Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Platforma cTrader ECN prężnie się rozwija. W ostatniej aktualizacji doszły m.in.:

  • dodawanie poziomów w oknach wskaźników,
  • przycisk włączania/wyłączania połączenia przy uruchomionej aplikacji,
  • nowe wskaźniki np. Ichimoku czy Heiken Ashi,
  • odnośnik do strony z Video o cTrader,
  • nowe obiekty np. diamenty, strzałki, kółka itp.,
  • wersja mobilna cTrader.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Specjalnie zarejestrowalem się na forum żeby zapytać o te 2 sprawy:

1. Czy jeżeli już mam konto Mt4 zakładane chyba w 2009 roku bezpośrednio w FxPro (bez pomocy forexclubu, bo jakoś o was wtedy nie wiedziałem) to czy chcąc założyć u nich konto ECN mogę zrobić to przez was, żeby móc korzystać w przyszłości z waszej pomocy/bonusów? Czy już za póxno i konto ECN będzie podlegało pod już założone konto i nie da się tego zrobić przez was?

2. Czy oferta ECN widniejąca u was na głównej jest aktualna? Bo u nich na stronie jest napisane, że biorą 65$ za każde 10 lotów, a u was na stronie że 0,3$ za 0,1lota, czyli wychodzi 30$ za 10 lotów. Z kolei w dyskusji na forum przewinęła się gdzieś liczba prowizji 6,5$ za 1 lot - czyli że wzrosła i nie uaktualniliście oferty na stronie?

I jeszcze ewentualnie jeśli oferta na stronie jest nieaktualna i w FxPro rzeczywiście kosztuje to 6,5$ za lot, to chciałem zapytać o dukascopy, bo tam przy waszej ofercie wychodzi to wtedy ze 2x taniej: skoro siedziba w Szwajcarii jak wygląda sprawa z pitem i z podatkami - w FxPro nie wysylali nic i rozliczaliśmy się z US na własną rękę. Czy tak samo jest w dukascopy?

Za dukascopy przemawiałby dla mnie dodatkowo fakt że nie miałem tam nigdy konta i z pewnością będę mógł skorzystać z waszej oferty (jeżeli w FxPro już bym nie mógł przy zakładaniu konta ECN).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Crassus,

Poniżej odpowiedzi na Twoje pytania.

1. Czy jeżeli już mam konto Mt4 zakładane chyba w 2009 roku bezpośrednio w FxPro (bez pomocy forexclubu, bo jakoś o was wtedy nie wiedziałem) to czy chcąc założyć u nich konto ECN mogę zrobić to przez was, żeby móc korzystać w przyszłości z waszej pomocy/bonusów? Czy już za póxno i konto ECN będzie podlegało pod już założone konto i nie da się tego zrobić przez was?

Teoretycznie nie możesz założyć nowego konta pod nami jednak praktycznie można to obejść. Można otworzyć rachunek, używając innego adresu e-mail niż poprzedni i przejść całą procedurę rejestracyjną na nowo już przechodząc do formularza poprzez naszą stronę.

2. Czy oferta ECN widniejąca u was na głównej jest aktualna? Bo u nich na stronie jest napisane, że biorą 65$ za każde 10 lotów, a u was na stronie że 0,3$ za 0,1lota, czyli wychodzi 30$ za 10 lotów. Z kolei w dyskusji na forum przewinęła się gdzieś liczba prowizji 6,5$ za 1 lot - czyli że wzrosła i nie uaktualniliście oferty na stronie?

Czy mógłbyś wskazać nam miejsce gdzie jest napisane, że prowizja wynosi 30$ za 10 lotów?

Takiej stawki nigdy nie było więc wychodzi na to, że to błąd z naszej strony jednak przeglądam stronę i nie widzę tego. Na stronie:

http://forexclub.pl/brokerzy/fxpro/

oraz w zakładce o koncie FxPro ECN:

http://forexclub.pl/brokerzy/fxpro/konta-ecn/

widnieją poprawne stawki prowizyjne.

skoro siedziba w Szwajcarii jak wygląda sprawa z pitem i z podatkami - w FxPro nie wysylali nic i rozliczaliśmy się z US na własną rękę. Czy tak samo jest w dukascopy?

To wygląda tak samo u każdego zagranicznego brokera walutowego, nieważne w jakim kraju ma siedzibę. PIT wysyłają tylko polskie domy maklerskie.

Jednak udostępniamy program pomagający wyliczyć podatek do każdej platformy brokera, z którym współpracujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mialem zwidy czy wszedłem wcześniej na jakąś podróbkę waszej strony, bo bylo tam napisane 0,3$. Rzeczywiście wszystko tak jak piszesz.

Z tym zakładaniem konta na inny mail wolę nie kombinować. Wypróbuję demo rachunku dukascopy. Jeśli ta przeróbka pod mt4 działa jak powinna to chyba nie będzie najmniejszego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wykluczam, że gdzieś powstał błąd i jeśli gdzieś go jeszcze spotkasz to daj nam znać, a od razu poprawimy. Jednak informacje, które ja widzę u nas na stronie są poprawne :).

Most z MT4-JForex ma swoje wady (jest małowygodny) jednak działa tak jak widać na video tutorialu. Zachęcam do testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

FxPro udostępniło nową wersję platformy -MetaTrader 4 Premium, która jest wzbogacona o trzy moduły (widoczne jako strategie):

  • Connect,
  • Mini Terminal,
  • Trade Terminal.
1) Connect - moduł gdzie mamy dostęp do wiadomości, kalendarza makro, serwisu Trading Central czy Live chatu w oknie wykresu MT4.

2) Mini Terminal - małe okienko na wykresie służące do zawierania transakcji jednym kliknięciem. Oczywiście jest możliwość automatycznego dodawania SL, TP, TS... Z ciekawych funkcji jest dobieranie wielkości lota na sztywno, automatycznie od wskazanego poziomu ryzyka, procentu Equity lub stanu rachunku. Możliwość zapisania sobie różnych szablonów np. dla każdej pary inny.

Można także odłączyć sobie wykres od całej platformy i przerzucić np. na drugi monitor. Tego od zawsze brakowało w standardowym MT4...

3) Trade Terminal* - duży terminal jako osobne okno wykresu, gdzie jest wiele Mini Terminali oraz dodatkowo z prawej strony Client Terminal z parametrami konta itd. Jest także opcja zamknięcia wszystkich transakcji.

*Trade Terminal działa tylko na rachunkach rzeczywistych.

Platformę MT4 PREMIUM można pobrać z naszej strony tutaj:

http://forexclub.pl/download/platformy-transakcyjne/fxpro-metatrader-4-premium/

post-3-0-34050100-1358350556_thumb.png

post-3-0-86641100-1358351128_thumb.png

post-3-0-44435500-1358351133_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Jestem nowym uczestnikiem niniejszego forum, jednakże strona Forex Clubu jest mi znana od ponad 2 lat.

Posiadam również konto real MT4 na FxPro również od ponad 2,5 roku.

Niestety od długiego czasu nie "trejdowałem" i postanowiłem teraz powrócić do aktywnego grania.

O dziwo moje konto na direct.fxpro.com ma nadal status approved/zatwierdzone, pomimo, że okresy braku aktywności były dłuższe niż 3 miesiące.

Zauważyłem natomiast, że próba logowania na stronie fxpro.pl czy fxpro.co.uk kończy się niepowodzeniem. Stąd moje pytanie : skoro jestem klientem FxPro, dlaczego nie mogę się zalogować z dowolnej strony.

Przeglądając niniejsze forum znalazłem również informację, że FxPro przeniosło wszystkie konta użytkowników z Hellenic Banku do Barclays Bank czy Credit Suisse. Jednakże chcąc aktualnie dokonać zasilenia mojego konta są dostępne tylko 2 banki, a mianowicie Barclays Bank PLC i Hellenic Bank. W roku 2010 dokonywałem wpłat przelewem SEPA tylko na konto w Hellenic Banku.

W związku z wiadomą sytuacją finansową krajów takich jak Cypr czy Grecja i ich banków, mam pytanie, czy teraz mogę dokonać przelewu na konto w Barclays Bank PLC. Ponieważ jest to Bank z Wielkiej Brytanii sądzę, że również tu działają przelewy SEPA z Polski.

Również mam pytanie, czy faktycznie moje konto w FxPro zostało przeniesione z Hellenic Banku do innego.

I na koniec pytanie natury technicznej. Nie pamiętam już (ze względu na swój wiek :D i spory upływ czasu), czy można sprawdzić, czy zakładałem swoje konto za pośrednictwem Forex Clubu, czy też bezpośrednio w FxPro.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Czasem jakiś klient 'umyka" obsługe FxPro przy wyłączaniu nieaktywnych kont. Sam takie miałem przez ponad rok zanim się zorientowali.

Zauważyłem natomiast, że próba logowania na stronie fxpro.pl czy fxpro.co.uk kończy się niepowodzeniem. Stąd moje pytanie : skoro jestem klientem FxPro, dlaczego nie mogę się zalogować z dowolnej strony.

Odpowiedź jest bardzo prosta. Nie możesz się tam zalogować ponieważ jesteś klientem FxPro z siedzibą na Cyprze, a nie FxPro UK. Te dwa panele zostały rozdzielone.

Zaloguj się na stronie www.fxpro.com - powinno działać.

Przeglądając niniejsze forum znalazłem również informację, że FxPro przeniosło wszystkie konta użytkowników z Hellenic Banku do Barclays Bank czy Credit Suisse. Jednakże chcąc aktualnie dokonać zasilenia mojego konta są dostępne tylko 2 banki, a mianowicie Barclays Bank PLC i Hellenic Bank. W roku 2010 dokonywałem wpłat przelewem SEPA tylko na konto w Hellenic Banku.

W związku z wiadomą sytuacją finansową krajów takich jak Cypr czy Grecja i ich banków, mam pytanie, czy teraz mogę dokonać przelewu na konto w Barclays Bank PLC. Ponieważ jest to Bank z Wielkiej Brytanii sądzę, że również tu działają przelewy SEPA z Polski.

Środki trzymane są w Barclays Bank i Credit Suisse choć faktycznie wpłaty można dokonać także do Hellenic Banku. One i tak potem zostaną przeniesione do jednego z wcześniej wspomnianych banków i będą tam przechowywane. Klient za to nic dodatkowo nie płaci.

Oczywiście przelewy SEPA wchodzą w grę w obie strony (wpłaty/wypłaty), o ile mówimy o walucie EUR.

Również mam pytanie, czy faktycznie moje konto w FxPro zostało przeniesione z Hellenic Banku do innego.

Konto w FxPro jest nadal. Zmieniło się tylko miejsce przechowywania środków (na segregowanym koncie w innym banku), co przy handlu oraz wpłatach i wypłatach jest bez znaczenia. Bardziej chodziło o obawy jakie klienci mieli wobec HB, bo portale finansowe lubią dramatyzować, a klienci panikować... :)

I na koniec pytanie natury technicznej. Nie pamiętam już (ze względu na swój wiek i spory upływ czasu), czy można sprawdzić, czy zakładałem swoje konto za pośrednictwem Forex Clubu, czy też bezpośrednio w FxPro.

Oczywiście można się tego dowiedzieć. Wyślij swój numer konta MT4 oraz imię i nazwisko na adres rejestracje@forexclub.pl dodając informację kiedy mniej więcej otwierałeś rachunek.

Również pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak, racja. Tak czy inaczej, FxPro w pewnym sensie rozdzieliło się jeszcze na FxPro UK i podlega pod tamtejsze regulacje jednak aby logować się do systemu musisz wchodzić przez .com. Polska strona jest pod UK.

Weryfikacją kont zajmuje się Jekert więc na pewno jutro otrzymasz odpowiedź. Gdybyśmy jescze w czymś mogli pomóc daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

FxPro udostępniło swoim klientom dostęp do popularnego programu AutoChartist:

http://forexclub.pl/...o/autochartist/

witam chciałbym sciągnać ten program ale niestety kiedy klikam na " pobierz " dostaje komunikat " nie można wyswietlic strony " i nici z roboty i mam jeszcze pytanie czy ma znaczenie na jakiej platformie chcemy go zainstalować ... chciałbym zainstalować go w CTRADER .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platforma cTrader cały czas ewoluuje. Oto zmiany jakie zaszły przez ostatni czas:

  • Daily Change - parametr pokazujący % zmianę kursu danego instrumentu (dostępne w menu po prawokliku na wykresie),
  • Deal Map - zaznaczone transakcje historyczne na wykresie (wejście, wyjście, SL, TP),
  • dodane separatory czasu,
  • wolumen transakcji na dole wykresu (tak jak w MT4 jednak ten faktycznie bazuje na obrotach, a nie na tickach ;) ),
  • dodane wskaźniki bazujące na wolumenie (np. Money Flow Index),
  • licznik czasu do końca aktualnie tworzącej się świecy (na dolnej osi wykresu),
  • dostępny cTrader w wersji mobilnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dwie nowości u brokera: FxPro Vault i FxPro Quant.

 

Pierwsza z nich to subkonto, dzięki któremu możemy szybko przelewać nadwyżkę środków z kont transakcyjnych. Wpłaty również dokonywane są na konto Vault.

 

FxPro Quant z kolei to swoisty wizualny generator strategii. Więcej informacji - http://www.fxpro.co.uk/trading/tools/quant-resources

 

Wkrótce szersze opisy na naszej stronie www.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Następne pytanie natury technicznej.

Mam zamiar zasilić konto MT4. Jak zauważyłem w przesłanej instrukcji przelewu, znowu nastąpiły pewne zmiany, które chciałbym uściślić aby środki wpłynęły tam gdzie trzeba.

A mianowicie : zmiana w nazwie beneficjenta z FxPRO Financial Services LTD (CL) na : FxPRO Finan CLNT EUR (Segregated Clients account). Nastąpiła też zmiana w oddziału banku BARCLAYS BANK PLC z cypryjskiego (CYXXXXXXXXX) na brytyjski (GBXXXXXXX).

I teraz pytanie : z związku z tym, że w przelewie SEPA muszę zaznaczyć kraj beneficjenta, chciałbym upewnić się, że jest to nadal Cypr

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Zmiana w nazwie beneficjenta wynika z faktu, iż teraz środki są trzymane na segregowanych kontach klientów (broker tworzy osobne konto dla klienta, gdzie trzymane są jego pieniądze). Główna siedziba brokera nadal znajduje się na Cyprze i to jest kraj beneficjenta, mimo, że numer IBAN jest brytyjski (wynika to z oddziału banku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Doszły kolejne nowości na cTraderze. Ogólnie nic super szałowego poza dwiema:- możliwość eksportu historii rachunku od razu do excela,- możliwość ustawienia wybranej strefy czasowej na platformie.Tej drugiej opcji nie ma chyba żadna inna popularna platforma FX. Bardzo dobry krok.

post-3-0-69338800-1374748037_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

FxPro wprowadza do oferty nowy rodzaj kont - FxPro EA Mirco Account, czyli rachunek mikro z dostępem do mikrolotów (0.01) przeznaczony do gry tylko za pomocą automatów. Świetna sprawa dla osób, które chcą potestować swoje EA.Jednocześnie przypominam o świeżych usługach brokera:- FxPro Quant - moduł do tworzenia automatycznych strategii bez znajomości programowania. Wszystko robimy myszką za pomocą przesuwania i łączenia 'klocków'- FxPro EA Library - biblioteka z gotowymi EA, gdzie widzimy wyniki backtestów, testów w czasie rzeczywistym oraz pełnych statystyk z działania danego automatu - większość z nich jest dostępna w pełni za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...