Skocz do zawartości

InwestorNaEtacie - analizy, prognozy i dziennik inwestycyjny.


Gość InwestorNaEtacie
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość InwestorNaEtacie
AUDUSD

Przed momentem zamknąłem pozycję na AUDUSD. Nie jest to błąd. Moja strategia zezwala mi to robić, gdy zauważę, że są większe szanse na porażkę niż sukces. W tej sytuacji zauważyłem wyhamowanie rynku, linie DTosc docierały do wyprzedania oraz zbliżała się 20h. Wziąłem tyle z rynku na ile mi pozwolił. Nie lubię zbędnego ryzyka oraz ufam swojej intuicji. Poniżej przedstawiam cały zapis z dziennika inwestycyjnego oraz screen z momentu zamknięcia pozycji.

 

Wejście na rynek:

 

Data wejścia na rynek: 19.11.2015 r.;

Rynek: AUDUSD;

Cena wejścia na rynek: 0.72022

Ilość kontraktów: 0,6;

Ryzyko (SL): 0.72150 (0,5% kapitału);

Cel (TP): 0.71798;

Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:

-Cena testowała linię oporu na wykresie D1;

-Przecinające się linie DTosc w strefie wykupienia na D1;

-Formacja harmoniczna Gartley, a wewnątrz niej ABCD (AB=CD) na wykresie H4;

-Cena dotarła do strefy oporu i Fibo klastra utworzonego z projekcji cenowej 100%, zniesienia wewnętrznego 88.6, szerszego zniesienia wewnętrznego 50 oraz zewnętrznego 161.8;

-Także na wykresie linie DTosc znajdowały się w strefie wykupienia;

-Na wykresie M30 powstał prospadkowy pinbar;

-Na wykresie M15 przecięły się linie DTosc w strefie wykupienia i nastąpiły spadki.

Emocje: Opanowanie, spokój, pewność siebie, odwaga, motywacja, szczęście, rozwaga.

 

Zamknięcie:

 

Data zamknięcia: 19.11.2015.;

Cena zamknięcia: 0.71947;

Stosunek zysku do ryzyka: 0,28:1

Emocje po zamknięciu: Spokój, zadowolenie, ulga, motywacja, rozwaga, respekt dla rynku.

post-1000771-0-37951300-1447967836_thumb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość InwestorNaEtacie
AUD/USD

 

Witam,

Przed momentem ponownie otworzyłem krótką pozycję na AUDUSD. Wczoraj moja intuicja się sprawdziła. Zamknąłem ręcznie pozycję po jednej z najlepszych możliwych cen. Dziś rynek wykonał retest i powstała formacja harmoniczna Motyla na wykresie M30, która potwierdziła wraz ze wskaźnikiem DTosc analizę na H4. Więcej na temat tych analiz pisałem tutaj we wcześniejszych postach.

 

Zapis zagrania

 

Wejście na rynek:

 

Data wejścia na rynek: 20.11.2015 r.;

Rynek: AUD/USD;

Cena wejścia na rynek: 2 pozycje po cenach 0.72091 i 0.72091;

Ilość kontraktów: 2 pozycje po 0,6 lota (łącznie 1,2 lota);

Ryzyko (SL): Stop Loss całkowity dla 2 pozycji wynosił 0.72250;

Cel (TP): TP 1 = 2xSL (0.71787), TP 2 = TS;

Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:

- Testowanie linii oporu na D1 przy przecinających się liniach DTosc w strefie wykupienia;

- Układ harmoniczny Gartleya i wewnątrz niego ABCD na wykresie H4;

- Cena w strefie opory (+ fibo klastra) przy przecinających się liniach DTosc w strefie wykupienia na H4 i M30;

- Formacja harmoniczna Motyla na wykresie M30 jako potwierdzenie;

- Powstanie na M30 w okolicach końca formacji Motyla pinbarów sygnalizujących brak siły dla dalszych wzrostów.

Emocje: Opanowanie, spokój, pewność siebie, mobilizacja, respekt dla rynku, rozwaga, chłodny umysł, motywacja do działania, pozytywne emocje.

post-1000771-0-98963200-1448022793_thumb

post-1000771-0-38612800-1448022796_thumb

post-1000771-0-71759200-1448022798_thumb

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość InwestorNaEtacie
AUD/USD

 

Pozycja, o której pisałem wcześniej została zamknięta na Stop Lossie. Myliłem się ze swoją analizą. Przeanalizowałem zagranie i popełniłem głupi błąd, który notorycznie popełniałem na początku przygody z HT i co zaskakujące prawie zawsze na tej parze walutowej! Oznaczyłem błędnie punkt X układu Gartleya. Według mojej koncepcji ten punkt powinien być albo najwyższym dołkiem albo najniższym szczytem. Nie może znajdować się wewnątrz impulsu – takie układy są po prostu słabsze. W ten weekend mocniej popracuje nad detalami i przeanalizuję mój dziennik. Poniżej przedstawiam cały zapis zagrania z dziennika inwestycyjnego oraz screen z wybicia.

 

Zapis zagrania

 

Wejście na rynek:

 

Data wejścia na rynek: 20.11.2015 r.;

Rynek: AUD/USD;

Cena wejścia na rynek: 2 pozycje po cenach 0.72091 i 0.72091;

Ilość kontraktów: 2 pozycje po 0,6 lota (łącznie 1,2 lota);

Ryzyko (SL): Stop Loss całkowity dla 2 pozycji wynosił 0.72250;

Cel (TP): TP 1 = 2xSL (0.71787), TP 2 = TS;

Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:

- Testowanie linii oporu na D1 przy przecinających się liniach DTosc w strefie wykupienia;

- Układ harmoniczny Gartleya i wewnątrz niego ABCD na wykresie H4;

- Cena w strefie opory (+ fibo klastra) przy przecinających się liniach DTosc w strefie wykupienia na H4 i M30;

- Formacja harmoniczna Motyla na wykresie M30 jako potwierdzenie;

- Powstanie na M30 w okolicach końca formacji Motyla pinbarów sygnalizujących brak siły dla dalszych wzrostów.

Emocje: Opanowanie, spokój, pewność siebie, mobilizacja, respekt dla rynku, rozwaga, chłodny umysł, motywacja do działania, pozytywne emocje.

 

Zamknięcie:

 

Data zamknięcia: 20.11.2015 r.;

Cena zamknięcia: 0.72250;

Stosunek zysku do ryzyka: Nie osiągnięty, straciłem 1% kapitału;

Emocje po zamknięciu: niedowierzanie, lekka złość, rozczarowanie, pewność siebie, zmotywowanie, wiara w swoje umiejętności, chęć pracy.

 

Uwagi końcowe:

 

Błędy popełnione: Błędne oznaczenie Gartleya. Punkt X nie znajdował się w miejscu newralgicznym.

Ciekawostki: Formacja Gartleya nie działa, gdy potencjalne zakończenie miałoby wypaść ponad zniesienie 90 (okolice 88.6) mierzonego z odcinka XA.

 

post-1000771-0-04818800-1448032386_thumb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość InwestorNaEtacie
USDJPY

 

Witam wszystkich,

Przed chwilą otworzyłem krótką pozycję na USDJPY. Poniżej przedstawiam zapis z mojego dziennika inwestycyjnego oraz screeny analizy i zawarcia transakcji.

 

Zapis zagrania

 

Wejście na rynek:

 

Data wejścia na rynek: 24.11.2015 r.;

Rynek: USD/JPY;

Cena wejścia na rynek: 122.454;

Ilość kontraktów: 2 pozycje po 0,37 lota (łącznie 0,74);

Ryzyko (SL): Stop Loss ustawiony dla 2 pozycji na poziomie 122.200 (narażony na utratę 1% kapitału);

Cel (TP): TP1=2xSL (122.962), TP2=TS;

Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:

- Trend wzrostowy na wykresie dziennym;

- Linie wskaźnika DTosc w strefie wyprzedania na wykresie dziennym sygnalizujące brak siły niedźwiedzi;

- Na wykresie dziennym cena testowała wsparcie i klaster Fibo ze zniesień wewnętrznych 38.2 oraz 61.8;

- Na wykresie H4 we wspomnianej strefie wsparcia znajdowała się geometria układu Overbalance oraz zniesienie wewnętrzne 38.2;

- Na H4 widoczna jest struktura formacji harmonicznej Gartleya;

- Linie wskaźnika DTosc także na H4 znajdowały się w strefie wyprzedania sygnalizując wzrosty;

- Na wykresie H4 powstały 2 pin bary zatrzymujące impet wcześniejszych spadków;

- Na wykresie H1 w strefie wsparcia powstał pin bar sygnalizujący wzrosty. Na tym wykresie naniosłem również wszystkie współczynniki formacji, dzięki czemu powstał klaster Fibonacciego w tym obszarze;

- Na wykresie M30 powstało potwierdzenie analizy w postaci wskaźnika DTosc, którego linie przecięły się w górnym    kierunku w strefie wyprzedania;

- Na tym interwale czasowym powstała także formacja Outside Bar sygnalizująca wzrosty;

- Wejście nastąpiło na wykresie M30, czyli dwukrotnie mniejszym od głównego wykresu tej analizy – H4.

Emocje: Pewność siebie, zdecydowanie, wiara w siebie, zmobilizowanie, rozwaga, opanowanie, spokój, pozytywne nastawienie, szczęście z powodu tego co się robi.

 

Screeny:

post-1000771-0-22081100-1448399779_thumb

post-1000771-0-41898500-1448399783_thumb

post-1000771-0-44172800-1448399787_thumb

post-1000771-0-43713100-1448399791_thumb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość InwestorNaEtacie
UWAGA
 
Pomyliłem w opisie zagrania na USDJPY kierunki ;) Otworzyłem długą pozycję, a nie krótką. Bardzo przepraszam za błąd. Nie mam pojęcia jak się tam wkradł. Niestety obecnie cena oscyluje w pobliżu mojego SL, ale istnieje szansa, że geometria układu Overbalance zadziała.


Obecnie mam jeszcze kilka sygnałów z innych rynków. Całą analizę przedstawiłem na swoim blogu. Tutaj umieszczę tylko screeny ze względu na brak czasu.
 
post-1000771-0-51558100-1448435771_thumb post-1000771-0-35765000-1448435774_thumb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość InwestorNaEtacie
USDJPY

 

Witam wszystkich,

 

Szczerze mówiąc najprościej w świecie przemobilizowałem się. W tym miesiącu osiągnąłem stratę w wysokości 2,6 %. Ta sytuacja wpłynęła na moją psychikę, ponieważ nigdy nie kończyłem roku ze stratą i za wszelką cenę chciałem odrobić ten wynik do końca grudnia. To zaczęło mieć odzwierciedlenie w moim postępowaniu na giełdzie.

 

Dzisiaj tuż po zamknięciu pozycji na Break Even, zauważyłem powstający układ harmoniczny Gartleya na wykresie M15. Bardzo szybko przeanalizowałem rynek i zauważyłem, że istnieją duże szanse na wzrosty. Przeanalizowałem wszystkie wykresy od dziennego do M15. W tym czasie bardzo się śpieszyłem na zajęcia, przez co chciałem jak najszybciej zawrzeć transakcję. Postanowiłem, że ustawię Stopa za zniesienie 88.6XA na okrągły poziom 122.300, zapominając, że nie wolno w takich miejscach stawiać zlecenia zabezpieczającego, bo tam często są Stopy. Poczekałem, aż rynek pokonsoliduje i nastąpi wzrostowy ruch. Tak też się stało, powstał Pin Bar z długim knotem, który dał mi złudne poczucie, że rynek wyciął już Stopy amatorów. Po otwarciu pozycji niestety cena ponownie zawróciła i wycięła mnie na Stopie przekraczając go o 8 punktów! :wall:  To nie był nawet 1 pips! :shock: W tym momencie zrobiłem screeny i wyszedłem z mieszkania. Przeczuwałem, że rynek na 90% zawrócił. Tak też się stało. po powrocie zobaczyłem, że zostałem wybity praktycznie na samym minimum. Zrozumiałem swoje błędy, zachowałem się jak (to się mówi w żargonie forexowym) frajer. Muszę przestać za wszelką ceną dążyć do odrobienia strat. Wejść na luz.

 

Zadałem sobie „prace domowe”, aby wyzbyć się błędów i popracować nad słabościami. Efektami pochwalę się w nadchodzących dniach/tygodniach. Poniżej przedstawiam Wam zapisy z mojego dziennika inwestycyjnego oraz screeny z analizy i reakcji rynku po wybiciu mnie na Stopie. Pierwsze będzie poranne wybicie na BE, a drugi post będzie dotyczył tego mojego "frajerstwa".

 

Mam nadzieję, że Wam zdecydowanie lepiej dziś poszło! ! !

 

Zapis zagrania

 

Wejście na rynek:

 

Data wejścia na rynek: 24.11.2015 r.;

Rynek: USD/JPY;

Cena wejścia na rynek: 122.454;

Ilość kontraktów: 2 pozycje po 0,37 lota (łącznie 0,74);

Ryzyko (SL): Stop Loss ustawiony dla 2 pozycji na poziomie 122.200 (narażony na utratę 1% kapitału);

Cel (TP): TP1=2xSL (122.962), TP2=TS;

Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:

- Trend wzrostowy na wykresie dziennym;

- Linie wskaźnika DTosc w strefie wyprzedania na wykresie dziennym sygnalizujące brak siły niedźwiedzi;

- Na wykresie dziennym cena testowała wsparcie i klaster Fibo ze zniesień wewnętrznych 38.2 oraz 61.8;

- Na wykresie H4 we wspomnianej strefie wsparcia znajdowała się geometria układu Overbalance oraz zniesienie -wewnętrzne 38.2;

- Na H4 widoczna jest struktura formacji harmonicznej Gartleya;

- Linie wskaźnika DTosc także na H4 znajdowały się w strefie wyprzedania sygnalizując wzrosty;

- Na wykresie H4 powstały 2 pin bary zatrzymujące impet wcześniejszych spadków;

- Na wykresie H1 w strefie wsparcia powstał pin bar sygnalizujący wzrosty. Na tym wykresie naniosłem również wszystkie współczynniki formacji, dzięki czemu powstał klaster Fibonacciego w tym obszarze;

- Na wykresie M30 powstało potwierdzenie analizy w postaci wskaźnika DTosc, którego linie przecięły się w górnym kierunku w strefie wyprzedania;

- Na tym interwale czasowym powstała także formacja Outside Bar sygnalizująca wzrosty;

- Wejście nastąpiło na wykresie M30, czyli dwukrotnie mniejszym od głównego wykresu tej analizy – H4.

Emocje: Pewność siebie, zdecydowanie, wiara w siebie, zmobilizowanie, rozwaga, opanowanie, spokój, pozytywne nastawienie, szczęście z tego co się robi.

 

Prowadzenie pozycji:

 

Przesunięcie SL na BE: Przesunięcie SL na BE nastąpiło 25 listopada w monecie, kiedy mój TP został prawie zrealizowany. Chciałem zabezpieczyć się przed stratą w sytuacji, w której zrealizowałem prawie zysk. Jak okazało się później, była to dobra decyzja.

Opis emocji: Rozwaga, respekt dla rynku, opanowanie, spokój, pewność siebie.

 

Zamknięcie:

 

Data zamknięcia: 27.11.2015 r.;

Cena zamknięcia: 122.460;

Stosunek zysku do ryzyka: Nie zachowałem odpowiedniego. Ryzykowałem 1%, zyskałem 0.

Emocje po zamknięciu: Opanowanie, pewność siebie, rozwaga, spokój.

 

Uwagi końcowe:

 

Błędy popełnione: Otwarcie pozycji w porze nocnej, przez co wszedłem po mniej korzystnej cenie, która spadła do rana o kilkanaście pipsów i prawie zostałem wybity na Stop Lossie;

Ciekawostki: Rynki po godzinie 18-20 wydają się być dużo mniej techniczne.

 

post-1000771-0-39745500-1448642068_thumb post-1000771-0-15205200-1448642071_thumb post-1000771-0-62971500-1448642073_thumb post-1000771-0-09879700-1448642076_thumb post-1000771-0-69865900-1448642078_thumb post-1000771-0-31971100-1448642081_thumb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość InwestorNaEtacie
Druga transakcja - frajerstwo

 

Zapis zagrania

 

Wejście na rynek:

 

Data wejścia na rynek: 27.11.2015 r.;

Rynek: USD/JPY;

Cena wejścia na rynek: 2 pozycje po 122.418 oraz 122.424;

Ilość kontraktów: 2 pozycje po 0,60 lota (łącznie 1,20);

Ryzyko (SL): Stop Loss ustawiony dla 2 pozycji na poziomie 122.300 (narażony na utratę 1% kapitału);

Cel (TP): TP1=2xSL (122.660), TP2=TS;

Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:

- Trend wzrostowy na wykresie dziennym;

- Linie wskaźnika DTosc w strefie wyprzedania na wykresie dziennym sygnalizujące brak siły niedźwiedzi;

- Na wykresie dziennym cena testowała wsparcie i klaster Fibo ze zniesień wewnętrznych 38.2 oraz 61.8;

- Na wykresie H4 we wspomnianej strefie wsparcia znajdowała się geometria układu Overbalance oraz zniesienie wewnętrzne 38.2;

- Na H4 widoczna jest struktura formacji harmonicznej Gartleya;

- Linie wskaźnika DTosc także na H4 znajdowały się w strefie wyprzedania sygnalizując wzrosty;

- Na wykresie M15 powstała formacja Gartleya, która potwierdzała układ ten na wyższym TF oraz Overbalance.;

- Na tym interwale czasowym również linie wskaźnika DTosc przecięły się w górnym kierunku w strefie wyprzedania;

- Na tym interwale czasowym powstała także formacja Pin Bara sygnalizująca wzrosty;

- Wejście nastąpiło na wykresie M15.

Emocje: Niecierpliwość, zbyt duża pewność siebie, nieopanowanie, złe nastawienie, brak 100% skupienia na giełdzie.

 

Zamknięcie:

 

Data zamknięcia: 27.11.2015 r.;

Cena zamknięcia: 122.300;

Stosunek zysku do ryzyka: Straciłem ok. 1% kapitału;

Emocje po zamknięciu: Złość, niedowierzanie, wkurzenie na siebie, zmęczenie, przemobilizowanie, chęć rzetelnej poprawy.

 

Uwagi końcowe:

 

Błędy popełnione: Pierwszym i głównym w tym przypadku błędem było otwarcie pozycji tuż po jej zamknięciu na BE w czasie, w którym się śpieszyłem na uczelnię. Zapewne gdybym nie musiał nigdzie wychodzić to spokojnie bym poczekał na lepszy moment zawarcia transakcji. Raz rynek próbował wyciąć Stop Loss po czym powstał Pin Bar, na którym się sugerowałem w zawieraniu transakcji. Rynek drugi raz zjechał po czym odjechał do góry. Drugim błędem było ustawienie Stopa na okrągły poziom 122.300 – wiadomo, że tam często amatorzy stawiają SL. Rynek przekroczył ten zakres o 8 punktów na wykresie czyli nawet nie o 1 pips po czym zaczęło się wzrosty! Totalne frajerstwo z mojej strony. Nie mogę zawierać transakcji, gdy się śpieszę, gdy jestem myślami gdzie indziej. Giełda to nie więzienie, nie muszę na niej ciągle przebywać – muszę to zapamiętać.

Ciekawostki:

Rynek przekroczył mojego stopa tylko o 8 punktów, a następnie zrealizował mój scenariusz,

Kolejny raz na niższym interwale powstał układ harmoniczny jako potwierdzenie formacji harmonicznej z wyższego interwału,

Bardzo często Gartley kończy się na zniesieniu 88.6XA, a nie 78.6XA.

 

post-1000771-0-36828800-1448642126_thumb post-1000771-0-62023500-1448642128_thumb post-1000771-0-24767000-1448642131_thumb post-1000771-0-73769900-1448642133_thumb post-1000771-0-53741200-1448642137_thumb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość InwestorNaEtacie
EUR/USD
 
Witam wszystkich,
 
Dzisiaj zrealizowałem TP1 na EURUSD po spektakularnych wzrostach. Jak zauważyli pewnie moi stali czytelnicy docelowy TP był inny. Zrealizowałem wcześniej zysk, ponieważ bardzo długo miałem otwartą tę pozycję i obecne warunki na rynku się zmieniły. Postanowiłem, że dla utrzymania komfortu psychologicznego lepiej będzie zamknąć część pozycji (zrealizowanie TP1) i skupienie się na prowadzeniu drugiej części. Przypominam, że jest to pozycja długoterminowa. Ta transakcja została zawarta 10 listopada i do wczoraj cena ciągle spadała, dlatego wolałem wziąć już teraz z rynku tyle na ile mi pozwala. Poniżej przedstawiam zapis z mojego dziennika inwestycyjnego oraz screeny rynku podczas redukowania pozycji ↓
 
Prowadzenie pozycji:
 
Realizacja TP1 i przesunięcie SL na BE: Zrealizowanie TP1 nastąpiło 3 grudnia po cenie 1.10936 (zwiększono) kapitał o 0,45%. TP1 został zmieniony niż docelowy, ponieważ transakcja była bardzo długo otwarta bez rezultatów i zmieniły się warunki na rynku (test układu Overbalance, zniesienie 38.2 oraz linie wskaźnika w strefie wykupienia). Aby zachować odpowiednie samopoczucie zredukowałem pozycję, przesunąłem SL na BE i teraz będę się starać maksymalizować zyski.
Opis emocji: Spokój, rozwaga, chłodny umysł, opanowanie, pewność siebie, zmotywowanie.
 
post-1000771-0-81114600-1449175715_thumb post-1000771-0-14083300-1449175718_thumb
 
Jak Wam poszły inwestycje?
 
Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość InwestorNaEtacie
EURGBP

 

Witam, dzisiaj zawarłem długą pozycję (kupno) na parze walutowej EUR/GBP. Otwarcie pozycji nastąpiło na podstawie formacji (N)ABCD opartej na podstawie układu Overbalance i korekty nieregularnej. Zamknięcie nastąpiło przed 20 godziną. Rynek nie spełnił moich oczekiwań, dlatego w inny sposób prowadziłem tę pozycję, niż na początku zakładałem. Wziąłem tyle z rynku na ile mi pozwolił. Poniżej umieszczam cały zapis z mojego dziennika inwestycyjnego oraz screeny. 

 

Zapis zagrania EURGBP

 

Wejście na rynek:

 

Data wejścia na rynek: 07.12.2015 r.;

Rynek: EUR/GBP

Cena wejścia na rynek: 2 pozycje po 0.71800 i 0.71802;

Ilość kontraktów: 2 pozycje po 0,25 lota (łącznie 0,5 lota);

Ryzyko (SL): Stop Loss całkowity dla 2 pozycji wynosi 0.71600. Uruchomienie tego zlecenia będzie się wiązało z utratą 1% kapitału;

Cel (TP): TP1=2xSL (0.72200) a TP2 = TS;

- Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:

- Impuls wzrostowy po ogromnych białych świecach;

- Zatrzymanie się ceny na poziomie wsparcia;

- W tym obszarze powstał układ Overbalance;

- W okolicach zakończenia Overbalance powstał klaster Fibonacciego utworzony ze zniesienia wewnętrznego 38.2 i zewnętrznego 127.2;

- W tym miejscu wypadał również okrągły poziom 0.71700;

- We wspomnianej strefie powstał pinbara sygnalizujący słabość spadków i prognozujący wzrosty;

- Przecięcie się linii DTosc w strefie wyprzedania.

Emocje: Mobilizacja, pośpiech, skupienie uwagi, odwaga.

 

Prowadzenie pozycji:

 

Realizacja TP1 i przesunięcie SL na BE: Realizacja TP1 była manualna po cenie 0.71904 akceptując niewielki zysk i chroniąc pozycję przed stratą po tym jak rynek stracił siłę i zawrócił;

Opis emocji: Pewność siebie, wiara w swoje umiejętności i doświadczenie, rozwaga, spokój, opanowanie, relaks.

 

Zamknięcie:

 

Data zamknięcia: 07.12.2015 r.;

Cena zamknięcia: 0.72033;

Stosunek zysku do ryzyka: Beznadziejny. 0,81:1 (wziąłem tyle z rynku na ile mi pozwolił);

Emocje po zamknięciu: zadowolenie, pewność siebie, wiara w swoje umiejętności i doświadczenie, rozwaga, spokój, opanowanie, relaks.

 

Uwagi końcowe:

 

Błędy popełnione: Zagrałem przeciwko trendowi z wykresu D1, podczas gdy analiza przeprowadzona została na H1. Było to zbyt ryzykowne.

Ciekawostki: Zlecenie Buy Stop zdecydowanie lepiej się sprawdza do precyzyjnego wejścia w rynek po określonej cenie.

 

post-1000771-0-21344500-1449522804_thumb post-1000771-0-34638900-1449522807_thumb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość InwestorNaEtacie
EURJPY

 

Analogicznie do pozycji na EURGBP, również zawarłem dziś transakcję na EURJPY i zamknąłem ją przed 20. Rynek również tutaj nie spełnił moich oczekiwań, dlatego tu także prowadziłem tę pozycję w inny sposób, niż na początku zakładałem. Wziąłem tyle z rynku na ile mi pozwolił. Poniżej umieszczam cały zapis z mojego dziennika inwestycyjnego oraz screeny.

 

Zapis zagrania EURJPY

 

Wejście na rynek:

 

Data wejścia na rynek: 07.12.2015 r.

Rynek: EUR/JPY;

Cena wejścia na rynek: 2 pozycje po 133.570 i 133.573;

Ilość kontraktów: 2 pozycje po 0.27 lota (łącznie 0,54);

Ryzyko (SL): Stop Loss dla 2 pozycji jest taki sam. Wynosi 133.250. Uruchomienie tego zlecenia będzie się wiązało z utratą 1% kapitału;

Cel (TP): TP1 = 2xSL (134.210), a TP2 = TS;

Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:

- Impuls wzrostowy po ogromnych białych świecach;

- Zatrzymanie się ceny na poziomie wsparcia;

- W tym obszarze powstał układ Overbalance;

- W okolicach zakończenia Overbalance znajdowało się szersze zniesienie wewnętrzne 50;

- W tym miejscu wypadał również okrągły poziom 133.300;

- We wspomnianej strefie powstały pinbary sygnalizujące słabość spadków;

- Przecięcie się linii DTosc w strefie wyprzedania.

Emocje: Pewność siebie, mobilizacja, skupienie uwagi, pośpiech.

 

Prowadzenie pozycji:

 

Realizacja TP1 i przesunięcie SL na BE: Realizacja TP1 była manualna po cenie 133.638 akceptując niewielki zysk i chroniąc pozycję przed stratą po tym jak rynek stracił siłę i zawrócił;

Opis emocji: Pewność siebie, wiara w swoje umiejętności i doświadczenie, rozwaga, spokój, opanowanie, relaks.

 

Zamknięcie:

 

Data zamknięcia: 07.12.2015 r.;

Cena zamknięcia: 133.705;

Stosunek zysku do ryzyka: Beznadziejny. 0,27:1 (wziąłem tyle z rynku na ile mi pozwolił);

Emocje po zamknięciu: zadowolenie, pewność siebie, wiara w swoje umiejętności i doświadczenie, rozwaga, spokój, opanowanie, relaks.

 

Uwagi końcowe:

 

Błędy popełnione: Zagrałem przeciwko trendowi z wykresu D1, podczas gdy analiza przeprowadzona została na H1. Było to zbyt ryzykowne.

Ciekawostki: Zlecenie Buy Stop zdecydowanie lepiej się sprawdza do precyzyjnego wejścia w rynek po określonej cenie.

 

post-1000771-0-65827800-1449524004_thumb post-1000771-0-80392200-1449524005_thumb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość InwestorNaEtacie
GBP/USD

 

Witam,

 

Dziś po 13 otworzyłem krótką pozycję na GBP/USD, gdy został wybity nowy dołek (po podaniu danych dot. funta). Teraz czekam na reakcję rynku, który zweryfikuje poprawność mojej analizy i prognoz. Poniżej standardowo umieszczam zapis z mojego dziennika inwestycyjnego oraz screeny z analizą ↓

 

Wejście na rynek:

 

Data wejścia na rynek: 10.12.2015 r.;

Rynek: GBP/USD;

Cena wejścia na rynek: 2 pozycje po cenach 1.51550 i 1.51524;

Ilość kontraktów: 2 pozycje po 0,10 lota (łącznie 0,20);

Ryzyko (SL): Stop Loss całkowity dla 2 pozycji umieszczony został na poziomie 1.52050 za wierzchołek knota ostatniej świecy i za zasięg układu Overbalance;

Cel (TP): TP1 = 2xSL (1.50550), a TP2 jest traillingstopem;

Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:

- Trend spadkowy na wykresie dziennym;

- Linie DTosc na D1 znajdowały się w strefie wykupienia,

- Na wykresie H4 powstał układ Overbalance (formacja (N)ABCD);

- Zakończenie układu wypadało w ważnej strefie oporu;

- Wspomniany układ został potwierdzony klastrem Fibonaccego we wspomnianej strefie;

- Na wykresie H4 linie DTosc przecięły się w dolnym kierunku w strefie wykupienia;

- Otwarcie pozycji nastąpiło o 13, po ważnych danych makro dla funta i po wybyciu nowego dołka (za pomocą zlecenia sell stop) na wykresie M15.

Emocje: Pewność siebie, cierpliwość, rozwaga, spokój, opanowanie, wiara w siebie.

 

Screeny z moją analizą ↓

 

post-1000771-0-49278700-1449777210_thumb post-1000771-0-36124200-1449777212_thumb post-1000771-0-09473500-1449777214_thumb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość InwestorNaEtacie
GBP/USD

 

Witam, 

 

wczoraj zamknąłem GBP/USD na BE oraz otworzyłem jeszcze jedną pozycję, o której napiszę w kolejnym poście ze względu na ograniczenia zdjęć w załączniku.

 

Rynek GBPUSD nie zareagował w taki sposób jaki oczekiwałem, dlatego wczoraj po godzinie 6 zamknąłem „z ręki” pozycje. Zawsze wolę wyjść na zero niż stracić 1% w sytuacji, w której jestem świadomy, że rynek się ze mną nie zgadza. Poniżej tak jak zawsze przedstawiam cały zapis z dziennika inwestycyjnego oraz screeny z analizą.

 

Wejście na rynek:

 

Data wejścia na rynek: 10.12.2015 r.;

Rynek: GBP/USD;

Cena wejścia na rynek: 2 pozycje po cenach 1.51550 i 1.51524;

Ilość kontraktów: 2 pozycje po 0,10 lota (łącznie 0,20);

Ryzyko (SL): Stop Loss całkowity dla 2 pozycji umieszczony został na poziomie 1.52050 za wierzchołek knota ostatniej świecy i za zasięg układu Overbalance;

Cel (TP): TP1 = 2xSL (1.50550), a TP2 jest traillingstopem;

Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:

 

- Trend spadkowy na wykresie dziennym;

- Linie DTosc na D1 znajdowały się w strefie wykupienia,

- Na wykresie H4 powstał układ Overbalance (formacja (N)ABCD);

- Zakończenie układu wypadało w ważnej strefie oporu;

- Wspomniany układ został potwierdzony klastrem Fibonaccego we wspomnianej strefie;

- Na wykresie H4 linie DTosc przecięły się w dolnym kierunku w strefie wykupienia;

- Otwarcie pozycji nastąpiło o 13, po ważnych danych makro dla funta i po wybyciu nowego dołka (za pomocą zlecenia 

sell stop) na wykresie M15.

 

Emocje: Pewność siebie, cierpliwość, rozwaga, spokój, opanowanie, wiara w siebie.

 

Zamknięcie:

 

Data zamknięcia: 11.12.2015 r.;

Cena zamknięcia: 1.51433 i 1.51434;

Stosunek zysku do ryzyka: Narażałem 1% na utratę, a wyszedłem na 0%;

Emocje po zamknięciu: Zdecydowanie, rozwaga, respekt dla rynku, chłodny umysł, opanowanie, wiara w siebie;

 

Screeny ↓

 

post-1000771-0-74255700-1449908103_thumb post-1000771-0-99478000-1449908105_thumb post-1000771-0-24567900-1449908108_thumb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość InwestorNaEtacie
USD/CAD

 

Wczoraj po godzinie 7 otworzyłem krótką pozycję na USDCAD na podstawie układu harmonicznego Motyla z D1. Otrzymałem odpowiednie potwierdzenia w postaci formacji harmonicznej z H1, formacji świecowej Inside Bar oraz wskaźnika DTosc. 

 

Po godzinie 9 zamknąłem krótką pozycję na USDCAD po tym jak rynek zanegował moją analizę i wyraził chęć do wzrostów. W porę to zauważyłem i bezpiecznie wyszedłem z rynku nie ponosząc straty. Stop Loss przesunąłem na BE (bez realizacji TP), w momencie gdy zauważyłem, że rynek najprawdopodobniej nie utworzył jeszcze maksimum. Spadki straciły impet i rynek wykazywał chęć wzrostów. Moja prognoza się sprawdziła, bo rynek zaczął dalsze wzrosty. Więcej możecie przeczytać w moim dzienniku inwestycyjnym.

 

Wejście na rynek:

 

Data wejścia na rynek: 11.12.2015 r.;

Rynek: USD/CAD;

Cena wejścia na rynek: 2 pozycje po cenach 1.36424 i 1.36415;

Ilość kontraktów: 2 pozycje po 0.55 lota (łącznie 1.10 lota);

Ryzyko (SL): Na utratę został narażony 1% kapitału. Jednakowy SL dla 2 pozycji był na poziomie 1.36610 (za najwyższą świecę i klaster Fibo);

Cel (TP): TP1 = 2xSL (1.36052), a TP2 jest traillingstopem;

Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:

 

- Formacja Motyla na wykresie dziennym;

- Zakończenie układu harmonicznego wypadło w klastrze Fibonacciego oraz na median line;

- Linie DTosc na D1 przecięły się w strefie wykupienia;

- Formacja Motyla na wykresie H1 jako potwierdzenie układu z D1;

- Powstanie formacji świecowej Inside Bar na interwale H1;

- Linie DTosc na H1 przecięły się w dolnym kierunku w strefie wykupienia,

- Wejście nastąpiło po przebiciu zasięgu formacji Inside Bar, gdy wzrosła płynność na rynku i zaczęła się tworzyć duża świeca spadkowa.

 

Emocje: Spokój, pewność siebie, odwaga, opanowanie, ostrożność, chłodny umysł.

 

Prowadzenie pozycji:

 

Realizacja TP1 i przesunięcie SL na BE: Stop Loss przesunąłem na BE (bez realizacji TP), w momencie gdy zauważyłem, że rynek najprawdopodobniej nie utworzył jeszcze maksimum. Spadki straciły impet i rynek wykazywał chęć wzrostów. Moja prognoza się sprawdziła, bo rynek zaczął dalsze wzrosty. Obecnie czekam na ponowny sygnał na shorty.

Opis emocji: Pewność siebie, rozwaga, opanowanie, chłodny umysł, skupienie.

 

Zamknięcie:

 

Data zamknięcia: 11.12.2015 r.;

Cena zamknięcia: 2 pozycje na BE po cenach 1.36409 i 1.36420;

Stosunek zysku do ryzyka: Nie zachowany, broniłem się przed utratą kapitału;

Emocje po zamknięciu: Pewność siebie, rozwaga, opanowanie, chłodny umysł, skupienie.

 

Uwagi końcowe:

 

Błędy popełnione:

Ciekawostki: Wszystkie transakcje przed godziną 9 są ryzykowne, zwłaszcza jeśli zbieżne sygnały daje DTosc na mniejszych interwałach (w tym przypadku M15 i M30 do H1).

 

Poniżej screeny z moją analizą ↓

 

post-1000771-0-31583400-1449908139_thumb post-1000771-0-83905200-1449908141_thumb post-1000771-0-89886600-1449908144_thumb post-1000771-0-33302400-1449908147_thumb post-1000771-0-87477200-1449908149_thumb post-1000771-0-39960300-1449908152_thumb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość InwestorNaEtacie
EUR/JPY

 

Witam Wszystkich serdecznie,

 

Dzisiaj zawarłem krótką pozycję na EUR/JPY. Transakcja została zawarta głównie na podstawie układu geometrycznego (na retescie) i danych UE. Dodam, że dzisiaj rano zrobiłem falstart i zawarłem transakcję zbyt wcześnie. Szybko się zorientowałem i ręcznie zamknąłem pozycję, ale i tak straciłem ok. 0.3% kapitału (niestety). Właściwa transakcja została zamknięta, na BE po wcześniejszym zrealizowaniu zysku nr 1 (Take Profit 1). Ta krótkoterminowa inwestycja nie należała do łatwych, ponieważ rynek (po otwarciu przeze mnie pozycji) wpadł w konsolidacje i dziwnie reagował. Postanowiłem zmienić układ Take Profitów, na bardziej bezpieczny. Wspomniałem o tym w dzienniku inwestycyjnym, który publikuję standardowo poniżej, wraz ze wszystkimi screenami.

 

Wejście na rynek:

 

Data wejścia na rynek: 16.12.2015 r.;

Rynek: EUR/JPY

Cena wejścia na rynek: 133.300;

Ilość kontraktów: 2 pozycje po 0,45 lota (łącznie 0,9 lota);

Ryzyko (SL): Stop Loss całkowity dla 2 pozycji ustawiony został na poziom 133.500. Narażony na utratę został 1% kapitału;

Cel (TP): Take Profit został ustalony w stosunku 3:1, ponieważ jest to pozycja krótkoterminowa (TP=3SL);

Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:

- Trend spadkowy na wykresie dziennym i H4,

- Cena poruszała się w kanale trendowym (spadkowym) na D1 i H4,

- Testowanie górnej linii kanału na H4,

- Na M30 układ geometryczny ((N)ABCD) 2 raz testowany na ważnych danych europejskich,

- Przecięci się linii wskaźnika DTosc w dolnym kierunku w strefie wykupienia na H1, M30 i M15,

- Formacja gwiazdy wieczornej na M15, Inside Bar na M30 i Pin Bara na H1 zwiastujące spadki,

- Powstanie dużych świeć pokazujących siłę rynku,

- Wejście nastąpiło na przebicie ostatniego minimum z wykresu M15.

Emocje: Opanowanie, spokój, pewność siebie, radość z tego co się robi, pozytywne nastawienie, rozwaga i respekt dla rynku.

 

Prowadzenie pozycji:

 

Realizacja TP1 i przesunięcie SL na BE: W związku z innym zachowaniem rynku, niż zakładałem, po zawarciu tej transakcji zmieniłem rozmieszczenie Take Profitów. Zamiast 2 sztywnych w stosunku 3:1 ustawiłem TP1 2xSL (bezpieczniejszy) oraz TP2 4xSL. Zakładany stosunek zysku do ryzyka pozostał taki sam – 3:1. TP1 zrealizowałem tego samego dnia po cenie 132.926, po czym przesunąłem SL na BE;

Opis emocji: Opanowanie, spokój, pewność siebie, relaks, skupienie, rozwaga, chłodny umysł, pozytywne nastawienie.

Realizacja TP2, zamiana BE na TS i przesuwanie Trailling Stopu:

 

Zamknięcie:

 

Data zamknięcia: 16.12.2015 r.;

Cena zamknięcia: 132.926 (TP1) i 133.292 (BE);

Stosunek zysku do ryzyka: 1:1;

Emocje po zamknięciu: Zadowolenie, opanowanie, spokój, dobre nastawienie, poczucie pewności siebie, zmotywowanie do dalszej pracy i porawy.

 

Uwagi końcowe:

 

Błędy popełnione:

- Zbyt wczesne otwarcie pozycji przed danymi i utrata 0,3% kapitału (1 screen w dzienniku);

- Na początku umieściłem sztywne Take Profity, ale na szczęście przeanalizowałem to jeszcze raz i doszedłem do mądrych wniosków, że w tym przypadku TP muszą być bardziej „praktyczne” – czyli respektować ważne miejsca na wykresie.

Ciekawostki:

- Układ geometryczny, wraz z Gartleyem dały zarobić na retescie (next day);

- Dane są pomocne w Harmonic Tradingu. Wypełniają układy;

- Rynek po realizacji TP1 wystrzelił do góry zamykając mi drugą pozycję na BE.

 

Screeny ↓

 

post-1000771-0-92753300-1450290779_thumb

 

post-1000771-0-87932200-1450290782_thumb post-1000771-0-81823300-1450290785_thumb

 

post-1000771-0-82769200-1450290788_thumb post-1000771-0-86843900-1450290791_thumb post-1000771-0-56499200-1450290794_thumb

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość InwestorNaEtacie
USDCAD

 

Witam,

 

Wczoraj zawarłem jeszcze krótką pozycję na USDCAD na podstawie układu harmonicznego Motyla z M30. Przed danymi moja pozycja na USDCAD została automatycznie zamknięta za poziomem Break Even. Zabrakło mi do realizacji TP1 ok. 5 pipsów. Tak czasem bywa. Mój dziennik inwestycyjny i screeny poniżej ↓

 

Wejście na rynek:

 

Data wejścia na rynek: 16.12.2015 r.;

Rynek: USD/CAD;

Cena wejścia na rynek: 2 pozycje po 1.38191 i 1.38187;

Ilość kontraktów: 2 pozycje po 0,35 (łącznie 0,7 lota);

Ryzyko (SL): Stop Loss całkowity dla 2 pozycji umieszczony został na poziomie 1.38480 za koniec formacji świecowej. Narażony został 1% kapitału na ewentualną stratę;

Cel (TP): TP1 jest dwa razy większy od SL i jest umieszczony w okolicach pkt. B formacji na poziomie 1.37610. TP2 jest cztery razy większy od SL i jest umieszczony w okolicach pkt. C formacji na poziomie 1.37015.

Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:

 

- Dotarcie ceny do historycznego oporu z wykresu miesięcznego;

- Powstanie formacji Motyla na wykresie M30;

- Linie wskaźnika DTosc znajdowały się w strefie wykupienia na wykresie H4, H1 i M30;

- Linie DTosc przecięły się na wykresie M15 dając sygnał do wejścia;

- Na wykresie M5 (służącym do precyzyjnego wejścia) powstała formacja świecowa Inside Bar prognozująca powstanie spadków;

- Na wykresie M30 powstała formacja świecowa gwiazdy wieczornej potwierdzająca możliwość wystąpienia spadków;

- Zawarcie transakcji nastąpiło na interwale M5 po wybiciu ostatniego dołka korekty.

 

Emocje: Opanowanie, pewność siebie, wiara w siebie, pozytywne nastawienie, zmotywowanie, odwaga, spokój.

 

Prowadzenie pozycji:

 

Realizacja TP1 i przesunięcie SL na BE: Przesunięcie SL za BE (na poziom 1.38140) nastąpiło bez realizacji TP1 (zabrakło ok 5 pipsów) z tego powodu, że zbliżały się dane z USA i wolałem uchronić się przed nieoczekiwaną reakcją rynku;

Opis emocji: Pewność siebie, rozwaga, spokój, pokora, opanowanie, respekt dla rynku.

 

Zamknięcie:

 

Data zamknięcia: 16.12.2015 r.;

Cena zamknięcia: 2 pozycje po 1.38140;

Stosunek zysku do ryzyka: Niezachowany;

Emocje po zamknięciu: Pewność siebie, rozwaga, spokój, pokora, opanowanie, respekt dla rynku.

 

Screeny poniżej ↓

 

post-1000771-0-97297700-1450368693_thumb post-1000771-0-63567800-1450368696_thumb post-1000771-0-18806000-1450368699_thumb

 

post-1000771-0-13415900-1450368702_thumb post-1000771-0-79864400-1450368704_thumb

 

 

P.S. Dziękuję Wam bardzo za ponad 20 000 wyświetleń! To bardzo motywuje do dalszego prowadzenia tego dziennika :) Życzę Wszystkim udanych transakcji!

Edytowane przez InwestorNaEtacie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość InwestorNaEtacie
GBP/USD

 

Witam,

 

Dziś po danych UK otworzyłem długą pozycję na parze walutowej GBPUSD na podstawie analizy i prognozy, które przedstawiam poniżej. Jest to średnioterminowa transakcja, zamierzam ją posiadać kilkanaście dni. Więcej o tej transakcji możesz przeczytać poniżej. Jutro już nie zawieram transakcji. Nie wiem czy do nowego roku coś jeszcze wyjdzie. 

 

Wejście na rynek:

 

Data wejścia na rynek: 23.12.2015 r.;

Rynek: GBP/USD;

Cena wejścia na rynek: 2 pozycje po 1.48860 i 1.48871;

Ilość kontraktów: 2 pozycje po 0.10 lota (łącznie 0.20 lota);

Ryzyko (SL): Stop Loss całkowity dla 2 pozycji ustawiony został na poziom 1.47990 za koniec świecy z D1 i okrągły poziom 1.4800. Narażony został 1% kapitału na utratę;

Cel (TP): Take Profit 1 wynosi dwukrotnie większy zasięg od Stop Loss (poziom 1.50600). TP2 jest 4-krotnie większy od SL, ale może zostać zamieniony na TS jeśli otrzymam wiarygodne sygnały do jeszcze większych wzrostów;

Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:

- Cena dotarła do strefy wsparcia na wykresie miesięcznym,

- We wspomnianym obszarze znajdował się klaster Fibonacciego złożony z zniesień wewnętrznych 78.6 i 61.8,

- Formacja harmoniczna Gartleya na D1,

- Koniec układu znajdował się w okolicach strefy z wykresu miesięcznego,

- We wspomnianym obszarze znajdował się klaster Fibo z D1 złożony z projekcji cenowej 100% (AB=CD), zniesienia wewnętrznego 78.6 (odcinka XA) oraz zewnętrznego 161.8 (odcinka BC),

- Linie wskaźnika DTosc przecięły się w strefie wyprzedania na D1,

- Na H1 powstał układ Motyla zakończony na zniesieniu 161.8 XA,

- Potwierdzeniem tej analizy były dane z Wielkiej Brytanii, na które rynek zareagował silnymi wzrostami,

- Wejście nastąpiło bezpiecznie po tych danych, gdy powstały duże świece popytowe (wejście konserwatywne);

Emocje: Spokój, opanowanie, pewność siebie, chłodny umysł, wiara w swoje umiejętności.

 

Screeny ↓

 

post-1000771-0-48882500-1450906508_thumb

 

post-1000771-0-20856400-1450906513_thumb

 

post-1000771-0-80115800-1450906516_thumb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość InwestorNaEtacie
GBPUSD

 

Witam,

 

Dzisiaj długa pozycja (średnioterminowa) na GBPUSD została zamknięta na Stop Lossie. Nie trafiłem z analizą i straciłem 1% kapitału. O tej transakcji pisałem we wcześniejszym poście w tym temacie. 

 

Poniżej umieszczam pozostałą część dziennika inwestycyjnego ze screenem tej pary walutowej po zamknięciu pozycji.

 

Zamknięcie:

 

Data zamknięcia: 29.12.2015 r.;

Cena zamknięcia: 2 pozycje po 1.47990;

Stosunek zysku do ryzyka: straciłem 1% kapitału;

Emocje po zamknięciu: Spokój, pewność siebie, respekt dla rynku, zmobilizowanie.

 

Screen poniżej w załączniku.

 

post-1000771-0-11306300-1451429094_thumb

 

Jeśli ktoś chce przeczytać więcej na temat tego zagrania, to opublikowałem o nim wpis na moim blogu → http://inwestornaetacie.pl/glowna/strata-na-gbpusd/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość InwestorNaEtacie

Witam!

Mam nadzieję, że dobrze spędziliście święta oraz sylwestra i naładowaliście baterie na ten nowy rok.

Na początek chciałbym udostępnić moje prognozy i analizy na nadchodzący tydzień. Może kogoś zainteresują → http://inwestornaetacie.pl/glowna/pierwsze-prognozy-i-analizy-w-tym-roku/

 

Pozdrawiam i do zobaczenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość InwestorNaEtacie
EURUSD

 

Witam wszystkich,

 

Dzisiaj moja długa pozycja na EURUSD została zamknięta na TS. Rynek nie do końca spełnił mojego oczekiwania. Rano byłem zaskoczony nocną płynnością na rynku. Poniżej przedstawiam cały zapis z dziennika inwestycyjnego oraz screen z sytuacją na rynku po zamknięciu pozycji.

 

Wejście na rynek:

 

Data wejścia na rynek: 10.11.2015 r.;

Rynek: EUR/USD;

Cena wejścia na rynek: 2 pozycje po cenie 1.06957 i 1.06928;

Ilość kontraktów: 2×0,03 lota (łącznie 0,06 lota);

Ryzyko (SL): Całkowity Stop Loss wynosi 1.04600;

Cel (TP): TP1 = 2xSL (1.10936), TP2 = Traillingstop (maksymalizacja zysków);

Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:

 

- Wysoce prawdopodobny sygnał do zmiany trendu na D1;

- Na wykresie tygodniowym linie wskaźnika DTosc znajdowały się w strefie wyprzedania;

- Na wykresie tygodniowym powstały dwie formacje harmoniczne Motyla;

- Na wykresie dziennym linie wskaźnika DTosc również znajdowały się w strefie wyprzedania;

- Cena dotarła do strefy wsparcia

- Powstała formacja Gartleya, której zakończenie było we wspomnianej strefie wsparcia;

- Cena zatrzymała się na wewnętrznej median line;

- Na wykresie M30 powstała formacja harmoniczna Motyla potwierdzająca analizę z wykresu W1 i D1;

- Na wykresie M30 linie wskaźnika DTosc przecięły się w strefie wyprzedania;

- Powstała formacja świecowa młota, która była zakończeniem formacji Motyla.

 

Emocje: pewność siebie, opanowanie, zrelaksowanie, spokój, chłodny umysł, rozwaga, motywacja.

 

Prowadzenie pozycji:

 

Realizacja TP1 i przesunięcie SL na BE: Zrealizowanie TP1 nastąpiło 3 grudnia po cenie 1.10936 (zwiększono) kapitał o 0,45%. TP1 został zmieniony niż docelowy, ponieważ transakcja była bardzo długo otwarta bez rezultatów i zmieniły się warunki na rynku (test układu Overbalance, zniesienie 38.2 oraz linie wskaźnika w strefie wykupienia). Aby zachować odpowiednie samopoczucie zredukowałem pozycję, przesunąłem SL na BE i teraz będę się starać maksymalizować zyski.

Opis emocji: Spokój, rozwaga, chłodny umysł, opanowanie, pewność siebie, zmotywowanie.

 

Zamknięcie:

 

Data zamknięcia: 04.01.2016 r.;

Cena zamknięcia: 1.07864;

Stosunek zysku do ryzyka: 1,5:1;

Emocje po zamknięciu: Spokój, zmotywowanie do dalszej pracy i nauki, pewność siebie, respekt dla rynku.

 

Uwagi końcowe:

 

Błędy popełnione:

Ciekawostki: Cena nie dotarła do punktu B układu.

 

Screen poniżej:

post-1000771-0-50557400-1451947638_thumb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość InwestorNaEtacie

Witam wszystkich,


 

Dzięki za odpowiedź raposo. Mój rok bardzo słaby. To był mój najgorszy wynik w karierze i jeden z najgorszych w życiu (sprawy osobiste). W 2015 miałem -1,18%. Spowodowane jest to głównie tym, że to pierwszy rok w praktyce z Harmonic Tradingiem. Wcześniej badałem wszystko inwestując inną metodą. Bardzo dużo zauważyłem ciekawych rzeczy, poprawiłem strategię, zdobyłem doświadczenie i teraz liczę na stabilne 15% w 2016 roku. Co przyniesie rynek, zobaczymy :) A jak tam Tobie poszło? Mam nadzieję, że na + !

 

EURUSD

 

Dzisiaj rano zawarłem pozycję na podstawie układu ABCD z H4 zakończonym w okolicach zniesienia 61.8. Cała sytuacja była trochę pokręcona. Więcej detali przedstawiam poniżej w moim dzienniku.

 

Zapis z dziennika – EURUSD ⇓

 

Wejście na rynek:

 

Data wejścia na rynek: 06.01.2016 r.;

Rynek: EUR/USD;

Cena wejścia na rynek: 2 pozycje po 1.07333 i 1.07336;

Ilość kontraktów: 2 pozycje po 0,30 lota (łącznie 0,6 lota);

Ryzyko (SL): SL ustawiony za ostatnie minimum na poziomie 1.07070 (2 pozycje). Narażony 1% kapitału na utratę;

Cel (TP): TP są ustawione matematycznie w stosunku 3:1 (zysk do ryzyka). TP1=1.07868 (TP1=2xSL), TP2=1.08385 (TP1=4xSL);

Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:

 

- Formacja ABCD na H4 (z 61.8 fibo),

- Formacja flagi na H4,

- Linie DTosc w strefie wyprzedania na wszystkich interwałach (od D1 do M15),

- Układ nietoperza na M5,

- Na M30 formacja pin bara (sygnalizująca wzrosty),

- Na M15 również pin bar;


Emocje: Pewność siebie, odwaga, opanowanie, chłodny umysł, rozwaga, dużo energii.

 

Zamknięcie:

 

Data zamknięcia: 06.01.2016 r.;

Cena zamknięcia: 2 pozycje po 1.07423 i 1.07417;

Stosunek zysku do ryzyka: Beznadziejny. 0,35:1;

Uwaga: Zamknąłem pozycję z ręki, ponieważ po powstaniu pin bara na h1 zacząłem źle się czuć z tą pozycją. Byłem w trasie i nie posiadałem optymalnych warunków do analizy sytuacji na tym rynku. Postanowiłem, że rozsądniej będzie zamknąć tę pozycję i utrzymać komfort psychologiczny;

Emocje po zamknięciu: Ulga, zadowolenie z podjętej decyzji, odwaga, pewność siebie, poczucie autonomii.

 

Uwagi końcowe:

 

Błędy popełnione: Zawarcia transakcji w lekkim pośpiechu;

Ciekawostki: Rynek ok. 20 zareagował w taki sposób w jaki na początku przewidywałem i dotarł za poziom mojego pierwszego Take Profitu. Mimo wszystko, uważam, że podjąłem dobrą decyzję.

 

Najważniejsze screeny poniżej.

 

post-1000771-0-42155700-1452119037_thumb post-1000771-0-24836400-1452119039_thumb post-1000771-0-48933500-1452119040_thumb

 

Jeśli ktoś jest zainteresowany trochę większą ilością danych i przede wszystkim screenów to wszystkie moje (posegregowane) dzienniki można pobrać tutaj: http://inwestornaetacie.pl/transakcje/dzienniki-inwestycyjne/

 

Pozdrawiam i życzę udanych transakcji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straty/porażki uczą więcej niż sukcesy więc trzeba na to spojrzeć optymistycznie. A strata 1% nie boli za bardzo więc nie ma tego złego ;). Mój rok zakończony na pewno na plusie ale wynik % będzie w stanie ocenić dopiero po rozliczeniu podatku (wiele kont, w różnych walutach, masa transakcji).

 

W takim razie życzę powodzenia i realizacji celów w 2016 ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...