aokon

Tickmill ochrona przed ujemnym saldem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wiecie może jak wygląda sytuacje z ochrona przed ujemnym saldem w Tickmill. Jestem w trakcie zakładania konta ale nie mogę dostać konkretnej odpowiedzi na pytanie dotyczące warunków likwidacji potencjalnego debetu.

 

informacje ze każdy przypadek jest badany i decyzja zelży od sposobu handlowania i warunków rynkowych. Ale co to wlasciwie znaczy?

Czy ktoś może dostal bardziej wyczerpującą odpowiedz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Badałem, pytałem, rozmawiałem :) I już śpieszę wyjaśniać.

Ochrona przed debetem nie jest bezwzględna, czyli nie jest zagwarantowana w umowie, ale sam broker przyznaje, że takową zapewnia. Dlaczego nie ma jej w umowie? Z obaw o nadużycia, których mogą dopuszczać się nieetycznie działający traderzy. Głównie mam tu na myśli Chińczyków, którzy są wyjątkowo cwani i kreatywni w tej kwestii, a szczęście w nieszczęściu Tickmilla, że mają tam sporo klientów (ciężki ale duży rynek).

Ideą samej ochrony jest zapewnienie, że trader nie będzie musiał bać się o zadłużenie powstałe w wyniku nieoczekiwanej sytuacji, która wystąpiła na rynku. I tutaj Tickmill deklaruje umorzenie debetu. Wiesz, lewar 1:500, większa zmienność, luka weekendowa, hedge i teoretycznie można całkiem nieźle na tym wychodzić regularnie "zadłużając" sobie jedno z dwóch kont i zarabiać na różnicy ;) 

Alternatywą jest Vipro Markets. Broker należący do Tickmilla ale zarejestrowany pod cypryjskimi regulacjami. U nich ochrona jest już wpisana w regulamin, ale o tym zadecydował CySEC, który wprowadził taki obowiązek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się