Skocz do zawartości

POŚLIZG NA OTWARCIU POZYCJI


Logic1976
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani traderzy z doświadczeniem w szczególności Ci co są w dukasie i inni na platformach ECN. Mam prośbe o pomoc mam sposób gry który daje mi zarobić a jednak czasami brakuje kilku pipsów czasami na open żeby pozycja wchodziła bo składam zlecenia z zerowym poślizgiem. Z waszego doświadczenia jaki poślizg stosować dla OPEN bo już np zamkniecie wchodzi jak w masło otwarcia tak jak pisze brakuje czasem kilka pipsów (2-5) zeby weszło. Jeżeli możecie to napiszcie jaki poślizg stosujecie żebym może nie przesadził z tymi pipsami :P

Raposo licze na twoją wypowiedz i pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Nie da się określić takiego uniwersalnego parametru. Mogę Ci jakiś rzucić ot tak i może będzie się sprawdzał przez jakiś czas, a może nie.

Wszystko rozbija się o płynność. Jest ona inna w zależności od handlowanego instrumentu, pory o której zawierasz transakcje, a nawet miejsca, gdzie to robisz (wsparcia/opory itp.). Sam musisz potestować różne wielkości w tych określonych warunkach i znaleźć sobie kompromis, który złagodzi problem.

Jednak nie da się tego wyeliminować w 100% - urok rynku ECN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raposo pisze od Ciebie bo wiem że długo tutaj siedzisz na tym rynku i chciałbym zasięgnąć twojej opini. Jak pisałem ucieka mi duzo pozycji które najprawdopodobniej podwoiłyby a może i potroiły zyski jednak nie o to chodzi.

Napisze co jest grane

System składa sie z zarządzania pozycji która ryzykuje w jednym wejsciu max 1% kapitału portfela.

Nie otwieram kolejnej pozycji do momentu aż SL nie jest na poziomie która robi zwrot prowizji plus spread razy 3

Średnia zysku z ostatniego roku na FX wyniosła na miesiąc 630 pips

Zakładając że potrzeba do podwojenia kapitału zysku w wysokości 5000 pips potrzebuje na podwojenie około 8 miesiecy

Powiedz mi czy mieszać coś jeszcze czy może cierpliwie grać

Opisywanie dalej na czym polega moja gra chyba jest bez sensu bo przecież nie chodzi o to jak grasz ale czy stopa zwrotu jest wystarczająca a czytam na różnych forach takie legendy o FX że ciągle mam wrażenie że to jednak wszystko mało ale nic wiecej nie moge znaleźć wszelkie próby ulepszania psują narazi efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksymalnie z rzedu 9 pozycji stratnych jak pisałem dopuszczam do 1% obsuniecia na jednej pozycji wiec 9%

Przepraszam że dopiero teraz pisze ale musiałem przeglądnąc notatki a z roku trochę sie tego nazbierało wszystko na papierze wiec miałem troche kartkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie 9% obsunięcia względem 100% zysku w ciągu 8 miesięcy, co daje ok. 150% rocznie.

Stosunek Zysk:Strata = > 16 razy.

Mało ryzykujesz, dużo zyskujesz. I jeszcze masz wątpliwości czy to dobry wynik? ;)

Wszystko sie zgadza ale ... jak juz pisałem opisy wielu ludzi z rynku FX że stopa zwrotu wynosi u nich po kilka-kilkanaście tysięcy procent. Zastanawiam sie czy są jeszcze elementy które mogłbyby zwiekszyć moją stope zwrotu jednocześnie nie komplikując systemu którym gram bo że są sposoby na wieksze zyski z inwestycji na jedną pozycje to wiem ale musi być spełnionych wiecej czynników i tym samym można przegapić sygnał który jest bardzo rzadki w takim wypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mimo mojej odpowiedzi sugerujesz się bardziej innymi i chcesz dokonać jakichś zmian (mimo, że wg mnie nie są one potrzebne).

Ktoś napisał, że ma kilka tyś % zwrotu. 1. nie wiesz czy to prawda. 2. nawet jeśli to nie wiesz czy jest to osiągane w długim terminie i stale. 3. nie wiesz jakie ryzyko podejmują.

Jak chcesz coś zmieniać to zmieniaj. Może będzie lepiej. A może nie.

Swoje zdanie wyraziłem ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...