Skocz do zawartości

SL temat rzeka


Logic1976
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Znowu ja :-D. Pytanie dotyczy tytulowych SL. Wiem ze to indywidualna sprawa każdego i odkrywanie części sposobu urobienia rynku ale może ... Ns jakich zasadach jakimi technikami ustalacie poziom SL

Jako gracz do tej pory typowo akcyjny ustalasz to za pomocą wskaźnika ATR ale forex jest dla tej zabawy za szybki - gpw tez niestety ;-) .

W temacie zadań jeszcze jedno pytanie ktore chyba powinno znaleźć sie w poradach i trikach ale zeby nie zawalac. Bo związane.

Chodzi o zlecenie trailing stop czy jest możliwość ustalenia indywidualnego poziomu trailing stopa. Na platformie MT4 sa juz z góry ustalone poziomy od których trailing startuje. MT4 w zależności od brokera ma ustalone minimum np 15 pipsow czy zna ktoś sposób na zmniejszenie tego poziomu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :).

To prawda, SL jest bardzo indywidualną sprawą dlatego nie powinno się sugerować technikami innych, bo komuś tak to "dobrze wychodzi". To powinno współgrać z Twoim systemem. Ja do tego wykorzystuję wsparcia/opory, elementy Price Action, a czasem (w zależności od sytuacji) kieruję się po prostu samą zmiennością. Co prawda ATR nie stosuję ale wykorzystuję to narzędzie, które mi wystarcza:

http://forexclub.pl/download/6/

Myślę, że samo dobre ustawianie SL jest jedną z najtrudniejszych rzeczy w handlu.

Odnośnie TS na MT4 - wybierasz ostatnią pozycję Inne... i wpisujesz własną wartość. Jednak musi spełniać kryterium min. limit stop level, czyli minimalnej odległości od ceny rynkowej od której może być ustawiony SL. Sprawdzić te wartości możesz najszybciej klikając prawym na listę kwotowań -> Symbole -> wybierasz symbol -> Właściwości -> Poziomy zleceń stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wskażnik malina :D problem w tym ze pokazuje ilość pipsów i jak to sie odnosi do SL dla osoby która rzyma pozycje średnio 30-40 minut. SL o np 158 pipsów od poziomu otwarcia - DUŻO !!!!!!!!!!!!!! Dla porównania ATR dla interwału M1 4 pipsy - standarowe ustawienie SL wg ATR 3 do 4 razy ATR patrzacv dalej kolejno M5=7 pipsów (pipsów??? tak to sie odmienia????) M15 = 14 M30 = 24 H1 = 43.

Chyba że ... początkowo wg wskaźnika a później podpieramy sie wsparciami, oporami, ATR (może podzielić wartość wskaźnika)

Trzeba poeksperymentować. Trzeba sie przyzwyczaić do rynku grając 5 mikro w jeden dzień ugrałem 485 w drugi 185 a w trzecj uwaliło mnie na 160. Wszystko przez źle ustawione SL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wskaźnik nie ma Ci wskazywać wielkości SL dla każdej transakcji, niezależnie od interwału... :)

To narzędzie, które pokazuje zmienność rynku. Dla mnie to miara tego jakich ruchów mogę się spodziewać danego dnia (na podstawie średniej i zmienności z poprzednich dni), a następnie wchodzi do gry Price Action, wsparcia, opory i inne rzeczy.

Dokładnie, trzeba poeskerymentować, nabierać doświadczenia i dopasować technikę do własnego systemu oraz strategii. Naprawdę ustawianie dobrego SL jest trudne.

p.s. tak, odmienia się "pipsów" :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...