Skocz do zawartości

Brak aktywności przez dłuższy czas (Dukascopy Europe) - czy to się wiąże z kosztami?


olo456
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam dwa pytanka:

1. Czy utrzymanie konta w Dukascopy Europe wiąże się z jakimiś kosztami poza prowizją od transakcji?

2. Czy brak aktywności przez dłuższy czas (miesiąc, dwa) może się wiązać z kosztami lub innymi konsekwencjami?

Jestem w trakcie zapoznawania się z umową i przeglądania wszystkich informacji na temat brokera na forexclub, więc jeśli zdublowałem temat, z góry przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

W Dukascopy Europe nic takiego nie ma. Natomiast w Dukascopy Bank niedawno została wprowadzona opłata jeśli po roku od otwarcia rachunku, przez 3 miesiące nie będą zawierane żadne transakcje to broker pobierze 50 CHF. Na razie nie zapowiada się by wprowadzono coś podobnego w Europe więc spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie, wprowadza je tylko Dukascopy i tylko Bank, nie Europe.

Ponoć chodzi o zabiegi księgowe i redukcję nieaktywnych rachunków. Konto zawsze można zamknąć i potem odwiesić, no ale trzeba o tym pamiętać. Też mi się to średnio podoba ale taki był pomysł księgowości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno mają jakiś z tego biznes: pewnie było dużo biernych kont i postanowili coś z tym zrobić... Z drugiej strony: kto pamięta o tym, żeby zamknąć konto, w razie gdyby chciał je potem otworzyć z powrotem. Jak ktoś przestaje grać, to raczej zapomina o tym koncie, a nie się nim przejmuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie ma być taka motywacja do tego jeśli ktoś nie planuje już używać rachunku to by go zamknął ponieważ obsługa i utrzymywanie kont na których nie ma żadnej aktywności stanowi jakiś koszt dla brokera. Z jednej strony to zrozumiałe natomiast z drugiej sprawia, że klient z mniejszym prawdopodobieństwem wróci do handlu na takim rachunku.

Jest o tyle dobrze, że jeśli nic na koncie nie mamy to zostanie ono po prostu zamknięte, a opłata nie będzie pobrana oraz nie powstanie debet, który będziemy zobligowani uregulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...