Skocz do zawartości

Czy opracowaliście sami jakąś strategię?


Max
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Zawsze powtarzam... Najlepsza strategia to własna strategia!

Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta. Strategię tworzymy typowo pod siebie (i ew. pod rynek). Dzięki temu spełnia nasze potrzeby (lub zakładamy, że tak będzie), jest dopasowana do naszych możliwości (finansowych, czasowych, umiejętności) oraz tę strategię doskonale rozumiemy (jej mechanizmy i założenia), a dzięki temu jej ewentualne modyfikacje nie zabierają wiele czasu i nie muszą rujnować całkowicie jej wyjściowych idei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja cały czas pracuję nad swoją strategią gry w której w skład wchodzi również intuicja :) bez strategi nie śmiałbym nawet wchodzić na rynek. Wolałbym już do kasyna pójść bo chociaż bym może drina za darmo dostał i jakąś panne poznał ;D

Edytowane przez dobart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a ja sie spytam po co?? po co probowac odkrywac ponownie Ameryke?? ;)

Nie lepiej skorzystac juz z istniejacej tylko dopasowac ja pod siebie??

Na swiecie jest tylu traderow i tyle strategii ze pewnie glowa mala...a ile tak naprawde zarabia?? Bo wlasnie za duzo ludzi kombinuje.. mega wskazniki... analizy..itd

LT, S/R, podstawowe PA i naprzod :D mega ilosc godzin przed kompem i bedzie wynik...chyba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"chyba" :). Strategia to nie najpoważniejszy problem. Trudniej jest trzymać się ustalonych zasad niż je stworzyć. Gotowe rozwiązania? Pewnie, czemu nie. Tylko też bywa tak, że prościej stworzyć coś od podstaw niż przerabiać. Każdy powinien wybrać własną drogę, nawet jeśli idzie się po śladach kogoś innego to we własnym tempie i 'butach' :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Nie do końca uznaniowe. Wydaje mi się raposo, że sama koncepcja fal nie jest zła. Jeśli dołożymy do tego jakiś dobry filtr to wyniki są całkiem obiecujące. Choć masz racje - zagrania są mocno uznaniowe i zdarza się, iż na 10 osób 8 z nich otwiera pozycje w zupełnie różnych miejscach. Niemniej jednak ja bym nie skreślała tej strategii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy różnicowanie kwoty otwarcia pozycji w zależności od własnego przekonania o jej pewności (mniejszym / większym ryzyku) można nazwać elementem strategii?

Jeśli setup wygląda (MI) na naprawdę dobry... gram czasem kilka procent. W pozostałych przypadkach ~1%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ktoś napisał, że strategia to własna strategia, zgadza się nie można dostosować sobie wszystkiego pod siebie. Każdy system działa inaczej i każdy z nas myśli inaczej, jednemu zależy żeby zarobić w krótkim czasie, drugi szuka iteratywny, bo chce natychmiast zarobić. Takie działanie ma się dobrze, jednak nie zawsze, bo można zainwestować w agonii wszystko będą pewnym i klop, poszło w błoto...

Opiewam wab pewną historię kolegi. Pracował w sklepie AGD miał dostęp do sejfu sklepu, każdy wiedział, że inwestuje, ale, w co nie powiem; D po pewnym czasie coś był strasznie zdenerwowany, zapytałem a on palce na usta u mówi cicho chodź na dwór. Powiedział, że wziął z sejfu prawie 20 tyś sklepowego i....Przegrał w inwestycji, nie udało jemu się, co najlepsze nawet kredyt wziął pod to., Sprawa skończyła się w sadzie garneli się po dniu. Poszedł siedzieć;/

Napisałem to ze względu takiego że każdy ma swoje myślenie, pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Oceniam ryzyko i obstawiam w odpowiednim momencie.

Czyli ruletka.

Weź pod uwagę to że rynek reaguje na pewne poziomy, od ciebie zależy jak zinterpretujesz dany poziom. Pamiętaj o SL'u - to rzecz święta.

Dużo osób wybiera prawidłowy kierunek lecz nie potrafi to wykorzystać. Tu jest klucz.

Odpowiadając stricte na pytanie w temacie to od początku mojej działalności na fx mam tyle strategii po drodze opracowanych że mógłbym z marszu obdarować 149 osób. Tylko co z tego?

Edytowane przez trader-ket
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...