Skocz do zawartości

Eurotrader.com - macie jakieś opinie?


blademccoy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Poprzez bota scalpującego trafiłem w tutorialu instalacji na brokera Eurotrader.com - mają też odpowiednik Eurotrader.eu (gdzie spełniają wymogi unii europejskiej), a generalnie są częścią eurotrader.group. ...przez tydzień korzystałem z ich usług na testowej kwocie 1000 USD, jednakże zagłębiając się w informacje na ich temat w internecie, wszędzie są oni odnotowani jako "potential risk" albo "banned offshore"... Generalnie z namierzeniem ich siedziby jest ciężko - obsługa jest w Londynie, siedziba niby na Cyprze (gdzie ponoć pod podanym adresem stoi tylko pusty budynek), a nadrzędna siedziba grupy finansowej jest na wyspach Marshalla...

Generalnie szybko ewakuowałem od nich swoje pieniądze i obecnie mój zwrot na kartę płatniczą jest w trakcie... Przy czym teraz na chłodno analizuję całą sytuację i ich działania raczej wzbudzały moje zaufanie niż mnie odrzucały, tj:
- częsty kontakt telefoniczny z ich strony
- bardzo sprawny support (odpowiadali w ciągu kilku minut na e-maile)
- jak chciałem wykonać wypłatę to dzwonili do mnie kilka razy żeby mi w tym pomóc (tj. wpłaciłem pieniądze z karty, chciałem wypłacić na konto - na które nie mogłem bo ich polityka na to nie pozwala - więc zrobiłem zwrot na kartę, ale oni go niechcący anulowali więc dzwonili z przeprosinami i żebym ponowił zwrot), obecnie pieniądze są widoczne na moim koncie jako "w trakcie zwrotu"

Co do minusów i mojego niepokoju:
- przy kontakcie często dopytywali o to czy chcę zainwestować większe środki
- dane do przelewu jakie mi wysłali na maila wyglądają bardziej jak wydruk z notepada niż jak profesjonalny druk
- brak recenzji w internecie - nie ma negatywów, pozytywy są wystawiane raczej przez boty, mają tych opinii mało, a na fb mają zaledwie 40-stu followersów...
- wątpliwe certyfikaty

Pomimo tych niepokojów, sprawność wypłaty środków i ich zaangażowanie w to żeby mi je wypłacić wzbudzała moje zaufanie... Może to dlatego że mają w perspektywie szansę na większe pieniądze... fakt faktem również zarabiają na tych transakcjach z prowizji... Bardziej martwię się o to że mogliby nagle zawinąć się z rynku a wszystkie pieniądze znikną...

Czy ktoś może ich testował i ma szersze doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Nie testowałem ich ale naciski na aktywny trading, dopytywania o wpłaty i brak wiarygodnych opinii w sieci nie wróżą nic dobrego. Niby licencja CySEC wydana już w 2015 roku ale siedziba brokera faktycznie jest na totalnym odludziu Limassol. Jeśli znikną to teoretycznie środki powinny być ubezpieczone przez ICF do 20 tys. EUR ale w praktyce nie znam nikogo kto by zaliczył taką procedurę pomyślnie (a sytuacji z problemami brokerów było wiele).

Szczerze? Skoro są wątpliwości, to dla mnie nie ma wątpliwości ;). Czy ta oferta jest dużo lepsza niż u sprawdzonych konkurentów z wieloletnim stażem na rynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź ;)

Właśnie cała sprawa rozchodzi się o to że używam bota scalpującego - nie wszędzie można ich używać, wymaga on konta raw/zero spread i wysokiej dźwigni rzędu 1:300 lub 1:500 - przepisy unijne na to zbytnio nie pozwalają i ciężko znaleźć legitnego tradera który oferuje takie warunki :D

Rozważam właśnie przesiadkę na IC Markets Global - na ich temat jest sporo opinii i to raczej pozytywnych... Założyłem tam konto i czekam na weryfikację - w międzyczasie jeszcze testuję ich demo account na bocie (póki co na dźwigni 1:30, bo czekam na rozszerzenie konta na IC Markets Global, żeby puścić bota do testowania ich na dźwigni 1:300 lub 1:500)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pod kątem bezpieczeństwa oceniać IC Markets (TOP2 największych brokerów detalicznych na świecie) vs Eurotrader.eu (o którym prawie nikt nie słyszał) to chyba tylko w jednym przypadku można spać naprawdę spokojnie... :D 

W IC Markets Global możesz dodatkowo obniżyć sobie prowizję z Forex Club o 21% (tyle jest dla kont RAW w USD) więc ostatecznie warunki handlowe będą prawie takie same.

https://forexclub.pl/ic-markets/#politykaprowizji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...