Skocz do zawartości

Konto z dźwignią powyżej 1:200


Matios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuję pomocy w utworzeniu konta gdzie będzie dostępna dźwignia min. 1:200 z zabezpieczeniem przed saldem ujemnym ( z tego powodu odpada IC Markets)

Próbowałem u paru brokerów jednak nie pozwala mi na założenie konta np. na Seszelach - co robię nie tak ?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Problem polega na tym, że obowiązkowa ochrona przed ujemnym saldem to wynik europejskich przepisów ESMA, tak samo jak redukcja dźwigni do 1:30 ;) Mało tego, nawet jeśli u europejskiego brokera, po odpowiednim teście i spełnieniu określonych warunków, zmienisz status klienta z detalicznego (dźwignia 1:30) na profesjonalnego (dźwignia 1:200), to automatycznie tracisz ochronę przed debetem.

1 godzinę temu, Matios napisał:

Próbowałem u paru brokerów jednak nie pozwala mi na założenie konta np. na Seszelach - co robię nie tak ?

Większość brokerów wewnętrznie zdecydowała, że nie pozwala na otwarcie konta pod regulacjami off-shore, w momencie, gdy oferuje regulacje europejskie.

A na koniec coś na pocieszenie.

IC Markets, mimo, że oficjalnie nie oferuje ochrony przed debetem, to jednak praktyka wielu przypadków pokazuje, że nie wymaga spłaty zadłużenia, o ile nie powstało ono umyślnie. Czyli jeśli nie przeginasz i po prostu zdarzył się wypadek przy pracy, to IC Markets mówi "spoko, nie musisz tego spłacać, możesz handlować dalej". Zresztą wyobraźmy sobie procedurę ściągnięcia długu przez firmę z końca świata od obywatela z Polski :) Nawet polskie firmy mają z tym problem, a co dopiero firma z Seszeli :D Broker zdaje sobie z tego sprawę, stąd też liberalne podejście. A przy okazji stać go na to, żeby takie przypadki "wziąć na klatę" - to TOP3 wśród brokerów detalicznych na świecie.

Oficjalna, gwarantowana ochrona przy wysokiej dźwigni to duże ryzyko dla brokerów, bo chińscy traderzy szybko takie warunki wykorzystują (robią np. hedge za full kapitał na dwóch różnych kontach sekundę przed zamknięciem, liczą na lukę cenową, na jednym mają debet, na drugim zysk - zarabiają na różnicy), dlatego też wątpię, abyś znalazł konkretnie takie warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...