Skocz do zawartości

Wróciliście z wakacji :)


Logic1976
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Eee, gdzie tam. Wakacje przecież są cały rok. Ale fakt, ciszej tu ostatnio. Może dlatego, że na rynkach też cicho. Niektórzy zapewne też wydają to co zarobili do tej pory :D

to zazdroszcze :lol: ja narazie odkladam na mieszkanko w Antwerpii mam kilka upatrzonych ale potrzeba jeszcze kilkadziesiat koła euro :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakiś nowy kierunek 'osadniczy'. Jak cenowo to wychodzi?

Akurat ja nie szukam od strony finansów choć pracując tam swobodnie można sobie pozwolić na spłacanie kredytu gdy dwie osoby pracuja kredyt zabiera około 35% zarobków. 10-15% to koszta wyżywienia. Szukam raczej przyjaznych ludzi tutaj ciezko jest dostać w łeb :D. Świetne miejsce do kontaktu z europą wszędzie blisko. Samo Państwo małe więc praca w Brukseli i mieszkanie w Antwerpii to żaden problem. W polsce za duzo widać biedy i ledwo ledwo łączenie końca z końcem to mi przeszkadzało najbardziej cieżko sie na to patrzy chyba jestem zbyt wrażliwy na cierpienia innych ludzi. Oczywiście nie jest różowo jak można by wnioskować pracodawcy są wymagający ale rekompensuje to 13 wypłat i fundusz wakacyjny.

Jednak co do cen apartament który mnie interesuje kosztuje 350 tys euro przy zarobkach z rzedu 2500 euro na osobe lekko sobie radzimy z kredytem bo na życie potrzebujemy okolo 500 euro (3 osoby) jeżeli nie chcemy sobie niczego odmawiać.

Klimat znacznie łagodniejszy zimą tzn w lutym około -5 do -1 wiec da sie wytrzymac (polska -25 brrr)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z podejściem do obcokrajowców? Nie są zrażeni szczególnie do Polaków?

Kiedyś była jakaś głośna sprawa z morderstwem Belga przez Polaka (nie pamiętam szczegółów), a wiadomo jak media potrafią wtedy naskoczyć na daną nację (jak w UK).

No i ten język...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z podejściem do obcokrajowców? Nie są zrażeni szczególnie do Polaków?

Kiedyś była jakaś głośna sprawa z morderstwem Belga przez Polaka (nie pamiętam szczegółów), a wiadomo jak media potrafią wtedy naskoczyć na daną nację (jak w UK).

No i ten język...

Znam Belgie od strony Brukseli i Antwerpii no i bywam w Ardenach ("góry" w belgii ;) ). Zapewne piszesz o sprawie morderstwa "polski rom" narobił dziadostwa bo zabił chłopaka na szczęście traktuja to jako przypadek (czarna owca w stadzie). Co do tych dwóch miast cudowni ludzie chętnie pomagają, policja nie jest wrogiem tylko przyjacielem wszelkie sprawy można załatwić szybko. Podatki od dochodów kapitałowych niższe o kilka % od polskich. Jezyk flamandzki jest trudny to fakt jednak trudność to nie słowa a wymowa wg nich mamy wade wymowy bo oni mają wymowe tylkojezyczną jednak ... przyjezdzasz i chodzisz na nauke języka w ramach funduszu (problem jeżeli nie chodzisz bo wtedy trzeba zapłacić kare). Nie ma jednak stresu jezyk angielski jest ogólnie znany tak zreszta jak francuski i niemiecki wiec nauka przychodzi łatwiej. Beldzy to bardzo wyrozumiały naród serdecznie polecam ten kraj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...