Skocz do zawartości

Trailing stop


forexfan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po przerwie spowodowanej pojawieniem się nowego maleństwa w mojej rodzinie po woli wracam do "nauki" Fx i na sam początek mam wątpliwości jak działa mechanizm Trailing stop ponieważ w sieci znalazłem trochę sprzeczne informację. Ogólnie to widzę tak: otwieramy jakąś pozycję np, kupna 0,1 lota po cenie 1,20000, ustawiamy ts na 115 punktów(11,5 pipsa). I teraz mam wątpliwości kiedy mechanizm zadziała? Czy jeśli cena dojdzie do 1,20115 czy jeśli przekroczy tą cenę? Jeśli cena będzie szła po mojej myśli to jak zachowa się ts? Czy z każdym kolejnym pipsem ts też będzie się przesuwał? I nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie a konkretnie czy lepiej stosować mechanizm ts czy "sztywny" sl? Mi się wydaję, że ts jest bardziej "przyjazny" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj i gratulacje potomstwa od zespołu Forex Club! Oby wyrósł z niego/niej zyskowny trader :).

Co do TS... Może on działać różnie w zależności od platformy np. w Dukascopy działa trochę inaczej niż w MT4:

Na MT4 działa on tak jak napisałeś, czyli w momencie, gdy ustawisz TS na 115 punktów, a cena osiągnie 1.20115 to SL przesunięty zostanie na punkt 'zerowy'. Potem wraz z każdym kolejnym pipsem (10 punktów), będzie się on przesuwał.

Co jest lepsze? Zależy od strategii choć też lubię stosować TS, który zabezpieczy zysk, a przy dobrym trendzie i szybkim odwrocie wyjdę chociaż na zero zamiast SL. Cała sztuka polega na dobraniu odpowiedniej wielkości TS w zależności od rynku i jego zmienności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...