Skocz do zawartości

xtb


dextrr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

    Szukałem informacji na forum, przez wyszukiwarkę i ręcznie w dziale brokerzy ale nie ma żadnych informacji. Mam konta u dwóch innych brokerów ale brakuje na nich kilku instrumentów które by mnie zainteresowały. Te instrumenty są na XTB. Pozatym znajomy na nim handluje. Generalnie kiedyś były o nim złe opinie i szukam czegoś innego, ale podobno w ciągu ostatnich dwóch lat coś tam się pozmieniało. Chciał bym poznać aktualne opinie na ich temat.

Dziękuje

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Nie taki diabeł zły jak go malują ;) Oczywiście, na próżno szukać brokera idealnego ale faktycznie XTB w ciągu ostatnich paru lat (moim zdaniem od 2017 - 2018 r.) znacznie się poprawiło. Uprościli i rozbudowali ofertę, zredukowali opłaty, rozwinęli i zrobili porządek z platformami transakcyjnymi, z obsługą nie ma problemu, a wpłaty i wypłaty są turbo szybkie.

Nie napisałeś o jakich instrumentach jest mowa ale tak po krótce.

Dla akcji to w Polsce wg mnie najlepszy możliwy wybór i właśnie tam głównie nimi trejduję. Pod kątem ETF też jest nieźle. Towary? Niestety, tu nie jest najtaniej ale wybór instrumentów jest spory. Coś za coś, bo specjalnie na tym polu konkurencji w Polsce nie mają. Światowo można już szukać. Crypto? Brokerzy FX na tym polu są parę lat za murzynami, no może poza eToro. Poza tym odradzam. CFD na akcje - nie dotykam tego ale wydaje mi się, że też można znaleźć taniej. Forex - handluję gdzie indziej ;) 

Można ich nie lubić ale osobiście jakbym miał się do czegoś przyczepić to w sumie nie wiem do czego. Może do droższej oferty na FX i CFD na akcjach niż za granicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej "pretensji" z ub. lat było do rynku FX i indeksów, gdzie dominowały bardzo krótkoterminowe transakcje - były problemy z egzekucją, spreadmi itd. itp. (ostatnio nic takiego się nie słyszy). Tak czy inaczej, zawsze drożej niż u zagranicznej konkurencji.

Co do akcji - taniej niż 0% się nie da :) Oczywiście, są pewne ograniczenia i warunki ale nadal to bardzo dobra oferta.

Jako bonus przy rejestracji konta w XTB przez Forex Club przysługuje pakiet edukacyjny, no i oczywiście cała lista benefitów z naszej strony ;) 

https://forexclub.pl/xtb/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...