Skocz do zawartości

TickMill problem z wypłatą


Tomek222
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Bardzo mnie irytują Ci ludzie z TickMill funding, chwalą się ile to jest opcji wpłat i wypłat a jak przyjdzie wypłacić kasę to ciągle jakiś problem.

Historia taka:

1. wpłata 50k PLN DotPay

Stwierdziłem że lepiej handlować w USD bo nie ma ryzyka kursowego na Nasdaq więc

2. wpłata 11k USD kartą

Chciałem wypłacić PLN, odrzucili wszystkie requesty zasłaniając się że wypłata musi być kartą, ponieważ jak były wpłaty kartą to najpierw wypłata musi być kartą - OK piszą o tym w regulaminie. Ale to znaczy ze musiałem albo zamknąć wszystkie otwarte pozycje na USD wypłacić USD a potem PLN, albo skonwertować PLN na USD.

Zirytowany skonwertowałem PLNy na USD i ostatecznie zostawiłem je na rachunku/

Coś tam zarobiłem i chcę teraz wypłacić większość kasy.

Wypłata kartą tylko 27k USD - częściowo udrzucona, zlecili 11k reszte piszą że nie można kartą bo to idzie jako refund.

Wypłata USD transwerem - odrzucona bo wpłacone było DotPay

I znowu oznacza to że musze konwertować u nich USD na PLNy bo inaczej nie wypłace kasy.

Po c*** maja tyle metod płatności jak nie da sie z nich korzystać, nawet z bank transfer, chocby żeby sam ZYSK wypłacić.

 

Macie na to jakis sposób? Znow mam konwetowac USD na PLN tylko po to zeby potem znow na USD konwertowac po transferze. PLN to juz nie chce widziec....

Mozna na nich gdzies skarge napisac do FCA czy cos?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Tomek,

Skarga do FCA czy innego regulatora nic nie da - wręcz przeciwnie. Pochwalą Tickmill za trzymanie się przepisów... ;) 

Wiem doskonale o czym mówisz i również uważam, że jest to mega irytujące, niewygodne i po prostu bez sensu (z naszego punktu widzenia). Tyle, że procedury dotyczące wpłat/wypłat są ściśle regulowane przez przepisy AML (przeciw praniu brudnych pieniędzy) i finansowaniu terroryzmu. Brokerzy, czy chcą czy nie, muszą ich przestrzegać.

Jak wyglądają te zasady w skrócie:

Podstawową zasadą jest to, że środki wypłacane są za pomocą tej metody płatności, którą została wykonana wpłata.

  1. Jeśli wpłacałeś kartą, w pierwszej kolejności należy wypłacić środki kartą. Tutaj wypłacić możesz tyle i w takiej walucie ile wpłaciłeś, ponieważ wypłata realizowana jest jako zwrot wcześniejszej wpłaty. Broker nie ma fizycznie możliwości wypłacić więcej środków kartą. Jeśli wpłata kartą wykonana była dawniej niż 180 dni temu (limit ten zależy od operatora płatności), nie ma już technicznie możliwości dokonania zwrotu na kartę.
  2. Jeśli wpłaciłeś też przez Dotpay, należy również skorzystać z tej metody do wykonania wypłaty. Dotpay dostępny jest jedynie w PLN. To polski pośrednik, który po prostu nie obsługuje transakcji w innych walutach.

Nie ma znaczenia czy taką operację przeprowadzisz u Tickmilla, IC Markets czy jakiegokolwiek "Cypryjczyka". Jeśli gdzieś spotkasz się z wyjątkiem, to tylko na skutek ewentualnego błędu / niedopatrzenia ze strony działu księgowości danej firmy ale coraz mocniej to monitorują więc szanse na to są obecnie znikome, a kary podobno srogie.

W Twoim przypadku dodatkowych komplikacji dostarczyła konwersja na USD ale choćby broker chciał, to raczej nic na to nie poradzi.

Jest jak jest. Karty są wygodne i szybkie do wpłat ale bardzo upierdliwe przy wypłacaniu. Dlatego osobiście preferuję tradycyjny przelew, który daje dużą swobodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to napisze jak sprawa sie zakonczyla:

wplata 50k PLN przelewem (zebym nie musial konwertowac USD na PLN)

wyplata 50k PLN DotPay -> to zamknelo temat Dotpay

wplata 100 USD przelewem aby aktywowac wyplaty USD przelewem

wypłata wszystkich pozostalych USD przelewem

 

dzieki raposo za wiecej szczegolow jak to dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...