadają na czatach nigdzie, na maile też nie odpowiadają!! idąc za waszą radą, oddałem wszystko co miałem, zrzuty ekranu, nagrania, wyciągi do kancelarii, tam przyjęli to wszystko i przekazali do org. ścigania. sprawa w toku, problemem nie jest to że oni zniknęli, bo już wiem, że albo mają albo zaraz będą mieli nową stronę, nową nazwę itp, problem jest teraz taki że cała sprawa będzie trwała, owszem może mniej niż rok, tylko że ja kasę potrzebuję teraz, życie, spłata zaciągniętych pożyczek. makabra.
co i jakby nie było dam sobie radę, jestem w dobrych rękach, jak wielu innych w podobnej sytuacji jak ja <numer wycięty - moderator> mecenaski które polecaliście a z których i ja skorzystałem, przesyłam dalej, bo jeśli czytacie informację, to też potrzebujecie na pewno pomocy.
moje biuro prawne jest z Gdańska, prócz mnie przynajmniej teraz jeszcze trzynaście innych osób jest które też zostały wrobione przez torobanc w inwestycje bez możliwości wypłaty kasy.
najgorsze jest to że im naprawdę zaufałem, 30 tys euro to dla mnie nie mało, długo oszczędzałem, i tylko po to by w dwa miesiące wszystko stracić. ale trudno się mówi, nie załamuje się, walczę.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...