Skocz do zawartości

Day trading na XTB - pytanie o dziwne zamykanie pozycji


Cyfrowy Pank
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Uczę się na demie XTB i mam problem z otwieraniem / zamykaniem pozycji.
Może ktoś mi pomoże, w załączniku screenshot.

Początkowo było wszystko ok, ale od szeregu dni zlecenia oczekujące nie chcą się otwierać po przekroczeniu założonej ceny.
Z kolei kiedy cena przetnie prognozowany Stop Loss pozycja jest w jednej sekundzie otwierana i zamykana. W drugą stronę
to nie działa. Nie mogę tego ogarnąć, mam same straty bo żadna pozycja nie zostaje otwarta według moich założeń.
Ktoś wie, co może być nie tak? Wcześniej nie miałem takich problemów więc nie mogę dociec co przegapiłem.

Z góry dziękuję za pomoc.

xtb_wykres.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, w google nie wszystko można znaleźć.

Czyli jak sobie z tym poradzić? Próbowałem różne stawki, poziomy. Wcześniej nie miałem żadnych problem a od jakiegoś
czasu cuda na kiju. W załączniku jeden ze screenów wczorajszych, zlecenie shorta, które się nie zamknęło mimo fajnego przecięcia
ceny. Zamknąłem z ręki po cenie z sufitu, daleko nad wykresem. Możesz rzucić okiem?
(ten SL który jest widoczny na obrazku to z innego zlecenia, może mylić)

I jeszcze ta sytuacja z wczoraj, ostatni obrazek. Zlecenie nie zostało otwarte, bo cena nie osiągnęła założonego poziomu. Ale kiedy zawędrowała do
potencjalnego SL, to została otwarta i zamknięta w jednej sekundzie mimo że wykres był już w innym miejscu, Jak to możliwe?

xtb_wykres-2.jpg

xtb_wykres-3.jpg

xtb_wykres-4.jpg

Edytowane przez Cyfrowy Pank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedzi, bardzo mi pomogliście.

Włączyłem sobie te linie i teraz widzę o co chodzi. Mam natomiast jeszcze dwa pytania w związku z tym:

1.) Transakcja z mojego poprzedniego postu, ostatni obrazek. Jak to możliwe, że transakcja oczekująca została otwarta po przekroczeniu SL, co
za tym idzie z miejsca zamknięta, skoro Buy było daleko nad wykresem ceny?

2.) Z tego co widzę problem występuje głównie na krypto, poniżej kilka screenshotów (M15) i dla porównania EurUsd. W związku z tym jak w ogóle
handlować na krypto, skoro różnica Bid/Ask potrafi objąć czasami cały trend? Dajmy na to górki i dołki na tym bitcoinie.

xtb_wykres-6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zgaduję, że transakcja była otwarta z limitem ceny (Buy limit), więc mogła się otworzyć po innej cenie. Lepiej w takim przypadku używać zlecenia Buy stop.

2. Da się grać na kryptowalutach, ale w takim przypadku poziomy SL i TP muszą być bardzo daleko od poziomu wejścia lub ustawiać je po otwarciu pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...