Skocz do zawartości

SCAM CO TO


Logic1976
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Heh... Broker nie stosuje scamu tylko albo nim jest albo nie. Scam wzięło się bardziej z HYIP (definicja w google) i określało się tak serwisy niewypłacalne/oszukujące użytkowników. Tu ma to podobne zastosowanie. Można też podpiąć do tej regułki brokerów, którzy przyjmują tylko wpłaty, a nie realizują wypłat :D... Np. nagromadzają wpłaty od swoich klientów, działają normalnie i nagle ciach - nie ma ich. To było/jest standardem w działalności HYIP. W FX rzadko się spotyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh... Broker nie stosuje scamu tylko albo nim jest albo nie. Scam wzięło się bardziej z HYIP (definicja w google) i określało się tak serwisy niewypłacalne/oszukujące użytkowników. Tu ma to podobne zastosowanie. Można też podpiąć do tej regułki brokerów, którzy przyjmują tylko wpłaty, a nie realizują wypłat :D... Np. nagromadzają wpłaty od swoich klientów, działają normalnie i nagle ciach - nie ma ich. To było/jest standardem w działalności HYIP. W FX rzadko się spotyka.

Zapytałem bo mam konto AdmiralMarkets i gdzieś na forum znalazłem taki mniej wiecej opis "broker stosuje scam inne sztuczki" jak narazie nie miałem problemów z wypłatami i oby tak zostało choć po osiągnieciu pewnego poziomu (niby blisko jestem ale to rynek i wszystko szlag może ytrafić w jednym momencie) bedę chciał przeskoczyć na ECN pytanie tylko czy taki broker stosuje platformy MT4 bo protrader jaki jest np w Alior zupełnie mi nie odpowiada i jak dla mnie zmulone to cholerstwo - nie wiem jak u innych.

Interactive broker mnie troche interesuje ale nie wiem jak to tam wszystko działa i na jakich zasadach a polskiego supportu niestety chyba nie maja

Dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten użytkownik troszkę "spaczył" to pojęcie ;).

Miałem wiele kont w AM ale więcej nie założę. Czemu nie będę pisał, bo jestem uznany za osobę postronną - w dodatku zakończyliśmy współpracę ponieważ wypowiedziano mi umowę i zamknięto rachunek :D. Tak czy inaczej, polecam przeczytać ich regulamin, jest po polsku. O sztuczkach brokerów MM z MT4 można wiele znaleźć w internecie, a sam też przez moje niecałe 6 lat przygody z rynkiem przerobiłem ;).

Jeśli chodzi o ECN to MT4 nie jest technologicznie dostosowane do tego modelu rynkowego więc jak gdzieś zauważysz taką możliwość to bądź czujny ;). Na ogół to broker STP, a ECN dodaje sobie, bo chciałby nim być. Coś jak tytuł piosenki Britney Spears "I'm not a girl, not yet a woman", czyli ni to Market Maker, ni ECN - więcej na ten temat u nas na forum i w Download w prezentacji z konferencji na SGH.

Alior trochę wpuścił się w maliny z ProTraderem i walka trwa już od prawie roku. Czas pokaże co ostatecznie z tego wyjdzie.

IB jest wysoką pułką - z tego co wiem to trudno tam założyć konto tzn. wysokie wymogi kapitałowe i starannie selekcjonują swoją klientelę.

FxPro od niecałego roku oferuje platformę ECN - cTrader - oprogramowanie nowe, przejrzyste ale póki co brakuje kilku przydatnych funkcji, które mamy nadzieję, że dodadzą w niedalekiej przyszłości (np. Trailing Stop).

Jeśli chodzi o ECN to zdecydowanie polecam na tę chwilę Dukascopy, z którymi współpracujemy od prawie dwóch lat. Problemy jakie wystąpiły przez ten czas mogę zliczyć na palcach jednej ręki.

Polecam także nasz artykuł w Equity Magazine (nr 11) o brokerach walutowych (głównie ECN).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...