Skocz do zawartości

Czas u brokerów


marjan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mój pierwszy post.

Gram niedługo bo od stycznia, najpierw demo, później za grosze w trading-point, troszkę się zawiodłem na tym brokerze i chciałbym go zmienić, zastanawiam się nad FxPro. Może i to pytanie totalne newbie, ale nie daje mi spokoju.

Otóż trading-point, FxPro jak i wiele innych brokerów ma GMT +2, w Polsce np. +1 itp. Jednak zastanawia mnie jedna rzecz, grając na TF 1h , 4h, Daily, świece zamykają się różnie w zależności jaki czas jest u brokera. Grając tylko PriceAction ważne są formacje świecowe i ciekawi mnie taka rzecz np. sesja w Londynie ma ogromne znaczenie, jeśli oni działają na GMT, mają powiedzmy formacje doji albo formacje przejęcia, i cisną powiedzmy krótką pozycją, ja przykładowo siedząc na FxPro widzę tylko ciekawy poziom ale formacja nie jest atrakcyjna, siłą rzeczy jednak kurs musi spadać, ale spada beze mnie. Dlatego czy nie byłoby najlepiej brać brokera z czasem GMT i widzieć to co widzą najwięksi? Może i są to straszne bzdury, to wynika pewnie z braku wiedzy, jednak jeśli znajdzie się osoba która mi to wyłoży będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Współpracujemy z FxPro od samego początku ich istnienia i jest to solidna firma - jeśli założysz konto poprzez naszą stronę to otrzymasz dostęp do korzyści, które oferujemy. Tyle słowem wstępu ;).

Odnośnie samego problemu:

Świece będą się różnić tylko na H4 i D1. W dodatku na D1 w bardzo niewielkim stopniu, bo płynność w ostatnich i początkowych godzinach handlu jest mała.

Nie ma czegoś takiego jak 'poprawny wygląd świecy'. Raz formację zauważysz u brokera z GMT+2, raz GMT+1, a jeszcze raz na GMT. W długim terminie rozkłada się to w taki sposób, że wychodzi na jedno ;). Głównie chodzi o to by nie patrzeć na pojedynczą formację ale na cały obraz zachowania rynku, w grę wchodzi jeszcze łączenie świec - S. Nisson w swojej książce o tym pisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...