Skocz do zawartości

Czy jest sens zakładać konto z minimalnym depozytem?


forexfan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma co ukrywać, że 10 USD to tyle... co nic. Z takim kapitałem stajemy przed następującymi problemami:

1. mała ilość brokerów, którzy pozwolą nam otworzyć takie konto,

2. już sam koszt wpłat/wypłat będzie stanowił dużą część kapitału :).

3. dobranie odpowiedniego wolumenu - będzie trzeba poszukać takiego oferującego 'units' (jednostki) i to zaczynając od 1 j.p.

4. co wynika z powyższych, nie będziemy mogli przebierać w ofertach więc po prostu będziemy skazani na kilka firm,

5. przyznaję, że lepszy real z 10 USD niż demo, bo w końcu to realne środki ale ile procent trzeba zarobić by to odczuć? Czy przejmiemy się stratą 10 USD? Będziemy szanowali ten kapitał jakby był on bardziej namacalny? Jakby nie było, kupimy za to ok. 6 litrów benzyny... :)

Jeśli powyższe punkty Ci nie przeszkadzają i myślisz, że nauczysz się czegoś dzięki temu to OK. W innym wypadku to bez sensu, a już na pewno w celu czysto zarobkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ja ci polecam zalozenie konta nawet z minimalnym stanem,

gra na demo to calkiem inna sprawa,

jak grasz na realu od razu inaczej myslisz, inwestujesz nawet jezeli są to groszówki,

tylko oczywiscie na najmniejszych transakcjach zeby od razu nie przewalic wszystkiego, tak tylko zeby cos tam sie zmienialo, bardziej chodzi oto aby w podświadomości mieć ze to realne pieniądze, a nie myślenie a otworze sobie teraz transakcje na 2Loty jak to jest na demo, idzie w plecy a dupa zamykasz i juz, na realu jest inne podejście,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Jestem za realem z niskim depozytem,

trenuje sobie EMOCJE :) DEMO NIGDY TEGO NIE ODDA ( wiem po sobie :) )

Są brokerzy u których można wpłacić nawet 5 euro i grać na mikrolotach a za wpłaty/wypłaty nic nie pobierają.

Oczywiście to MM.

Ale do nauki WARTO moim skromnym zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pamiętaj też że grając małym kapitałem jesteś zmuszony do małego wolumenu, żeby nie wyłożyć się na pierwszym lepszym wachaniu kursu. Grając małym kapitałem musisz powoli do przodu zyskiwać by zacząć grać większym wolumenem a to już nie jest takie proste i wymaga przedewszystkim cierpliwości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

myślę, że musi to być kwota która pozwoli nam grać - zbyt mały depozyt wymagać będzie zbyt ciasnego SL - a rzadko udaje się wejść tak idealnie, że cena sie nie "cofnie". Z drugiej strony - konto demo nadaje się tylko do przetestowania i nauczenia się platformy. Wiem po sobie, że startujac na real - w praktyce musiałem się nauczyć grać od poczatku. Długa gra na demo to tylko strata czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zgadzam się z przedmówcą. Gra na demo różni się od gry w realu. Nie chodzi o zachowanie narzędzi (platformy itd. choć zwykle dema są bardziej obciążone), ale o psychikę gracza. Zachowujemy się inaczej grając prawdziwymi pieniędzmi i tego czynnika po prostu nie da się przetrenować na demie. Uważam, że jednym z powodów dla których większość początkujących traci i kończy przygodę z forexem to właśnie gra maleńkimi depozytami. Taki depozyt łatwo zamknąć. Mając większy (i grając oczywiście małym jego procentem) stratę ma się niejako "wpisaną w metabolizm".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...