Skocz do zawartości

JForex - zarządzanie wielkością dźwigni


olo456
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w niektórych lekturach zalecane jest korzystanie z dźwigni 1:10 a nawet 1:5, aby przetrwać początki na rynku. Jak to się ma do JForex w Dukascopy? Nie do końca rozumiem, jak odczytywać poziom dźwigni, z którego korzystam. Czy use of leverage 10% oznacza, że korzystam z dźwigni 1:10? Nie do końca rozumiem, jak zarządzać wielkością dźwigni. Przeczytałem tutorial ze strony, jednak wciąż mam z tym problem. Bez umiejętności zarządzania tym parametrem ciężko będzie mi zarządzać ryzykiem. Moje Equity 100 EUR, Free Trading Line - 10 000 EUR. Jeszcze nie zacząłem handlu. Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

W lekturach piszą różne rzeczy, które teoretycznie miały być uniwersalne tylko, że inwestowanie jest indywidualne. Dźwignia nie jest ryzykowna. Ryzykowny jest inwestor, który nie umie się nią posługiwać i/lub nie rozumie jak działa.

Czy use of leverage 10% oznacza, że korzystam z dźwigni 1:10?

Absolutnie. To, jak nazwa wskazuje, poziom wykorzystania dźwigni. Natomiast jej wielkość wybierasz przy zakładaniu rachunku - zazwyczaj jest to 1:100. Tak też jest w Twoim przypadku - depozyt 100 EUR, a free trading line (środki do handlu) 10 000 EUR.

Im większa dźwignia tym mniej depozytu angażujesz by zawrzeć daną transakcję. Nikt nie każe Ci jej wykorzystywać w całości i otwierać pozycji za cały możliwy depozyt. Może jeszcze krótki przykład:

Masz dwa konta o identycznym depozycie 100 EUR. Na jednym dźwignia 1:100, na drugim 1:50. Otwierasz na obu pozycję na EUR/USD w wysokości 0.01 lota (1000 jednostek).

Na koncie 1. użyjesz dźwigni w 10% (1000 jednostek dzielone przez dźwignię 100 = 10 EUR. 10 EUR stanowi 10% z Twoich 100 EUR depozytu), na drugim będzie to 20% (1000 jednostek przez dźwignię 50).

Tylko teraz uwaga. Jak pozycja zwiększa swój minus to zmniejsza się Twój depozyt, a więc wykorzystanie dźwigni rośnie - czysta matematyka.

Przeczytałem tutorial ze strony, jednak wciąż mam z tym problem. Bez umiejętności zarządzania tym parametrem ciężko będzie mi zarządzać ryzykiem.

Po to jest demo by sobie to potrenować ;). Nie musisz bać się dużego lewaru tylko nauczyć się nim posługiwać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę powiedzieć, nawiązując do tematów z poprzednich wątków - że granie 1:500 to tylko dla "szaleńców", albo (jak ja :P ) na koncie demo :) ja wychodze z założenia, że jak masz konto demo to popróbuj sobie na różnych dźwigniach, nie wiem czy jakaś jest "najlepsza", to jak ze strategią: musisz trafić na swoją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę powiedzieć, nawiązując do tematów z poprzednich wątków - że granie 1:500 to tylko dla "szaleńców", albo (jak ja ) na koncie demo ja wychodze z założenia, że jak masz konto demo to popróbuj sobie na różnych dźwigniach, nie wiem czy jakaś jest "najlepsza", to jak ze strategią: musisz trafić na swoją

No właśnie jesteś w błędzie. Szaleńcami są sami inwestorzy, którzy korzystają z czegoś o czym nie mają pojęcia. Reszta wyżej ;).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...