Skocz do zawartości

Stanowisko pracy - wiele monitorów


raposo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno każdy widział jakieś ujęcia z wiadomości lub z filmów związanych z giełdą gdzie traderzy byli otoczeni przynajmniej kilkoma monitorami i wisieli na telefonie. Co prawda dla nas, inwestorów indywidualnych telefon jest niemalże zbędne ale za to kilka monitorów już może się przydać. Przydać ale niekoniecznie być niezbędnymi.

Takie rozwiązanie nie każdemu będzie potrzebne. W końcu niektórym do pełni szczęścia wystarczy mobilny internet i standardowy laptop na 15 calach.

W 10 numerze Equity Magazine (załącznik) pojawił się bardzo rozbudowany opis jak zbudować stanowisko wielomonitorowe więc nie będę tego powielać jednak napiszę jak ja rozwiązałem to u siebie. Wg mnie rozwiązanie przyjemnie, stosunkowo tanie, a zarazem funkcjonalne.

Mam obecnie 3 monitory podłączone do komputera stacjonarnego i 1 laptopa 15 cali.

Komputer stacjonarny już na tę chwilę nie jest żadnym "potworem" ale jeszcze jakaś gra na nim poleci :).

Intel Core 2 duo E8400 3.00 GHZ, 2 GB RAM, Windows XP - jak widać nic specjalnego. Mimo to, do obsługi kilku(nastu?) MT4, JForex, przeglądarki i kilku innych rzeczy jednocześnie wystarcza w zupełności.

Istotna jest płyta główna bowiem musi dawać (no może nie musi ale najlepiej jak daje) możliwość podłączenia dwóch kart graficznych. Jeśli nie na PCI-E to chociaż na zwykłe PCI - ja mam ten drugi wariant.

Pakujemy do komputera dwie karty. Ja mam jedną lepszą (Radeon HD 4850), a raczej kiedyś była lepsza, bo teraz to koszt 250-300 zł :). Druga to Matrox z dwoma wejściami, totalny staroć za 20 zł z Allegro. Ale powiedzmy sobie wprost - po co nam lepsza? Czy będziemy na wszystkich monitorach oglądać filmy? Nie. Wykresy spokojnie obsłuży, nawet z reakcją po PayRollsach :).

ATI daje fajny program do zarządzania kilkoma monitorami i pulpitami - Hydravision i MultiDesk. Spokojnie, do GeForce'a też coś znajdziecie.

I tak oto niewielkim kosztem, bez tajemnej wiedzy informatycznej, możemy wyposażyć się w aż 4 monitory. Ja mam 3, bo więcej nawet na biurku się nie zmieści :). Polecam.

Equity-Magazine-10.pdf

post-3-0-59499300-1325599758_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Fajne stanowisko!

Aczkolwiek widzę masz wszystkie monitory innego rozmiaru, to jest problem który męczy mnie przy moim stanowisku: dwa LCDki, jeden 19" panorama i jeden zwykły 14".

Oba monitory pracują na różnych rozdzielczościach (1440x900 i 1024x768), przez co obraz jest różnego rozmiaru, co strasznie irytuje przy przenoszeniu okienek.

Na pierwszym monitorze można mieć MT z pięknymi czterema wykresami, gdy przeniosę okienko programu na drugi monitor to już góra dwa mogę zobaczyć, o ile wyłączę oscylatory.

Teraz chciałbym zakupić 3 monitory 22" takiego samego modelu, bym mógł je postawić obok siebie łącząc krawędziami by powstał jeden wielki pulpit.

Monitor 19" który mam teraz umieścił bym ponad nimi na drobniejsze rzeczy jak komunikatory.

Pracuję jako programista, przeskakiwanie ciągle pomiędzy kodem, dokumentacją, działającą aplikacją jest strasznie męczące, a tak mogę mieć wszystko na wierzchu :)

Sprawę zamierzam załatwić podobnie jak Ty, dokupując drugą kartę graficzną. Obecnie posiadam GeForce 9800GT, zamierzam dokupić drugą używaną na allegro, które chodzą obecnie za ok 200-250zł.

Sprawa z kartami nVidia jest o tyle fajna, że można połączyć je w SLI, przez co można korzystać z połączonej wydajności obu kart, nie zaś korzystać z ich zasobów oddzielnie.

Jako ciekawostkę dla osób posiadających laptopy, którzy chcieli by podłączyć parę monitorów, kiedyś na jednej konferencji wspominano o takich adapterach:

http://www.multiplex...apters-s/22.htm

Cena co prawda nie mała, aczkolwiek jest to jakieś rozwiązanie dla laptopów.

Ja mam 3, bo więcej nawet na biurku się nie zmieści

Jeśli chciałbyś więcej monitorów, zapoznaj się z uchwytami VESA: http://allegro.pl/wi...2389221455.html

Fajna sprawa, gdy ktoś nie ma miejsca na biurku (jak ja), ale za to ma wolne ściany.

Edytowane przez kzmr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;). Tak, wszystkie monitory są innego rozmiaru dlatego rzadko stosuję przerzucanie danych obiektów na inne monitory by rozdzielczość się nie 'gryzła'. Jest mniej więcej stały układ programów na poszczególnych monitorach i to załatwia sprawę.

Kupowałem je na bieżąco więc początkowo nie było zamysłu by podłączyć je pod jeden komputer. Teraz pewnie decydowałbym się na 2x 24 i 1x19 i podłączenie ich do laptopa, a nie stacjonarki...

Szczerze powiem, że karta za te kilkadziesiąt zł w zupełności wystarcza do potrzeb FX. Jeśli ktoś planuje przeglądać filmy czy inne rzeczy na każdym z monitorów to oczywiście będzie problem ale do wykresów jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zgadza się, do wykresów najzwyklejsza karta za 20zł z allegro wystarczy.

Taka jeszcze mała rada: karty należy zakupić tego samego producenta chipu, czyli jeśli mamy kartę nVidia, to kupujemy drugą również nVidia, tak samo w przypadku kart Ati.

Ważne jest, by karty chodziły na tych samych sterownikach, inaczej możemy mieć problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie z Matroxem to nie mają co się gryźć sterowniki ATI, aczkolwiek z nVidią mogły by się już o coś pokłócić :)

Robiąc mały offtopic:

Poprzeglądałem z ciekawości karty na allegro, znalazłem swoją dawną kartę:

http://allegro.pl/nvidia-geforce-2mx-32mb-na-agp-sprawna-tanio-i2407839103.html

5zł... a wówczas kupiłem ją za prawie ponad 200zł :)

Pamiętam jak jeszcze sąsiad do mnie przychodził pograć w NFS: Hot Pursuit 2, jaki wtedy zachwyt był grafiką na tej wspaniałej karcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...