Bormall

Przywitanie i pytanie o wielkość depozytu początkowego

Recommended Posts

Witam wszystkich formowaczów. Od niedawna postanowiłem poświęcić trochę czasu na forex, gdyż od kilku lat siedziałem tylko w kryptowalutach. Chciałem zapytać doświadczonych graczy czy wejście w rynek (założyłem konto na XTB) z kwotą 500-1000 zł na początek daje jakieś rezultaty czy to w ogóle ma jakiś sens? Czy raczej doradzali byście wejście z większym saldem, aby zyski/straty były bardziej proporcjonalne do poświęconego czasu?

Cześć,

Na rynku Forex obecnie masz do dyspozycji dźwignię 1:30 na głównych parach walutowych (u brokerów z terytorium UE, poza UE będzie więcej). Ale zmienność jest zdecydowanie mniejsza niż na crypto. To oznacza dla Ciebie dwie rzeczy:

1) mniejszy potencjał ew. zarobku w czasie przy tym samym zaangażowaniu kapitału

2) mniejsze ryzyko jego szybkiej utraty ;) 

Trzeba jednak mierzyć czyny na zamiary i odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

• jakich efektów oczekujesz, jaki jest Twój cel
  • czy są one realne do osiągnięcia, biorąc pod uwagę Twój poziom wiedzy, doświadczenia, przygotowanie mentalne
  • ile czasu chcesz poświęcić na handel

Zmierzam do tego, że angażując 500 zł, mając niewielkie doświadczenie, brak strategii i ustanowiony cel na poziomie "5000 zł miesięcznie na czysto, sytuacja robi się abstrakcyjna jak chęć zagrania w drużynie reprezentacji po treningu na orliku. No ale na większość pytań odpowiedź znasz tylko Ty.

W dniu 14.06.2021 o 19:24, raposo napisał:

Cześć,

Na rynku Forex obecnie masz do dyspozycji dźwignię 1:30 na głównych parach walutowych (u brokerów z terytorium UE, poza UE będzie więcej). Ale zmienność jest zdecydowanie mniejsza niż na crypto. To oznacza dla Ciebie dwie rzeczy:

1) mniejszy potencjał ew. zarobku w czasie przy tym samym zaangażowaniu kapitału

2) mniejsze ryzyko jego szybkiej utraty ;) 

Trzeba jednak mierzyć czyny na zamiary i odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

• jakich efektów oczekujesz, jaki jest Twój cel
  • czy są one realne do osiągnięcia, biorąc pod uwagę Twój poziom wiedzy, doświadczenia, przygotowanie mentalne
  • ile czasu chcesz poświęcić na handel

Zmierzam do tego, że angażując 500 zł, mając niewielkie doświadczenie, brak strategii i ustanowiony cel na poziomie "5000 zł miesięcznie na czysto, sytuacja robi się abstrakcyjna jak chęć zagrania w drużynie reprezentacji po treningu na orliku. No ale na większość pytań odpowiedź znasz tylko Ty.

Dzięki za radę.

dobre pytane:) Myślę, że również warto wspomnieć o zarządzaniu ryzykiem, można mieć bardzo duży depozyt, ale bez dobrego zarządzania konto szybko zostanie wyzerowane.

Pytanie, czy to prawda, ze przelew dolarów z zagranicznego konta na konto pekao SA ma limit 30 tysięcy, a kwota takiego przelewu to ponad 2 tysiące?

W dniu 10.07.2021 o 15:03, maniek92 napisał:

dobre pytane:) Myślę, że również warto wspomnieć o zarządzaniu ryzykiem, można mieć bardzo duży depozyt, ale bez dobrego zarządzania konto szybko zostanie wyzerowane.

Przede wszystkim ustalone progi straty na:

- pozycję

- dzień / miesiąc / kwartał

Łatwo popłynąć, nie kontrolując tego. Parę pozycji na minus, chęć szybkiego ich odrobienia, dokładanie kolejnych pozycji, przetrzymywanie strat -> to bardzo częsty schemat prowadzący do bankructwa.

23 godziny temu, cyrak1991 napisał:

Pytanie, czy to prawda, ze przelew dolarów z zagranicznego konta na konto pekao SA ma limit 30 tysięcy, a kwota takiego przelewu to ponad 2 tysiące?

O to najlepiej zapytać... Pekao SA... ;)