1 Screenshot

About This File

Forex Club – Podatek 6.0 jest narzędziem pomocnym w wyliczeniu należności i rozliczeniu podatku z polskim Urzędem Skarbowym od zysków/strat osiągniętych na rynku Forex za granicą.
Jest to wersja dedykowana na rok podatkowy 2019.

Możliwości programu:

• przeliczanie transakcji z waluty obcej na PLN po odpowiednich kursach,
  • wyliczenie należności dla walut obcych oraz polskiej złotówki,
  • obsługa platform MetaTrader 4, MetaTrader 5, cTrader, JForex,
  • uwzględnienie rabatów prowizji udzielanych przez Forex Club,
  • uwzględnienie wpłat i wypłat na rachunek,
  • uwzględnienie stawek swap oraz zapłaconej prowizji.

Do programu dołączona jest szczegółowa instrukcja obsługi wraz z opisem procedury aktywacyjnej oraz plik z kursami walutowymi NBP z roku 2019.

Dla osób, które posiadają otwarty rachunek u jednego z brokerów z którymi współpracujemy, program jest całkowicie darmowy.

What's New in Version 6.0.9.2   See changelog

Released

- poprawiono wydajność modułu wydruków,

- usunięto rzadki błąd powodujący brak możliwości wydruku w module MT4 podczas przeliczania raportu rachunku w PLN.

User Feedback

Recommended Comments

Mam pytanie a co jesli korzystam z mt5 broker xm na komputerze i na smartfonie ? Też można wtedy podsumować rozliczenie podatkowe ? Dane są zapisywane na serwerze czy tylko na komputerze w pliku ? 

Share this comment

Cześć,

program współpracuje z wszystkimi wymienionymi w opisie platformami. Niemniej jednak pełna wersja dostępna jest tylko dla naszych Klubowiczów i Twoje konto realne musi znajdować się w grupie Forex Club. 

Dane ze statementów nie są zapamiętywane ani przesyłane nigdzie dalej przez program. Przetwarzane są tylko na poziomie komputera użytkownika. 

Pozdrawiamy i Wesołych świąt!

Share this comment

Program jest naprawdę super! Rozliczam się pierwszy raz i mam kilka wątpliwości. 

1. Czy do rozliczenia uwzględniać wpłaty i wypłaty? 

2. Jeśli 2019 rok zakończyłem ze stratą to jak mam to zapisać w pit 38? 

Fajnie by było gdyby Forex Club przygotował takie dwa przykładowe pity z rozliczeniem zysku i straty od A do Z. To by znacznie pomogło takim żółtodziobom jak ja :) 

Share this comment

Cześć,

Ad.1) Program daje opcję wyboru ;) Szczegóły opisujemy w instrukcji obsługi dołączonej do aplikacji.

Ad.2) Podatek 19% od straty wynosi... 0 zł :) Więc też tak to trzeba rozliczyć. Polecamy także lekturę serii naszych artykułów:

https://forexclub.pl/opodatkowanie-dochodow-z-rynku-forex-czesc-1/

Przykładowych PIT-ów niestety nie możemy przedstawiać ale nie jest to nic trudnego :) 

Share this comment