Skocz do zawartości

pit Forex Club - Podatek 6.0 - na rok podatkowy 2019


Forex Club
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Forex Club - Podatek 6.0 - na rok podatkowy 2019


Forex Club – Podatek 6.0 jest narzędziem pomocnym w wyliczeniu należności i rozliczeniu podatku z polskim Urzędem Skarbowym od zysków/strat osiągniętych na rynku Forex za granicą.
Jest to wersja dedykowana na rok podatkowy 2019.

Możliwości programu:

  • przeliczanie transakcji z waluty obcej na PLN po odpowiednich kursach,
  • wyliczenie należności dla walut obcych oraz polskiej złotówki,
  • obsługa platform MetaTrader 4, MetaTrader 5, cTrader, JForex,
  • uwzględnienie rabatów prowizji udzielanych przez Forex Club,
  • uwzględnienie wpłat i wypłat na rachunek,
  • uwzględnienie stawek swap oraz zapłaconej prowizji.

Do programu dołączona jest szczegółowa instrukcja obsługi wraz z opisem procedury aktywacyjnej oraz plik z kursami walutowymi NBP z roku 2019.

Dla osób, które posiadają otwarty rachunek u jednego z brokerów z którymi współpracujemy, program jest całkowicie darmowy.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program służy do przeliczania na PLN transakcji z raportów rachunków prowadzonych w walutach obcych! Dla rachunków prowadzonych w PLN, w polskim domu maklerskim, został wystawiony pit 8c i nie ma potrzeby ich przeliczania. Dla raportów w PLN, z platform brokerów zagranicznych, program zsumuje jedynie wszystkie transkacje zyskowne i stratne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zainstalowałem nowy program. O ile z platformy JForex wylicza mi podatek bez problemu to z CTrader ciągle otrzymuję komunikat " błąd parsowania pliku", Rozmieszczenie domyślne i kolumny się zgadzają tak jak w instrukcji.  Proszę o sugestie co jeszcze może być nie tak.

Już działa dziękuję za pomoc. Wyłączona była jednak jedna kolumna.

Edytowane przez Kiepuczi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziale Download udostępniliśmy do pobrania aktualizację programu do wersji 6.0.9.2, w której:

- poprawiono wydajność modułu wydruków,

- usunięto rzadki błąd powodujący brak możliwości wydruku danych w module MT4 podczas przeliczania raportu rachunku w PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa wam ten program w wersji 6.0 ? Wyliczenie zrobiłem na poprzedniej wersji 5.0, ale ponieważ konto mam na MT5 chciałem zweryfikować jego poprawność wyliczając podatek na wer. 6.0. I tu niespodzianka. Program się odpala, loguje i po wczytaniu obu plików i kliknięciu "przelicz", mrugnie jedynie informacją że wczytuje i nic nie robi. Nie pojawiają się jakiekolwiek dane ani informacje o błędzie czy coś w tym rodzaju. Może ktoś z was miał już taki przypadek? Trochę nie wiem co dalej robić. Reinstalacja programu nic nie wniosła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, AndrzejM napisał:

Działa wam ten program w wersji 6.0 ? Wyliczenie zrobiłem na poprzedniej wersji 5.0, ale ponieważ konto mam na MT5 chciałem zweryfikować jego poprawność wyliczając podatek na wer. 6.0. I tu niespodzianka. Program się odpala, loguje i po wczytaniu obu plików i kliknięciu "przelicz", mrugnie jedynie informacją że wczytuje i nic nie robi. Nie pojawiają się jakiekolwiek dane ani informacje o błędzie czy coś w tym rodzaju. Może ktoś z was miał już taki przypadek? Trochę nie wiem co dalej robić. Reinstalacja programu nic nie wniosła.

Należy ponownie wygenerować raport z platformy i dopiero użyć wersji 6.0. Raport wygenerowany wg instrukcji programu 5.0 nie zadziała na 6.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak zrobiłem. Wieczorem spróbuję na innym kompie z Win7, bo może w tym coś się z Win10 gryzie. Zwłaszcza ze już od dawna mam go przeinstalować bo jest strasznie zapchany. Dam jutro znać jak się to zakończyło. Ponowna próba na tym kompie z wygenerowanym nowym raportem i świeżo pobranym plikiem z NBP zakończyła się identycznie jak poprzednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, AndrzejM napisał:

Dokładnie tak zrobiłem. Wieczorem spróbuję na innym kompie z Win7, bo może w tym coś się z Win10 gryzie. Zwłaszcza ze już od dawna mam go przeinstalować bo jest strasznie zapchany. Dam jutro znać jak się to zakończyło. Ponowna próba na tym kompie z wygenerowanym nowym raportem i świeżo pobranym plikiem z NBP zakończyła się identycznie jak poprzednio.

Jeśli nie uda się ponownie, proszę o przesłanie fragmentu raportu (z kilku dni) na adres podatek(at)forexclub.pl . Sprawdzimy w czym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program działa prawidłowo, tylko musi mieć raport wygenerowany w języku angielskim, :) tego nie przewidziałem. Bardzo dziękuję ekipie Forex Club za pomoc w rozwiązaniu mego problemu. Dodatkowo okazało się, że jest różnica w wygenerowanym podatku /niewielka/. Różnica wynikła z innych danych pliku NBP. Będę jeszcze musiał to sprawdzić dlaczego plik który pobrałem pod koniec lutego różni się od tego który jest dołączony do programu i pobieranego aktualnie, może znowu coś namieszałem ??? Spora różnica jest w liczbie zawartych transakcji zyskownych, być może stara wersja zlicza operacje zamknięte przez automat przed ich egzekucją. Liczba operacji stratnych jest dokładnie taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś koniecznie, przed załadowaniem raportu z platformy do programu, chce dokonać w nim jakichś korekt (niezależnie jakich i w jakim celu), musi to zrobić w trybie tekstowym - np. w programie Notepad++. Edycja w widoku graficznym w edytorze html zmienia strukturę pliku i przeliczenie może okazać się niemożliwe (Błąd parsowania pliku). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2020 o 19:14, Kiepuczi napisał:

Właśnie zainstalowałem nowy program. O ile z platformy JForex wylicza mi podatek bez problemu to z CTrader ciągle otrzymuję komunikat " błąd parsowania pliku", Rozmieszczenie domyślne i kolumny się zgadzają tak jak w instrukcji.  Proszę o sugestie co jeszcze może być nie tak.

Już działa dziękuję za pomoc. Wyłączona była jednak jedna kolumna.

Witam korzystam z IC Markets ctrader 3.7. Po wygenerowaniu pliku HTML z danymi okazuje się, że  brakuje całej kolumny Closing USD Volume. cała reszta na miejscu. Z tego co czytam gdzieś można włączyć kolumnę . Proszę o pomoc terminy naglą.   U mnie tak to wygląda.

ID Symbol Opening Direction Closing Time (UTC+0) Entry Price Closing Price Closing Quantity Swap Commission Gross USD Net USD Balance USD Pips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam problem z zalogowaniem się do programu - pełna wersja.

Mam konto na XTB, uzupełniony profil o te dane na forum. Podczas próby logowanie otrzymuję komunikat: Brak dostępu do tej funkcjonalności. Co jeszcze muszę zrobić, aby móc korzystać z pełnej wersji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymaliśmy zgłoszenia, iż program nie zawsze działa na Windows 7, a dokładnie występuje problem z autoryzacją. Zapewniamy - działa. Mimo, iż system ten nie jest wspierany przez Microsoft, uwzględniliśmy fakt, iż jest nadal popularny i zadbaliśmy aby na nim również program mógł być uruchamiany. Nie możemy jednak zagwarantować, iż specyficzna konfiguracja nie sprawi problemu. Recepta na to - aktualny system z SP1, najnowszy Adobe Air, nieblokowanie połączenia przez żadną z usług ani program antywirusowy.

Niemniej jednak sprawdzimy to dogłębnie jeszcze raz i w razie potrzeby pojawi się poprawka.

Windows_7.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam rachunek w IC markets czy oprócz składania PIT ZG i PIT 38 w Polsce, powinienem wypełnić jakąś deklarację do US w Australii? Cyprze?  W programie podatek 6.0 kwota SWAP i należnej prowizji jest wliczona w koszty uzyskania przychodu? Cy trzeba  te wartości samemu  zsumować? Mam jeszcze problem jaką metodę wybrać przy przy wypełnianiu PIT Metoda wyłączenia z progresją czy Metoda proporcjonalnego obliczenia. Mieszkam w Polsce i tu płacę podatki . Również pit 38 podatek z giełdy. Z góry dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez Hela Hebel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Hela Hebel napisał:

Witam mam rachunek w IC markets czy oprócz składania PIT ZG i PIT 38 w Polsce, powinienem wypełnić jakąś deklarację do US w Australii? Cyprze?  W programie podatek 6.0 kwota SWAP i należnej prowizji jest wliczona w koszty uzyskania przychodu? Cy trzeba  te wartości samemu  zsumować? Mam jeszcze problem jaką metodę wybrać przy przy wypełnianiu PIT Metoda wyłączenia z progresją czy Metoda proporcjonalnego obliczenia. Mieszkam w Polsce i tu płacę podatki . Również pit 38 podatek z giełdy. Z góry dzięki za odpowiedź.

Nie, w przypadku rezydencji polskiej składamy tylko w Polsce. Tak, wszystkie opłaty są już uwzględnione w wyniku transakcji. Australia - metoda proporcjonalna, Cypr - wyłączenia z progresją (w PIT 38 nie ma to jednak znaczenia ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Mam jeszcze dwa krótkie pytania, Wciąż się uczę i poniosłem stratę podobno w takim wypadku nie składa się pit Z/G ? Na różnych forach czytałem sprzeczne opinie że do pit 38 obowiązkowo należy załączyć wyciąg od brokera. Gdzie indziej żeby przechowywać go w domu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hela Hebel napisał:

Dzięki. Mam jeszcze dwa krótkie pytania, Wciąż się uczę i poniosłem stratę podobno w takim wypadku nie składa się pit Z/G ? Na różnych forach czytałem sprzeczne opinie że do pit 38 obowiązkowo należy załączyć wyciąg od brokera. Gdzie indziej żeby przechowywać go w domu ?

Mimo, iż poniosłeś stratę PIT 38 należy złożyć, a wg nas także z załącznikiem PIT Z/G (wpisujemy po prostu zero). Raport od brokera trzymać w domu. Stratę w kolejnych latach odpiszesz sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • raposo odpiął/ęła ten temat
  • raposo zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...