W12io

Zbiórki charytatywne, ICO - jak nie dać się nabrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Patrząc przez szybę

 

Kiedy ostatni raz przekazałeś pieniądze na cel charytatywny i pogratulowałeś sobie myśląc, że twoje 50 zł zrobiło dobrą robotę? Ale prawdopodobnie nigdy tak nie było. A kiedy po raz ostatni spojrzałeś na rynek crowdfundingowy bez narzekania “co to się z nim stało”?

 

Crowdfunding nie jest taki, jak dawniej. Niewielu ludzi zastanawia się nad tym, dlaczego jest tyle nieszczęścia na świecie, gdzie wartość samego rynku charytatywnego wynosi 800 miliardów dolarów, a na rynku crowdfundingowym istnieje wiele sposobów rozwiązywania głównych problemów. Przyczyny trwającej stagnacji są proste - pieniądze wydawane na cele charytatywne nie są odpowiednio nadzorowane, a ludzie mają nadzieję, że polubienia na Facebooku nakarmią biednych w Afryce. Rynek finansowania społecznościowego po prostu nie ma zrównoważonego rozwoju i właściwego poczucia  odpowiedzialności.

 

Kamieniem węgielnym wielu odpowiedzialnych i szlachetnych projektów jest rynek crowdfundingowy. A prawda jest taka, że wymaga on konkretnej reorganizacji. W rzeczywistości potrzebuje stabilnego i trwałego rozwiązania lub platformy, która pozwoliłaby projektom na pozyskiwanie funduszy w sposób odpowiedzialny, a darczyńcom umożliwić śledzenie wyników wpływu swoich darowizn poprzez przejrzystość projektów, które wspomogli. W tej chwili jest niewiele alternatyw, ale ostatnia fala innowacji blockchain, które ogarnęły świat, dała nadzieję na pewne rozwiązania. Niezmienność i duży potencjał rozbudowy infrastruktury, jaką oferuje blockchain, spowodowały powstanie projektów, takich jak W12, związanych z rynkiem charytatywnym, które oferują platformę mogącą służyć jako infrastruktura dla tysięcy użytkowników. projektów, gdzie mogą publikować swoje cele pod czujnym okiem systemu śledzenia funduszy.

 

Esencja wszystkiego

 

Z pewnością posiadanie dobrej platformy, która będzie punktem wyjścia dla organizacji i zapewni im narzędzia potrzebne do działania, jest istotne. Ale ważniejsze jest zdobywanie zaufania ludzi. W przeciwieństwie do scentralizowanych platform, organizacji i banków, które mają mnóstwo luk, pozwalając wypłacać środki w niewłaściwy sposób, technologia blockchain automatycznie eliminuje pośredników, prowizje i inne przeciwności, które utrudniają nieprzerwany i nieograniczony transfer funduszy. Samo to rozwiązanie zdobywa zaufanie, ale W12 poszło o krok dalej, tworząc własną technologiczną platformę opartą na jednej z najbardziej szczegółowych map drogowych. W12 faktycznie pracuje nad platformą finansowania społecznościowego nowej generacji.

 

Można zapytać, jak W12 stara się zdobyć zaufanie użytkowników i przyciągnąć ich do projektów umieszczonych na swojej platformie. Więcej na ten temat nieco później, ale podstawa jest solidna, ponieważ opiera się na jednej rzeczy, od której wszystkie projekty są uzależnione i od czego zależy spełnienie ich obietnic - pieniądze.

 

Protokół W12 składa się z szablonów smart kontraktów i sieci wyroczni, które monitorują realizację etapów mapy drogowej projektów umieszczonych na platformie. Jedyny sposób, w jaki projekt otrzyma pieniądze, które uda mu się zebrać za pośrednictwem crowdfundingu, to podążanie za założonymi z góry celami. Posiadając zespół topowych deweloperów wraz z doradcami z najlepszych firm, technologia zastosowana przez W12 zmniejsza ryzyko, eliminuje pośredników, redukuje koszty, chroni przed oszustwami i poprawia przejrzystość w zakresie organizacji charytatywnych, ICO, STO, crowdfundingu i innych.

 

Projekt ma solidny model biznesowy, ponieważ W12 pobiera prowizję za transakcje za pomocą jego tokena ERC20 W12. Im więcej tokenów W12 jest używanych w transakcjach, tym niższa prowizja. Ponadto wbudowana giełda i portfele umożliwiają projektom umieszczonym na platformie dystrybucję ich tokenów wśród użytkowników różnych ekosystemów. Model posiada także dodatkowe korzyści dla posiadaczy kont premium, którzy mają możliwość otrzymywania tokenów setek projektów w zamian za ich wkład.

 

Zastosowanie w dzisiejszym świecie

 

Projekty starają się realizować założone cele, a crowdfunding to ich sposób na to. Ale dość niejasne gwarancje, które użytkownicy otrzymywali próbując zdystansować się od oszustw doprowadziły do załamania na rynku crowdfundingowym. Prowadzi to do logicznego wniosku, że problem nie siedzi nawet w samych projektach, ale w podstawie działania ich infrastruktury, a mianowicie - samego rynku finansowania społecznościowego. Gdyby struktura mogła zostać przebudowana i projekty byłyby w stanie znów pozyskiwać fundusze, wiele rynków otrzymałoby bardzo potrzebny impuls, np. rynek charytatywny.

 

Wszyscy chcemy zobaczyć wpływ naszych darowizn na realne życie, ale 96% projektów nigdy nie osiąga nawet jednego z kluczowych kamieni milowych. Ponieważ ponad 50% środków z funduszy charytatywnych nie dociera do ostatecznych odbiorców, tracone są łącznie setki miliardów środków. Opierając się na protokole W12, jak twierdzi zespół projektowy, każdy uczestnik będzie w stanie monitorować i kontrolować fundusze, a także oceniać wpływ wkładu w przypadku projektów charytatywnych. To naprawdę wygląda na obiecujący, jeden z niewielu faktycznych przypadków stosowania smart kontraktów i technologii blockchain w życiu dla pozytywnego efektu.

 

Gdyby można było kiedykolwiek zagwarantować zaufanie, jedynym sposobem na osiągnięcie tego celu byłoby zapewnienie, że pieniądze przekazane na projekty zostaną przeznaczone na zamierzone cele lub w przeciwnym razie zwrócone darczyńcom. Wydaje się, że W12 również to uwzględnił, ponieważ obiecuje zwrócić fundusze w sytuacji, gdyby projekt zawiódł na którymkolwiek etapie jego rozwoju.

 

To podejście odnosi się do każdego z projektów umieszczonych na platformie, ponieważ jedynym sposobem, w jaki projekty otrzymają fundusze, jest spełnienie obietnic i faktycznie zrobienie czegoś konkretnego, czy to wytworzenie produktu, dostarczanie usług, czy zmiana świata na lepsze.

 

Cudownie! ...chyba.

 

Wielu mówi o osiągnięciach i hype jako kluczowych punktach sukcesu projektu w branży blockchain. Ale rzeczywistość jest inna. Jeśli projekt nie ma rzeczywistego, działającego produktu mającego zastosowanie w świecie rzeczywistym, to szkoda czasu nawet na czytanie o nim. Projekt W12 ma działającą technologię opartą o blockchain i produkt, który może być już testowany w trybie demonstracyjnym. Zespół obiecuje również aplikacje mobilne, które pozwoliłyby użytkownikom śledzić swoje przekazywane środki w czasie rzeczywistym i uzyskać informacje zwrotne od osób, którym faktycznie one pomogły, na przykład w formie wiadomości i e-maili z podziękowaniami. Zbudowali również wewnętrzny market i MVP, ich kod jest sprawdzony, a zespołowi udało się już ściągnąć pod swoje skrzydła kilkadziesiąt projektów, które są gotowe do rozpoczęcia sprzedaży tokenów na platformie.

 

Popularność jest również ważna, więc W12 zbudowało 20 aktywnych społeczności międzynarodowych z ponad 90 000 użytkowników i otrzymało około 200 recenzji w wielu językach, z których większość jest pozytywna. Projekt W12 zyskał także uznanie ekspertów, zdobył pierwsze miejsce i tytuł “Najlepszy projekt ICO” na World Blockchain Forum w Nowym Jorku, był finalistą Icorace w Szwajcarii (został wybrany przez jury spośród 140 projektów ICO), a także został zauważony przez ekspertów z Doliny Krzemowej na Blockchain Economic Forum w San Francisco.

 

Nadal jednak przejrzystość jest kluczem do budowania zaufania, co zapewnia technologia blockchain i jest wzmocnione faktem, że W12 zapewnia darczyńców, że ich fundusze mogą zostać zwrócone w przypadku niepowodzenia projektu, co oznacza, że dla oszukańczych projektów byłoby nieopłacalne w ogóle korzystać z rozwiązania platformy. Innym faktem, który pomaga budować zaufanie do W12 jest to, że przekazuje pieniądze dla projektów za faktycznie udowodnione dokonania, które są weryfikowane przez sieć wyroczni.

 

Ale to nie tylko cud, miód i orzeszki, ponieważ W12 ma wielu konkurentów, takich jak Philator i Giveth.io, którzy to mają swoje własne, dość podobne oferty. Choć prawdą jest, że W12 ma znaczną przewagę nad wieloma projektami, dzięki bogatemu zestawowi dodatkowych funkcji, faktem pozostaje, że istnieje jeszcze długa droga zanim osiągnięta zostanie odpowiednia popularność i rzeczywiste zaufanie społeczeństwa.

 

Inną kwestią, która rzuca trochę cienia na projekt jest to, że koncepcja jego pracy nie została jeszcze sprawdzona w realnym użyciu a obietnice, że uda się zdobyć istotną część rynku w ciągu 5-6 lat to twierdzenia spekulacyjne - ale na tym właśnie bazuje większość rynku blockchainowego.

 

Tokenomika

 

Bez rozsądnego planu finansowego żaden projekt nie jest wart złamanego grosza. Tokeny W12 pozwalają użytkownikom kupować tokeny każdego projektu umieszczonego na platformie W12. Token W12 będzie używany jako paliwo w zdecentralizowanej sieci wyroczni. Klienci będą potrzebować tokena W12, aby opłacić wyrocznie, podczas gdy wyrocznie będą potrzebować tokenów W12, aby potwierdzić realizację smart kontraktów i otrzymywać nagrody z sieci.

 

Biorąc pod uwagę okresy zamrożenia tokenów i możliwość zdobycia monet kilkudziesięciu projektów obecnych na platformie, tokeny W12 mogą stanowić atrakcyjną opcję jako długoterminowy składnik portfela inwestora. I choć cena ETH jest teraz względnie niska, W12 daje korzyść dlatego, że cena tokena jest stabilna względem ETH, co oznacza, że teraz można kupić dwa razy więcej tokenów W12 niż wtedy, gdy ETH było dwukrotnie droższe.

 

Podsumowanie

 

Chcąc stworzyć zrównoważoną i dobrze kontrolowaną platformę crowdfundingową przyszłości, mając na celu pokrycie 800-miliardowego rynku dobroczynnego, jego technologię działającą i wiele partnerstw w toku, W12 wydaje się być jedną z najlepszych opcji jako długoterminowy element portfolio. Jest to także czysto ludzki sposób pomagania światu, poprzez pomaganie projektom, które chcą uczynić świat lepszym miejscem poprzez rozwój swoich produktów i usług.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się