Skocz do zawartości

Jaką lekturę polecicie na temat zarządzania ryzykiem?


olo456
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Van Tharp przeczytany. Zarządzanie ryzykiem/wielkością pozycji jest fajnie napisane. Minusem tej książki jest to że była napisana w latach 90'. Psychologia się nie zmienia ale bardzo dużo przykładów strategii jest związana wyłącznie z giełdą co spekulantów forex interesuje w małym stopniu. Nie zmienia to faktu, że pozycja jest godna uwagi i porusza wiele ciekawych aspektów. Psychologia, zarządzanie ryzykiem, wskazówki budowania strategii, i wiele innych.

Teraz czytam "Świece i inne japońskie techniki analizowania wykresów" Nisona. Na razie jestem zachwycony. Korzystam z wykresów świecowych i mimo że jestem w 1/3 książki to już mi się otworzyły oczy na pewne sprawy.

Kupiłem też Analizę techniczną rynków finansowych Murphy'ego. Ale to opasłe tomisko zostawię sobie na koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece Nissona to moja ulubiona książka związana z analizą ;). Czytałem kilka razy i zawsze znalazłem coś nowego.

Van Tharp uświadamia nas wielu rzeczy aczkolwiek niektóre kwestie trzeba traktować z dystansem jak np. "nie ryzykuj nigdy więcej niż 2%". Ja bym napisał "bądź świadom, że im więcej ryzykujesz tym szybciej możesz popłynąć" ale to nie oznacza, że mamy ryzykować dokładnie 2%, a 3% to już grzech. Trzeba dostosować ten poziom do własnych preferencji i możliwości.

Co do Murphy'ego... Książka bardzo ogólna, jest w niej z wszystkiego po trochu. Jak kto lubi. Wg mnie dobra na początek, potem warto skupiać się na lekturach, które omawiają konkretnie węższy zakres tematyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...