Skocz do zawartości

SL + Interwał


stanley1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym się poradzić kogoś bardziej doświadczonego w sprawie ustawiania SL.. mianowicie jaki powinno się ustawiać SL dla jakiego interwału? interesują mnie 1h i 15min gdzieś czytałem że SL nie powinien być bliżej niż początek ostatnia swiecy, a jaki wy ustawiacie dla takich interwałów? moglibyście polecić jakąś ciekawą publikację na temat technik ustawiania SL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Takiej publikacji raczej nie znajdziesz, bo jest to bardzo indywidualna kwestia wynikająca przeważnie z samej strategii. Ile inwestorów tyle technik zabezpieczania pozycji. Trzeba znaleźć własny złoty środek, który będzie współgrał ze stosowaną strategią, a nie zależał od samego interwału czy ogólnych wytycznych.

Z rad odnoszących się do SL to miałbym dwie:

- zawsze go ustawiaj,

- jeśli go ustaliłeś zgodnie z początkowym planem/zamysłem to nigdy go nie cofaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat znam te reguły bardzo dobrze, aczkolwiek właśnie jestem w trakcie poszukiwania złotego środka :) a dalej mam pytanie (choc trochę dziwne ) do bardziej doświadczonych ile zazwyczaj trwa wasze "wejście" na tych interwałach?

po prostu chciałbym mieć jakiś "punkt zaczepu" do próby budowania własnego pomysłu na handel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz, to faktycznie dziwne pytanie :). Nie ma się co sugerować średnim czasem trwania transakcji gracza X, bo gracz Y będzie miał zupełnie inny wynik. To może wynikać nie tylko z samej strategii ale też z pary walutowej i dynamiki zmiany kursu, która też ulega zmianie...

Te wszystkie rzeczy jak wielkość SL czyczas trwania transakcji nie wynikają bezpośrednio z interwału na którym analizuje się wykres. Oczywiście, można przypuszczać, że im mniejszy interwał tym transakcje krótsze i z niższym SL'em ale czy da się to zamknąć w sztywnych ramach liczbowych? Wg mnie nie.

Trzeba patrzeć przed siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od Twojego stylu gry.

Od tego, czy grasz krótkoterminowo, czy długoterminowo, czy może pomiędzy.

Od tego, kiedy otwierasz pozycje, w pobliżu kluczowych punktów wsparcia i oporu, czy może w przejściowym kanale konsolidacji.

Nie da się tak po prostu powiedzieć jaki ustawić S/L.

Poczytaj o analizie technicznej, zwłaszcza o wykreślaniu linii wsparcia i oporu, o kanałach oraz wzniesieniach Fibonacciego, następnie poeksperymentuj z tymi rzeczami na koncie demo i próbuj różnych ustawień S/L.

Z czasem zdobędziesz trochę doświadczenia i ustawianie S/L będzie już o wiele łatwiejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Myślę, że "głębokość" SL powinna zależeć chyba również od dynamiki zmiany ceny w ostatnim okresie. Jeśli cena od dłuższego czasu "płynie" spokojnie - SL może być mniejszy, jeśli "skacze" ostro - większy.

To oczywiście tylko uproszczenie - ale generalnie o to chodzi. Kwestią dyskusyjną jest zapewne "ostatni okres"... Zależy od interwału na jakim zawieramy transakcję, ale też zapewne od indywidualnego osądu inwestora. Z tego co wiem są wskaźniki, którym zadaje się okres, a one wyliczają średnią zmienność ceny. Jednak nie zajmowałbym pozycji kierując się takim wskaźnikiem. Ewentualnie można się nim wesprzeć

dla potwierdzenia zakładanej głębokości poziomu SL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle muszę powiedzieć że ustawianie SL to chyba wielka sztuka sama w sobie. Ciągle popełniam szkolne (jak mi się czasem wydaje) błędy.

A czasem mam wrażenie jak gdyby ktoś potężny (może banki?) badał rynek i specjalnie sterował cenami tak, by wydrenować maksymalną liczbę

małych graczy z ich otwartych pozycji.

Dziś wszedłem klasycznie - piękny, wyraźny Pinbar na kablu (1H). Pinbar sugerował ruch ceny w dół. Odczekałem cierpliwie, była lekka korekta,

wszedłem (jak sądziłem idealnie)... początkowo wyglądało dobrze, po czym cena poszybowała ponad 60 pipsów w górę w jednej świecy. No i oczywiście SL.

Ja wiem, że formacje świecowe, czy sygnały takie jak Pinbar na poziomie SR nie dają PEWNOŚCI. Zwiększają tylko prawdopodobieństwo, ale często mam

wrażenie jakby właśnie po drugiej stronie był ktoś potężny i świadomy pozycji zajmowanych przez małych graczy. Czy to możliwe? A może to prawda oczywista,

a ja tu knuję... :)

Jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Notorycznym zjawiskiem jest pokonywanie wsparć / oporów, a następnie szybkie nawrotki. Z czego to wynika? Nad tymi ważnymi poziomami inwestorzy (niekoniecznie tylko ci z kontami rzędu 1000 USD ;) ) ustawiają swoje SLe. Wiedząc o tym fakcie, bardzo zamożni gracze w określonych warunkach, mogą starać się windować kurs by tylko zahaczył o pierwsze zlecenia SL. Dalej już mamy do czynienia z lawiną SL, która winduje kurs. A kasiasty "kolega" ma okazję do wejścia po dużo lepszej cenie. Można to też zaobserwować podczas publikacji danych - ruch w jedną stronę, potem powrót i już ruch 'właściwy' - to tzw. pull back.

A samo zjawisko wycinania SLi nazywa się Stop Hunting (polowanie na stopy). I piszę tu o windowaniu kursu przez inwestorów, a nie manipulowaniu kursu przez brokera tylko na jego platformie (zdarza się ale wyjątkowo rzadko i u firm u wątpliwej reputacji).

Oczywiście nie zawsze będzie tak, że przy każdym wsparciu/oporze będziemy mieli SH. Wtedy co to by były za bezensowne poziomy... ;) Ale tak - czasem się to zdarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...